Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Apámnak - aki egy vakbuzgó keresztény - megemlítettem, hogy elmegyek egy buddhista meditációra, hogy megnézem, hogy milyen ott. Erre elkezdett imádkozni, hogy az Isten bármit felhasználva, de állítson meg engem.

Egyszer meg azt mondta nekem, hogy ha áttérek buddhistának, akkor kitagad engem, meg hogy nem jön el az esküvőmre sem, ha buddhista/hindu lány veszek feleségül buddhista/hindu szertartás szerint.


A képmutatás ott érződött a legjobban, mikor azt mondta, hogy a zsinagógában nyugodtan elmehetek, és nyugodtan feleségül vehetek zsidó lányt, de muzulmánt nem, pedig a zsidó éppen olyan távol van a kereszténytől mint a muzulmántól.


És még meg meri tőlem kérdezni, hogy hogy lehet az, hogy nem tanulok az ő példamutató életéből?



2012. szept. 17. 18:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd apádat a francba. Úgysem fog örökké az életedbe szerepelni, ilyen bigott, maradi, gőgös, beképzelt magatartással meg pláne nem.


Szerintem csináld azt, hogy mielőbb megtanulsz önállósodni. Tanulj meg magadra főzni, mosni, stb., keress valami munkát, vagy járj el barátaiddal jó sokszor, hogy a lehető legkevesebb időt töltsd az intoleráns apáddal.


Jöhetnek a lepontozások, de ez tényleg intolerancia, és igazából szerintem ilyen téren derül ki, ki a jó szülő és ki az elfogult, "pártatlan" személy.

2012. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%

De csúnyán beszéltek valaki más szölejéről :-))))


Apukád csak a legjobbat akarja neked, de ez nem jelenti azt hogy igaza is van. Tégy belátásod szerint.


17

Szexualitásról semmi szó nem esett.

2012. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy melyik vallással kezdesz ki egyik nagyobb hazugság mint a másik.


abban pedig tévedsz hogy a zsidónak semmi köze a kereszténységhez-- hisz a zsidó vallásból fakadt a keresztény vallás-- Vagy Jézus nem zsidó volt?


De különben is most nősülni akarsz vagy valláshoz kötődni. Tökre egyforma mindegyik csak más betűkkel íródott az a sok képtelenség

2012. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan válasz társat?


Elmondom, mit tanácsoltam a gyermekeimnek:


Istentől kérdezzétek meg, kit szánt nektek. Ha valaki tetszik, kérdezd meg Istent, őt szánta-e neked. Vigyázz, mert ha előbb leszel szerelmes, mint ahogy tudod Isten akaratát, akkor Isten már mondhat amit akar!


És mi van, ha nem fogod tudni szeretni azt, akt Isten szánt neked? Akkor égesd el nyugodtan a Bibliát! De ez nem fog megtörténni!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Arra még nem gondoltál hogy Apád félt ezektől az eszementektől, mint az iszlám is vagy muzulmántól?


A zsidó vallás ból ered a kereszténység s bár igaz szigorúan követik annak szokásait, de még se olyan bigott fanatikus módon mint az előbbi kettő.


az hogy áttérsz buddhistának az is egy eszement ötlet, mivel annyi baromságot hirdetnek hogy az már abszurd-- de ha te patkányként akarsz újraszületni akkor rajta édes egy komám.


De4 tudod ha ennyire csapódsz ide és oda, nem volna egyszerű kimaradni mindegyikből? S csak élni ahogy emberhez, isteni lényhez méltó. Én egyébként ezt vallom-- bár kereszténynek kereszteltek, még elsőáldozónak is elcipeltek a pap fel is ismert, hogy én vagyok az a gézengúz aki vasárnaponként csak az ostya miatt nyújtottam a nyelvemet és utoljára ki is zavart bennünket és akkor még nem is tudta, hogy aki mellettem térdepelt barátnőm, kemény zsidó családból való volt - aztán amikor megkaptuk az ostyát akkor kiszaladtunk át a moziba.

matinéra.


Azóta se vagyok vallásos mivel csak egy pár fogalom igaz abból amit hintenek" rizsát-- az Isten fogalom a lélek és a halhatatlanság elérésének csak lehetősége!

2012. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Utolsó, hogy te mennyi baromságot összehordasz...


Nem tudom, mi alapján hívod te az összes buddhistát patkánynak, én ugyan világi neveltetésű ateista vagyok, de azért a Dalai Lámát nem hívnám patkánynak.


Fogalmam sincs, mennyi információd van a buddhizmusról, olvastál-e róla, utána jártál-e a filozófiának, ami mögötte húzódik (a stílusodból következtetve nem), de attól, hogy szkeptikus vagy, még nem kéne ilyen igénytelen proli stílusban fikázódnod.


Mint mondtam, én se vagyok istenhívő, de a buddhizmus például szimpatikus nekem ebből a szempontból, mert nem Istenben hisz, hanem az emberről hiszi, hogy Isten. Nem is ez a lényeg, hanem ez, hogy a keleti gondolkodás, világnézet gyökereiben különbözik a miénktől. De szimplán emiatt azért szerintem kicsit erős patkánynak hívni egy egész kultúrát. Peace!

2012. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Nem patkányozott le senkit az utolsó előtti, hanem a lélekvándorlásra utalt. A többi részében lehetett volna egy kicsit visszafogottabb, ám az alapvető mondanivalójával egyetértek.
2012. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Bár én sem vagyok buddhista, keveset tudok róla, de amit tudok az szimpatikus. Kivéve a vega részét, az nem szimpi szeretem a marhát...


Abban viszont biztos vagyok, hogy bárki aki degradálóan beszél az állatként vlyó újjászületésről, az semmékepp sem ismeri a reinkarnáció lényegét. Nem fogok magyarázkodni....


Én hiszek a reinkarációban. Tudom ez egyéni szoc probléma.


Viszont érdekesnak tartom erről is lehetne egy tanulmányt írni. Hogy itt a GYK-n ki milyen perverzió okán térítget, de tény hogy amit tesznek így nem egészséges.


Ha misszionáriusnak érzitek magatokat legalább annak nézzetek utána milyen egy sikeres terítő - párdon - térítő. Azzal hogy leszólod a másik világnézetét, legyen az keresztény muzulmán, vagy egyéb, nem a másikat sérted meg habem magadat. Sőőt erősíted azt a képet amit mások áltaánosítanak a TE közösségedről, és még több embert elidegenítesz. Rossz hírét kelted és valami egészen más sül ki abból ami az eredeti cél volt.


Pedig én biztos vagyok benne hogy a legtöbb keresztény normális, az igazi korán hű muzulmán közösség nem veri a feleségét és nem áll terroristának, az ateista meg nem feltétlenül erkölcstelen és rossz ember.

2012. szept. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%

a buddhizmus és a kereszténység közt alapvető szemléletbeli különbség az, hogy míg a buddhizmus a világot egy illúziónak tartja, addig a kereszténység nem.


ebből adódóan tud a buddhizmus elfogadóbb lenni, hisz szerinte nincs abszolút igazság, míg a kereszténység szerint van.


az a baj a "nincs abszolút igazság" elképzeléssel, hogy így nem lehet élni, hiszen életünk során azt tapasztaljuk, hogy léteznek tények (igazságok). ha egy víz forrásban van, az meleg, tehát megégeti a kezünket... ezt ha nem kezeljük tényként, hát megszívjuk.


és zárójelben megjegyezve a tudomány is leginkább keresztény kultúrkörben fejlődött, hisz a tudomány pont az igazságok tárgyilagos megtapasztalására alapszik.

2012. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
19%

Mindegyik vallást és azoknak különböző változatait nagyon jól ismerem. Mindegyik tartalmaz igazságot és szép gondolatokat DE alapvetően egyik se az igazat írja, csak egy-egy esti mese. A társadalmakat, hatalmi viszonyokat meghatározó törvényként, nép-szokásokként működött mindig, minden hol a világban.


Mert ha igaz lenne bármelyik dogmája, akkor egyforma lenne -- de nem az!


Bár engem megkereszteltek 70 évvel ezelőtt, de soha nem voltam vallásos, épp a felsorolt okok miatt.


De ez nem jelenti azt, hogy ne tudnám azt, hogy van Teremtő Erő, és az élet a léleknek köszönheti azt, hogy él mozog gondolkodik és érzelmei vannak. S hogy a halál az nem egy totális megsemmisülés, hanem a halhatatlanság elérésének lehetősége adott.


Csak hát úgy is kell élni, mert minden ember a maga életével, cselekedeteivel, előre meghatározza a lelkének sorsát is-- vagy pusztulásra vagy halhatatlanságra ítéli.

2012. szept. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!