Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most akkor oszlop, vagy kereszt?

Most akkor oszlop, vagy kereszt?

Figyelt kérdés

azt mondják, hogy oszlopra és nem keresztre feszítették.

Crux-sztaorosz

?



2012. aug. 8. 00:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%

És milyen színű volt a köntöse?Mert ha csak szűrke .akkor nem hiszek Jézusban ,de ha piros vagy kék akor igen.

Hát nemsiralmas mivel foglalkoznak némelyek ,ahelyett ,hogy az Ő személyével foglalkoznának!

2012. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%

Hogyan hagyhatta az Úr egy pogány szimbólumra szögezni a fiát? 1. Szerintem ha hagyta, hogy megkorbácsolják és kivégezzék, akkor nem zavarta igazán a pogány szimbólum.

2. A rómaiak ölték meg, akik pogányok voltak. Nyugodtan szögezhették tehát egy pogány szimbólumra.

3. Sok szimbólumot használtak a pogányok is meg a zsidók is. A kereszt egy teljesen pozitív jelentésű szimbólum, Mózes is a pusztában amikor feltűzte a kígyót a botra, tulajdonképpen keresztet csinált, és aki felnézett arra, megtartatott....

2012. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

így írták meg a beavatottak a szövegeket, azért, hogy átokká tehessék

(valójában ez volt a cél - még az emlékét is megölni)


hamiskultuszt csináltak belőle, bálványimádást

2012. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Életemben először egyet értek súr válaszával.
2012. aug. 8. 22:35
 15/26 Salx Narval ***** válasza:
A professzor úrnak igaza van abban, hogy a Jézushoz hasonló egyszerű emberekkel nem vacakoltak, egy sima oszlopra szegezték, vagy kötözték, de Jézust a golgotán feszítették meg. Ez a hely, egy rendszeresen használt kivégzőhely volt, ahol előre megépített faszerkezet állt, már csak azért sem logikus az egyedileg felállított oszlop, vagy kereszt, mert ez egy tömör szikla, vékony földréteggel. Gondoljatok bele, ott ahol heti rendszerességgel akár 5-8 embert is kivégeztek, biztos, hogy nem csákányozták ki minden alkalommal az oszloptartó gödröket. Elképzelhető,ugyan, hogy ugyanazokat a lyukakat használták, minden egyes kivégzéshez, de szerintem nem fordítottak még ekkora energiát sem a kivégzésre, mármint,hogy ki- be emelgették volna a gerendákat. Még egyszer, ez pusztán az én személyes meglátásom, számomra ez tűnik leginkább elképzelhetőnek, ha Jézust ott végezték ki.
2012. aug. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Salx Narval ***** válasza:
94%
Egy gondolat a bálványimádás kapcsán, ha már felvetődött a kérdés. Én úgy gondolom Isten a szívekbe lát, szerintem jól tudja, hogy ki szól hozzá és ki csak egy szoborhoz, kereszthez. Nem feltételezem senkiről aki egy bálvány előtt térdel, hogy magához a szoborhoz fohászkodik, vagy, hogy a szobrász munkája iránti tiszteletből vet keresztet. Ha élő hite van, nyilván Istenhez szól és nem a szoborhoz, miért gondoljátok, hogy annyira hülyék, hogy egy élettelen tárgyhoz szólnak. Bálvány imádás akkor lenne a dolog, ha nem Istenhez imádkoznának, hanem valami máshoz. Szerintem ez mindig az adott ember és Isten dolga eldönteni, ezen felül, nem túl keresztényi dolog, másokról rosszat feltételezni, vagy balgának tartani. Mondjuk az nekem sem tetszik amikor csókolgatnak egy gyűrűt, vagy keresztet, de én úgy vagyok ezzel, hogy legyen az Isten dolga megítélni, hogy neki szól e, vagy csak képmutatás az egész.
2012. aug. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti kedves válaszoló.


Nem huzigálták ki?

Nem voltam ott, de azt azért tudom, hogy Jézussal végig hordozgatták az eszközt amire felszegezték.

Tehát neki nem volt külön oda téve, ezenkívül ahhoz fel kellett volna másznia hogy beverjék a szegeket, és szerintem, az igencsak nehéz lett volna így megvalósítani.

2012. aug. 9. 07:47
 18/26 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak.

Ha ez így lenne, akkor nem írta volna János azt, hogy szigorúan meneküljenek, vagy tartózkodjanak a bálványimádattól.

Sosem kedvelte, és a biblia szerint nem értett egyet a tárgyak használatával, már a zsidók esetében sem.


És érdekesnek tartom a János 4:24-et is ahol azt írja, hogy akkor elfogadható az imádat, ha összhangban van a bibliában feltárt igazsággal, és a szent szellem által vezérli azt.


De lehet, hogy tévedek?

2012. aug. 9. 07:53
 19/26 Salx Narval ***** válasza:
Én is fenn tartom a tévedés lehetőségét mid a két válaszom esetében. Korábban már írtam, hogy szerintem csak a kezéhez kötözött gerendát cipelte. Ezekhez a kivégző helyekhez létrát is szereltek és a kezükhöz kötözött gerendánál fogva kötéllel húzták fel őket az oszlopra és ott szögezték föl őket, volt akinek csak a lábát szögelték, általában a sarokcsontnál. Ezek a dolgok attól függtek, hogy hosszú, vagy viszonylag rövid ideig akarták hogy kínlódjon.
2012. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Salx Narval ***** válasza:
A félreértés elkerülése végett, a létrát a katonák használták.
2012. aug. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!