Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megtudhatnám, milyen jövendölé...

Granulátum kérdése:

Megtudhatnám, milyen jövendölések teljesültek a keresztény vallásban?

Figyelt kérdés

Mindig erre hivatkoztok, amikor az egyetlen igaz vallás kiválasztása a téma.


Csakhogy nekem ezzel gondom van: 3000 évvel ezelőtt megjósoltak valamit, 2000 évvel ezelőtt bekövetkezett, s ti most amikor megszülettek ezt kritika nélkül elhiszitek.


Arra azonban nem gondoltok, hogy mondjuk 1000-1500 évvel ezelőtt valakik kozmetikázták a jövendölést és/vagy a beteljesülést úgy, hogy fantasztikusnak tűnjön a bekövetkezés?



2012. máj. 24. 21:32
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

"nem múlik el ez a nemzedék és mindezek (amiket néktek mondok), meglesznek"


nem lett belőle semmi :-)

2012. jún. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 R.Tibi válasza:
0%

Sziasztok!

Nem olvastam végig a válaszokat, mert ha lehetek őszinte az agymosásra kicsit sem vagyok vevő a másik fele meg, hogy lusta vagyok :)

Na szóval bele is csapok a mondani valómba.(helyes írási hibákkal tarkítva. Ezért bocs.)

Nos én a hívők azon példánya vagyok, aki akár jó a Biblia akár nem, nem olvasom el, mert nem hiszem, hogy az átlag keresztények bosszúálló istene írta volna azt a könyvet.Ha meg igen, akkor nem hiszem, hogy az Isten bosszúálló így a történeteket másik oldalról kéne nézni. ebbe nem szándékozom belemenni tehát léptetek.

Én, ha már a végtelen igazságot és fényességet birtoklóról beszélek, akkor szó szerint veszem a végtelen igazságot. És EZ kizárja a bosszúállás lehetőségét a megnevezhetetlen természetéből. Aki nem hiszi, nézzen a gyerekére... elpusztítanád, mert megöl valakit? Dehogy... ellenkezőképpen megpróbálnád megérteni, ha esetleg mégsem, akkor is marad a te fiad, amíg a halál el nem választ! És itt az én bajom : Ha én a gyermekemnek adott pontos,személyesen megadott utasítások ellenére sem tudtam elég hatást gyakorolni a gyermekre és ballépést követ el szánt szándékkal, akkor hibáztathatom, meg "Na én megmondtam"-ozhatok. De, ha ezt az utasítást, útmutatást egy papírlapon kapja meg amit a kutya már megcsócsált és már alig alig lehet kivenni a pontos szavakat, valyon a gyermekem a hibás a bűnéért? ő a hibás, hogy nem jutott idelyében a kellő útmutatáshoz? Nem hiszem. Én vagyok a hibás, és mint hibás, mérlegelem helyzetem és elfogadom hogy rosszul cselekedtem amikor nem személyesen oktattam. A jó isten azonos helyzetben meg természetesen megvonja a létezés jogát a lélektől annak ellenére, hogy tökéletességében tisztában van tökéletlenségével is???! Nahh ez számomra a vicc. Ezt én nem tudom elfogadni. ezzel az az isten tudta jól, hogy azt fogja jelezni: Kész vagyok áldozatot hozni a jobb világért! A fiamat megöltem, hogy a régből kezedbekapott könyvben olvashasd és okluhass. De ha eme kétes forrás ellenére nem leszel a megváltó követője, akkor soha nem lelsz rám. elpusztulsz, eltévedsz, az örök sötéség homályába vészel.

Szép kis Teremtő, édes apa, szent lélek ! Nem? Én úgy gondolom, hogy el van torzítva a keresztény vallás. ha a biblia életviteli és etikai tartását még magunkra is vesszük, mert ugye kétség kívül helyén valóak azok az utasítások. Attól még nem leszünk Keresztények. Hiszek istenben és hiszem, hogy az egyszerű hit is tesz olyan jó EMBERRÉ mint magát Jézust tette. Nem hinném hogy ezzel Isten káromló volnék, csak másként gondolkodó. Nem kell a Biblia a normális, egészséges és becsületes hithez, élethez. Ezt csak az mondja aki a biblia nélkül nem látta mi a jó. Voltak bűnös tetteim és tudom, hogy az egy mélységes gödör. nehéz belőle kijutni. De aki a bűnből magától mászik ki, szívében hordozva a sosem olvasott isteni igét, akkor az tudhatja, isten szól hozzá. Nem kell könyv Isten eléréséhez! ismerd meg önmagad, Bíráld magad, változz és ő megjelenik neked, tiszteletet mutatva a győzelmed felett. Attól, hogy elolvasom a bibliát, még nem keresem Istent. az túl egyszerű. Ha lélekkel változom, akkor őt keresem.

Át térve a kérdező kérdésére: Én teljes mértékben igazat adok a kétkedőknek. nem bízom éns em abban a könyvben amit az uralkodók kedvük szerint formáltak. Ne mondja senki hogy nem!!! Nézzetek inkább utána! A keresztény vallás hajdan az élőlények mindennemű lelki békéjét is óvták, nemhogy fogyasztották volna húsukat, azokat megölve. vega vallás volt. tessék rá keresni interneten.

És nem, ez a forrás sem hihetőbb persze. De az én vallásom meg követeli a szükségszerű mértékig az élet kíméletét!

Ti nagy keresztények pedig gondolatok nélkül mentek a Biblia hamis lapjai után és elfelejtitek az Isteni igét: Egyenlőség Égen és földön! Szeretet és egyetértés! Igazatok van nektek is. ti legalább próbálkoztok, míg az ateista tömeg csak a kifogásokat keresnek Isten ellen. Abban mindennek ellenére biztos vagyok, hogy a végtelenül igazságos, magában hordozza parányi létem ÉN igazságát is. Ha nem, akkor a keresztények által hirdetett végtelenül igazságos "cím", csupán propaganda.


Minden tisztelettel búcsúzom az előttem és az utánam szólóktól! Sziasztok!

2013. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Nem olvastad végig a válaszokat, de azt elvárnád, hogy mások végigolvassák a te ideömlesztett szövegedet. Gratulálok.
2013. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!