Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megtudhatnám, milyen jövendölé...

Granulátum kérdése:

Megtudhatnám, milyen jövendölések teljesültek a keresztény vallásban?

Figyelt kérdés

Mindig erre hivatkoztok, amikor az egyetlen igaz vallás kiválasztása a téma.


Csakhogy nekem ezzel gondom van: 3000 évvel ezelőtt megjósoltak valamit, 2000 évvel ezelőtt bekövetkezett, s ti most amikor megszülettek ezt kritika nélkül elhiszitek.


Arra azonban nem gondoltok, hogy mondjuk 1000-1500 évvel ezelőtt valakik kozmetikázták a jövendölést és/vagy a beteljesülést úgy, hogy fantasztikusnak tűnjön a bekövetkezés?



2012. máj. 24. 21:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
56%

Helló, Sir Butcher :)


Egyetértek, nem könnyű a vita ebben a témában (sem). Én meg nem is vagyok profi ebben, úgyhogy mellőzöm. De azért kérdeznék valamit: Tudod bizonyítani azt az állításodat, hogy a Bibliát számtalanszor átírták, ill. propagandacélok szerint módosították? Kik, mikor, és pontosan mit változtattak?

Mert ugyebár csak valamiféle források alapján állapíthatóak meg a változások; én pedig úgy tudom, hogy az 1947 és 1956 között felfedezett kumráni tekercsek, melyek az eddig ismert iratok közül a legrégebben keletkeztek, meglepő egyezőséget mutatnak a ma használt szövegekkel. (Két kivétel van: az Exodus [= Mózes 2. könyve] és Sámuel egyik könyve; ezekből találtak eltérő változatot is.)

Ha érdekelnek a részletek:

[link]


Lehurrogni pedig én csak akkor szoktalak, amikor nyilvánvalóan kakukk dolgokat írsz, mint pl. amikor nemrég tekintélyi személyként hivatkoztál egy evó - krea vitában a katolikus pápára (ez amúgy is csúnya érvelési hiba :P ); vagy régebben az egyik kérdésednél (a kereszténység és régebbi pogány vallások közötti hasonlóságok témában).

De ha meggyőző érveket írsz, én hagyom magam. :D


Üdv. :)

2012. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
69%

Egyetlen értelmes jóslatot sem kaptatok? Tudtok olvasni? Van olyan zsidó messiás jelölt,aki a pogányokat (értsd az akkori nem zsidókat, vagyis minden más népet) megismertette és elvezette Izrael Istenéhez,a kis törzsi Istenhez? Van, Joshua ben Joshep, alias Jézus Krisztus.

Lerombolták a második jeruzsálemi nagy templomot? Igen, lerombolták. Jézus betöltötte addig a szerepét, áldozatul adta magát? Igen.


Utána szétszórattak a zsidók más népek közé? Igen. Nem sok népre jellemző vonás ez, tehát mindenképpen érdekes. Gyűlölték, üldözték őket többnyire? Igen, kétezer éven át. Az addig szinte ismeretlen Jeruzsálem valóban a világ politikai figyelmének középpontjába került? Igen. Visszatérhettek a földjükre? Igen, 2000 év után ismét visszatérhettek. Újra megszületett Izrael nemzete EGYETLEN NAP ALATT? Igen. (megint csak nem gyakori jelenség.)


Ami az ószövetségi próféciákat illeti, azok is beteljesedtek, bizonyságul a zsidóknak. Például a babiloni fogság, ezeket a történészek és kutatók adatai is bizonyítják. Sok prófécia beteljesedése lett történelmi tény, ami Cyrrust illeti, Babilont, Egyiptomot. Nézz utána bátran.


Ami

2012. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 hollófernyiges ***** válasza:
Ezek szép konkrétumok. Vegyünk közülük egyet. Ki jósolta meg a második templom lerombolását és pontosan mit mondott? (nem vagyok túlságosan jártas a Bibliában, pláne az Ószövetségben, csak Jeremiásra találtam utalást, de ő az építésekor már nem élt)
2012. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
90%
A második templom lerombolását a legkonkrétabban Jézus jósolta meg. Pontosabban nem is megjósolta, hanem kijelentette, hogy nem marad belőle kő kövön ami le nem romboltatik. (Mk13, 1-2)
2012. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 hollófernyiges ***** válasza:
52%
Na de Márk evangéliuma pont akkor íródott, amikor a zsidó háború ment és lerombolták a templomot. Honnan tudjuk, hogy amikor írták akkor nem csak ráhúzták az aktuális történéseket Jézus negyven évvel korábban esetleg valami általános pusztulásról mondott megjegyzésére? Nem feltétlenül szándékos hamisításból, de ez alatt az idő alatt csak szájhagyomány tartotta fent Jézus beszédeit és cselekedeteit.
2012. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
93%

A dátum húzós, Márk evangéliumát 65-70 közé tesszük, a templomot 70-ben rombolták le. Bár hozzá teszem,a tudósok azért nem szívesen mondják a 65-öt mert akkor esetleg úgy tűnik mintha beigazolódott volna amit Jézus mondott....


Egyébként értem e felvetésedet, ez a baj azokkal az információkkal amik a közeljövőre vonatkoztak. Ilyennel tele volt az ószövetség is (babiloni fogság stb.) De azt mondd meg nekem, miért is kellene ezt meghamisítani? (most az ószövetségi kis próféciákról beszélek)Akkoriban a próféta attól volt próféta, hogy le tudott tenni valamit az asztalra. Ezeket akkor nagyon komolyan vették.


Ha pedig megnézed hogy milyen meredek volt akkoriban kereszténynek lenni, felmerül a kérdés, akkor kinek volt érdeke csalni hogy jobban eladható legyen a sztori?

2012. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
95%

Sziasztok!


Látom a templom lerombolásáról szóló jövendöléssel kapcsolatban folyik a beszélgetés, ezért én is csatlakoznék. Nos, ami az Evangéliumokat illeti, a legfrissebb tanulmányaim alapján Máté Evangéliuma i.sz 60 körül keletezett. A zsidó-Római háború 66-70 között zajlódott, így tehát az Evangéliumi feljegyzésre az események bekövetkezése előtt került sor. Akinek ez nem lenne elég, annak mondok mást.


Már Mikeás próféta is megjövendölte korábban a templom pusztulását az i.e. 8 században. Tehát jóval az események bekövetkezése előtt. Ismerhették ezt a jövendölést egyébként többen is, hiszen az Ószövetség görög fordítása, a Septugainta az i.e. 3. század körül keletkezett,így azok is olvashatták, akik héberül nem tudtak, de görögül igen. A jövendölés így hangzik:


"Azért ti miattatok mezővé szántatik a Sion, és kőhalommá lesz Jeruzsálem, a templom hegye pedig erdős hegygyé." (Mik 3,12)


A prófécia először 70 körül teljesedett, amikor a Rómaiak lerombolták Jeruzsálemet. Majd néhány évtized múlva 132-135 körül a barkohba felkelés leverése után fel is szántották a templomhegyet, amit aztán benőtt a gaz, és erdős hegy lett évszázadokig.

2012. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
60%

"...És lőn BW offolásától számítva a harmadik nap, este és reggel, és a szegény, leoltott ateisák eltűntek..."


Berta, ne haragudj, hogy ezt mondom, de azért nem kéne gúnyolódni az ateistákkal. Az ilyen hozzászólások kifejezetten sértőek. Tudod...: "És a mint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképen cselekedjetek azokkal." (Lk 6,31)

2012. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"Ha pedig egy próféta elbizakodottan olyan igét mond az én nevemben, amelyet nem parancsoltam neki, vagy ha más istenek nevében szól, az a próféta haljon meg! De gondolhatnád magadban: Miről ismerjük meg, hogy nem az Úr mondott egy igét? Ha egy próféta az Úr nevében mond egy igét, de az nem történik meg, nem teljesedik be: azt az igét nem az Úr mondotta, hanem a próféta mondta elbizakodottságában; ne félj tőle!"(5 Mz 18:20-22)


Amint látjátok, a hamis prófétálás halállal járt. Szerintem nem sokan foglalkoztak vele.....

2012. jún. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Tom Benko ***** válasza:

@Berta Wooster: Mivel már n+1-edszer pörögjük végig a témát, eléggé unalmas. Van, akinek minden vicc új, ez főleg amnéziások esetén igaz, de az én memóriám még elég jó.

Egyébként nagy jóstehetségre vall, hogy egy olyan népnek, akik egyrészt meglehetősen aggresszív szomszédokkal van körülvéve, másrészt nem túl toleráns a más vallásúakkal, előbb-utóbb le fogják rombolni a templomát... Sőt, még a szétszóródáshoz sem kell néminemű történelmi és arányérzéknél több.

Tudomásul kéne venni, hogy a Biblia egy gondosan megválogatott szöveggyűjtemény, de semmi több. Aki az európai kultúrát ismerni akarja, annak szüksége van rá, de egyébként nincs.

2012. jún. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!