Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten gonosz? (vagy csak...

Isten gonosz? (vagy csak egyszerűen vak? )

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 21:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
76%
Isten nem gonosz,csupán szabad akaratot adott mindenkinek. Néhányan a létezését is kétségbe vonják. Az olyan személyek,valószínűleg nem jártasak a természet tudományokban. Ha Darwin ma élne,és látná a mai felfedezéseket,akkor ki sem merte volna jelenteni a téziseit. :) Ajánlott olvasmány: Nemere István Teremtés vagy evolúció Isten nem gonosz,hisz nem ő csinálja a háborúkat,hanem az emberek.
2012. máj. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 aries 2 ***** válasza:
48%
Krisna (Isten) nem gonosz és nem is vak. Még ugyancsak lát, hisz Ő mindenki szívében lakozik, mint tanú. Gonosz csak az lehet, ki Krisnától távol van, mint szolga. Az hiszi Őt gonosznak aki nem látja Őt saját tudatlansága, illúziója miatt. Az egyéni lelkek, mi, Krisna szerves részei, azért vagyunk itt, hogy letöltsük méltó büntetésünket, amiért irigyek lettünk rá, fellázadtunk ellene. Krisna szeret minket. Az emberi testet, melyet tudatunk hat át (lelkünk), azért kaptuk, mint lehetőséget, hogy kellő tapasztalat után, melynek vége szenvedés, meghódoljunk Neki, és visszanyerjük vele, eredeti helyzetünket, ami a lelki világban volt. A karmánk az, ami szenvedéseket okoz nekünk, ami az Isten elleni vétek mellet, egymás ellen elkövetett vétkek összességéből áll. A karmikus visszahatások alól az egyéni lélek nem bújhat ki, míg meg nem hódol Krisnának. Az anyagi örömök csak időlegesek, a lelkiek viszont örökkévalóak, mely utóbbit csak Krisna társaságában tapasztalhatunk meg, Őt szolgálva.
2012. máj. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
81%

"ma 00:39"

Ez mind szép és jó, csak mond erre mi a bizonyíték? Már azon kívül, hogy egy könyvben le van írva és a szorgalmas kismókusok bemagolhatják. Mi utal arra, hogy amit leírtál az igazság, és nem egy olyan mese, mint a télapó vagy a husvéti nyuszi?

2012. máj. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Hitbéli igazságokra bizonyítékokat várni olyan, mint Ady Endre versein számon kérni a pontatlan fogalmazást.


Egyébként nem vagyok Krisna-hívő, de fölöslegesen nem szállok vitába csak azért, mert más a meggyőződése. Ő leírta a saját szempontját, ezt illik tiszteletben tartani, akkor is, ha nem egyezik a sajátunkkal. Egyébként meg úgyis csak elbeszélnénk egymás mellett.

2012. máj. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
58%

ez a kerdes ugy szol: Hiszel Istenben? és ha igen, mit gondolsz rola, ha nem, miért nem?

Ennyi!

A valasz ra: Igen, hiszek istenben, es NEM, nem gonosz, es egyaltalan arra nem gondolsz, hogy valakinek ezzel megserted a hitet?! Higgy amit akarsz, de ne szolj bele a maseba!

2012. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim válasza:
100%

Héhéhé... mi ez a támadó hangnem?


A kérdező csupán kifejtett egy véleményt, amit nem kell a magadévá tenned. Én sem értek vele teljesen egyet, de nem látom be,miért lenne ez beleszólás bárki világképébe. Azt sem értettem soha, hogy magukat kereszténynek valló emberek hogy tudnak ilyen sértődötten és agresszíven reagálni bármilyen vallási kérdésben felmerülő vitára. Hogy fér ez össze a szeretettel, toleranciával és megbocsátással, amit a kereszténység hirdet? Ne vedd gúnynak ezt a kérdést, erre tényleg kíváncsi vagyok.

2012. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy támadásnak lehetett venni az előző véleményt...De ha szeretek és tisztelek valakit, azt megvédem, nem hagyom, hogy rosszat mondjanak róla - én így látom a reagálást.

Hogy ki hogyan vélekedik Isten jelleméről, nem mindegy, keresztény-e vagy sem. Könnyű mondjuk Allahról, a nagy Manitouról vagy Buddháról negatív véleménnyel lenni, ha egyébként nem érdekel az egész, őt körülvevő hit. Allahot szidjuk a fundamentelista arabok tettei miatt? Nem az emberekben van inkább a hiba?

Keresztényként igenis hiszek a teremtő Istenben, aki jót akar a teremtményének, mint én jót kívánok a gyermekeimnek. Én hiszem, hogy nem gonosz, főleg nem vak, mert érzem életemen az áldásait és a gondviselését.

2012. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #28, nem akarlak megbántani, de nem lehet, hogy te vagy pocsék emberismerő?
2012. máj. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"Hitbéli igazságokra bizonyítékokat várni olyan, mint Ady Endre versein számon kérni a pontatlan fogalmazást. "

Én ezzel nem értek egyet. Ha valakiről feltételezem, hogy nem hülye, akkor azt is joggal feltételezhetem, hogy van valami indok, ami miatt számára az állításai igazságnak tűnnek. Ha egy ember életre elköteleződik egy vallás követésére, akkor azért ott vannak indokok, attól, mert én nem látom, nem jelenti, hogy azok nem is léteznek. Valami ami meggyőz egy egészséges elméjű embert, hogy "Gonosz csak az lehet, ki Krisnától távol van, mint szolga. Az hiszi Őt gonosznak aki nem látja Őt saját tudatlansága, illúziója miatt. ", akkor szerintem joggal kérdezek rá, hogy mégis mi módon dönti el, hogy ez az állítás a világ igazságaihoz tartozik-e, vagy csak mese.

2012. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A Tengerész ***** válasza:
58%
Se gonosz, se vak. Csak mások a szempontjai. Te gonosz vagy amikor felásod a kertedet és ezzel a hagynák munkáját tönkreteszed, életüket veszélyezteted?
2012. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!