Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten gonosz? (vagy csak...

Isten gonosz? (vagy csak egyszerűen vak? )

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 21:41
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Hívhatom-e Istent "Evőnek"? A "Legfőbb Evőnek", aki előbb-utóbb mindenkit felzabál?
2012. máj. 7. 22:35
 12/43 A kérdező kommentje:

5/11:

Nem vagyok ateista, de ezt a mágikus úton, az emberek gondolati- és egyéb erőinek elrablásával alkotott és folyamatosan táplált bálványt (tipikus példája ennek : a „Biblia istene“), nem tudom elfogadni.


Ez az isten kezdetben egy icipici gondolat volt egy mániákus elmében. Felnőtt az imák és egyebek energiájából és egyre többet akar enni. Neki ez az egész csak táplálkozás. Ő egy mesterségesen létrehozott és (beavatott papsága által) mágikus úton fenntartott öncélú lény.


Akadály az emberiség útjában. Világa az ő szemszögéből egy „istentelen dinamó“, ami őt élteti (neki termel energiát). Az emberiségnek (többek között) ezért is olyan alacsony a hatásfoka.

2012. máj. 7. 23:10
 13/43 anonim ***** válasza:
92%
Ezt küldd be az UFO Magazinnak, talán még pénzt is kereshetnél vele.
2012. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy jó kérdés. Néha én is ezt gondolom. De szerintem itt senki sem tud választ adni erre a kérdésre. Egyáltalán tarthatunk jónak avagy gonosznak valakit/valamit amit soha nem is láttunk, nem is találkoztunk vele. Ez olyan mintha pletykák,külső alapján ítélnénk meg embereket.
2012. máj. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
90%
Ha te nem látod őt és ő sem lát téged akkor egymás számára nem léteztek ő nem foglalkozik veled te se foglalkozz vele
2012. máj. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
80%

"Ez az isten kezdetben egy icipici gondolat volt egy mániákus elmében. Felnőtt az imák és egyebek energiájából és egyre többet akar enni."

Ez egy baromság.

2012. máj. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 sziveske válasza:
72%
ő pont mindenkinek segít és akkor nem lehet gonosz
2012. máj. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
85%
"Isten útjai kifürkészhetetlenek." Soha nem fogja senki megérteni. Felesleges agyalni rajta :)
2012. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
56%

Nem gonosz, nem vak, csak nem mindent-tudó.


Ha mégis mindent-tudó, mégis van azonban egy csomó minden ami nem az ő Biblában írt szellemében történik, zajlik, akkor nem mindenható.


Amennyiben mégis mindenható, és egyben mindenttudó is, de mégis ilyen a világ, akkor nem rendelkezik a többi pozitív tulajdonsággal sem, amivel a keresztények istenke-szemüveggel az orrukon mindenáron fel akarják ruházni, vallása pedig nem a szeretet , nem a megbocsátás vallása(sem).

Sajnálom, ha ez valamelyik kereszténynek nem teszik, nem megbántani akartam senkit, de akárki átgondolja, ez van, az más kérdés hogy erőltetett magyarázatokkal hogyan akarják ezt kozmetikázni. Nem akarom senki orráról leverni azt a szemüveget, de ragasztó épp nincs nálam.

2012. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
68%
Ha Bibliai értelemben kérdezed akkor igen,gonosz is,és szerető is.
2012. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!