Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon mi az Sátán leghatékonya...

Brxsaca kérdése:

Vajon mi az Sátán leghatékonyabb fegyvere? Mitől félhet Isten?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 16:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

Látom nagyon nem érted a dolgot.

Sajnos az iróniához nem sok érzéked van, mert ha lenne, akkor érezted volna hogy a számodra összebékíthetetlen ellentmondásos érvelést leegyszerűsítve így kellett volna érteni:

Nincs, de ha olyan formában lenne ahogy állítják az is azt bizonyítaná, hogy nincs.

Nagyon sajnálatos, hogy "bár az úr egyformának teremt bennünket" (és még mielőtt megkérdeznéd honnan idézem, válaszolok rá. Sehonnan. Ez is irónia, csak azért van macskaköröm közé téve, hogy a gyengébbek is érzékelhessék ezt), az egyikünknek adott fejlett humorérzéket míg a másikunknak nem. És bizony ennek a hiánya is okozhatja azt a belső megkeseredettséget, ami miatt egy nem létező külső nagy IZÉ lábát szorongatja a delikvens, hogy le ne essen egy másik nem létező negatív IZÉ kénköves bugyrába. (ne lepődj meg itt is irónia volt) De ezentúl, hagy ne jelezzem már mindet. Inkább egyezzünk meg abban, hogy amit nem értesz az valószínűleg AZ lesz.

Ez a logika ellenes maradi gondolkodás már megmosolyogtató. Sőt a 21. században inkább már szánalmas.

2011. aug. 13. 11:00
 22/63 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező kommentje: tegnap 11:00


Ismét egy kulturáltan megfogalmazott, normál hangvételű komment, gratulálok. Pontosan alátámasztottad vele azt, amit legutóbb írtam. Az előítéletes gondolkodás, az általánosítás, az elhamarkodott véleményalkotás, a mások lenézésének magasiskolája...


Tévedsz, nagyon is jó a humorérzékem, egyesek szerint kissé túlfejlett is. :) Az iróniát is értem általában.

Amit írtál, lehet, hogy annak szántad, mégsem értékelhető így szerintem. Pedig szövegértési problémáim sincsenek.


Inkább neked lehetnek gondjaid a fogalmazással, mert úgy látom, a mostani magyarázatodban sem sikerült pontosan kifejezni azt, amire gondolsz. Én már rájöttem, hogy hogyan gondolod, de nem spórolom meg neked a fogalmazásgyakorlást. És előrebocsátom, ha sikerül is helyesen megfogalmaznod, a tartalmával természetesen akkor sem fogok egyetérteni.


Az idézőjelen kívül is vannak eszközök az irónia, humor, egyebek érzékeltetésére. Nem indok az sem, hogy nem akarod mindig jelezni az iróniát. Láttam egynéhány kilométernyi hosszúságú válaszodat, ezekhez viszonyítva beleférne az idődbe plusz 1-1 mondat, utalás.


A valóban logikus gondolkodással kapcsolatban csak annyit, hogy ennek fejlesztésére szoktam javasolni a matematikát, amely (ezen felül) több területre is jótékony hatást gyakorol (pl. problémamegoldó gondolkodás, következetesség, analógiás gondolkodás). Ezt ellensúlyozandó a kreativitás fejlesztésére a művészetek igen alkalmasak, legfőképp a zene. Megemlítendő még a sok olvasás is, az mindig jót tesz (kivéve a szennyirodalom).


Így ezzel búcsúzom, kedves saca, most, a 21. sz.-ban.

2011. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:

Az előző válaszod ismét csak megerősített a hitemben, hogy bár állítod magadról nagyon nem vagy képben.

Eddig a humor érzékelhetőségével és az írásaim értelmezésével csak neked volt gondod. :P

Azt elhiszem és el is fogadom, hogy olykor kicsit karcos a humorom és ezt némely ember inkább sértésnek fogja fel, de szerencsére ők vannak kevesebben.

Sajnos az azt állítom magamról, hogy van humorom....

Engem nem tudtál meggyőzni. Majd ha bármelyik írásodból visszaköszön a humor bármely formája akkor kezdek benne hinni. De addig nem.

És a logikus gondolkodás nem csak a zeneszerző, matematikus professzorok kiváltsága szerencsére.

2011. aug. 14. 15:10
 24/63 anonim ***** válasza:
68%

Nem kérem, hogy támaszd alá az állításodat, mert - azon felül, hogy vitatkoznánk még egy ideig - nem vezetne sehova.


Inkább nézd át néhány eddigi írásodat, vagy vitádat, ha úgy tetszik, aztán azokból mutass olyan reakciókat, amelyek igazolják, hogy elismerték a humorodat, vagy bizonyos értelmezéseidet.


Segítségül néhány link:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Megmondom őszintén, nem olvastam végig ezeket szóról szóra, de eddig csak a "demagóg", "egyházellenes" és hasonló jelzők tűntek fel. Egy, de tényleg csak egyetlen egy mondatod viszont valóban humoros volt még nekem is...


A saját humorommal kapcsolatos állításom nem a te meggyőzésedet kívánta szolgálni, hiszen nem támasztottam alá "bizonyítékokkal"; pusztán ellene mondtam a te téves állításodnak ezt illetően.

Ha pedig egyetlen írásomban sem tudtál felfedezni humort, annak is bizonyára megvan az oka, ami pedig nem feltétlenül az, hogy nincs is. De így legalább a kölcsönös el nem ismerésig eljutottunk. :)


Tegyél fel egy viccmesélős kérdést, majd oda írok vicceket meg mókás történeteket. :) Bár attól még mindig mondhatnád, hogy azok nem is jó viccek / sztorik, mert nem egyeznek a te ízléseddel. Úgyhogy inkább hagyjuk...


"És a logikus gondolkodás nem csak a zeneszerző, matematikus professzorok kiváltsága szerencsére."

Na, és ezt meg ki a csuda mondta? Olvasd vissza nyugodtan, mit írtam pontosan...

2011. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű, miről maradtam itt le, még jó, hogy van írásos nyoma. :)


Én már csak azt nem értem, hogy ha én nem hiszek a Mikulásban, mert a szüleim azt mondták, hogy nem létezik, akkor a Mikulás fél az igazságtól? :)


Na de hogy dobjak még egy kicsit a "humoros" hangulaton:


- Ki volt az első turista?

- Ábrahám, mert ő mondta: - Hát Izsákom hol van? :)


Békesség!

2011. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
54%

81-esnek:


Legyél már olyan kedves, és ne rontsd el ezt a jó kis értelmetlen párbeszédünket ilyen szakállas viccekkel meg megfejthetetlen találós kérdésekkel! :)


Majd ha a kérdező mégis kiírja a viccgyűjtős kérdést, akkor belehúzunk, rendben? Vagy írjuk ki helyette mi? :)

Tényleg nagyon jó vicceket tudok. :)

2011. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:

Itt van a baj. Amikor azt gondolod, hogy a vicc mesélése az a humor. Kitalálása az igen. Az elmesélése az még nem.

A viccek megjegyzése, inkább lexikális képességeket mutat, mintsem humort. Persze visszafelé ez nem igaz.

2011. aug. 15. 10:15
 28/63 A kérdező kommentje:

"És a logikus gondolkodás nem csak a zeneszerző, matematikus professzorok kiváltsága szerencsére."

Na, és ezt meg ki a csuda mondta? Olvasd vissza nyugodtan, mit írtam pontosan...


Ez megint ékes példája annak, hogy semmi humorod nincs :P

2011. aug. 15. 10:16
 29/63 anonim ***** válasza:
100%
Bocsika, a humor a Mikulás volt, az Izsákos vicc már csak a ráadás. ;)
2011. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

22:22


Ez legalább vicces volt :)

2011. aug. 15. 10:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!