Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon mi az Sátán leghatékonya...

Brxsaca kérdése:

Vajon mi az Sátán leghatékonyabb fegyvere? Mitől félhet Isten?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 16:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim válasza:
0%
"pokoli mega-tűz bomba" - ettől még Isten is megijed : ]
2011. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
50%

20:13!

19:56-os vagyok.

Igen, kétségbe vonom a Biblia bizonyos részeit. Mert emberek írták. Egy részét isteni sugallatra, de emberek.

Milyen hívő vagyok? Ilyen. Nem fogadok el mindent birkaként, csak amit igaznak érzek.

2011. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:

"Az evilág persze, hogy nem tökéletes.

Ennek elfogadása az egyik legnagyobb próbatétel Istentől.


Szerinted mi lenne az élet értelme, ha minden tökéletesen szép, és rózsaszín vattacukor lenne? Majd a Mennyország lesz az. "


Ha föld tökéletesként értelmetlen lenne, akkor a mennyország is az lesz. Akkor mi értelme van egy értelmetlen helyre kerülésért sanyargatni magunkat a való világban? újabb ellentmondás

2011. aug. 11. 23:02
 14/63 A kérdező kommentje:

Az én nézetem szerint ISTEN csak az emberek fejében létezik, mert sokaknak szüksége van egy lelki kapaszkodóra, mert önállóan képtelenek feldolgozni az életünk értelmetlenségének, lényegtelenségének a tényét.

Mivel istent az emberi elme teremtette és a hit által tartja életben így csak a hit megszűnésétől fél, mert az az egy pusztíthatja el. A feledés és a ráeszmélés arra, hogy csak az elménk játéka csupán. És ennek a felismerésében a logikus gondolkozás segít.

Konklúzió: A Sátán leghatékonyabb fegyvere az igazmondás és a logikus gondolkodás.

Isten mitől fél? : az igazságtól mert az a vak hit megszűnéséhez vezet ezáltal okafogyottá teszi isten létét, tehát elpusztul, mint minden más egykori istenség.

2011. aug. 11. 23:28
 15/63 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Hoppácska. Ismerem ezt a fajt. Isten létezését tagadja, miközben végig valakiként kezeli. Egyáltalán érdeklik a hit dolgai, legalábbis a tagadása. Na akkor ideje, hogy az igazságot mondja valaki.


Jómagam 18 éves koromig ateista voltam. Igaz, hogy a szó jelentése istentagadó, ám nekem a köznapi értelme az, hogy nem hinni Isten létezésében. Mivel valóban nem hittem Isten létezésében, és mivel átlagemberként nem találkoztam semmilyen egyházi retorzióval, nem érdekelt a valláskritika sem.


Az aktív "ateistáknak" mégis hobbijuk a meglehetősen gonosz nyelvezetű valláskritika. Vallják, hogy nem hisznek, és talán el s hiszik, hogy nem hisznek. Akkor honnan ez a fene nagy ellenségeskedés?

Többség röhejes okokra hivatkozik, hogy a vallásháborúk, butaság, de ez baromira nem érinti őket. Az ellenségeskedés onnan van, hogy önmagukat sem ismerik. Hogy egy ember szívében mi van, azt a szája soha nem árulja el, csakis a tettei. Az "ateisták" tettei pedig azt mutatják, hogy hisznek Istenben, és gyűlölik, akár az ördög. Ez pszichológiai tény. Én voltam igazi ateista, nekem egy bíráló "ateista" se mondja, hogy nem hisz, mert én tudom, milyen az, amikor valaki nem hisz!

2011. aug. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Egy kis kiegészítés. Tudom, hogy e kérdés feltevője nem nyilvánult meg offenzíven, míg én igen. Elnézést, nem személy elleni támadás volt. Ilyen késői órán eszembe jutottak az acsarkodók is, akikkel dolgom volt, ez látszik meg a válaszomban. Az agresszív él nem ennek a kérdésnek a feltevőjéhez szólt, mivel kulturáltan fejtette ki álláspontját
2011. aug. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
88%

"Igen, kétségbe vonom a Biblia bizonyos részeit. Mert emberek írták. Egy részét isteni sugallatra, de emberek."


Az egész bibliát emberek írták.


"Milyen hívő vagyok? Ilyen. Nem fogadok el mindent birkaként, csak amit igaznak érzek."


Ez jó dolog.Helyesen teszed

2011. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 02:18

- -

Érdekes dolgokat írtál korábbi gondolkozásodról. Szívesen beszélgetnék veled - az "ateizmus" fogalmának rendkívül érdekes meghatározását adtad. Keress meg email-ben, kérlek!

2011. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
100%
a Sátán leghatékonyabb fegyvere a félelemkeltés.az Isten pedig nem fél a Sátán semmilyen eszközétől,mert tudja,hogy a problémákra nem a félelem a megoldás,hanem a szeretet.
2011. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
69%

A kérdésre a válaszom: A sátánnak nincs hatékony fegyvere Istennel szemben. Próbálkozik sokféleképpen, de nem győzhet soha. Csak szeretne. De már legyőzetett.



A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 02:21


Ne haragudj, de szerintem tényleg nagyon késői volt az az óra... Ha újból átolvasod a kérdező kommentjeit, azokban igen erős offenzív megnyilvánulást tapasztalhatsz, némi gúnnyal kiegészítve. Kulturált kifejtésnek én a nyomát sem látom. /Megjegyzem, más kérdésekre adott válaszait is hasonló stílus jellemzi./


A legutóbbi kommentjében pedig kifejti saját - nem bizonyított és nem is bizonyítható - nézeteit, egy olyan logikai bukfenccel megtoldva, ami hiteltelenné teszi a saját hivatkozását a logikus gondolkodásra.


A nézete magyarról magyarra fordítva:

Nem létezik ugyan Isten, de mégis fél ez a nemlétező...

Bezzeg sátán létezik, és még harcol is a nemlétező Isten ellen, méghozzá igazmondással és logikus gondolkodással.


Ja, igen, persze, kedves saca...

Ne hagyd már magad ennyire átverni.

2011. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!