Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért "támadnak...

Jehova Tanúi miért "támadnak le" random embereket az utcán, buszváróban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ülök a buszváróban, várom a buszom, mellettem utazótáska és olvasok. Erre odajön, hogy látja, olvasok, olvastam-e a Bibliát, és nekik vannak kiadványaik, amik...


Egyrészt olvasok, tehát ha nem barát, akkor nem igazán örülök neki, hogy zavarnak, hiszen akár vizsgára is tanulhatok.


Másrészt ez olyan, mintha én odamennék az emberekhez, hogy "Látom, ön olvas, nincs kedve véletlenül mangát olvasni? Abban is vannak betűk."


2011. júl. 20. 21:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
66%

VÁLASZ: ma 12:57


Ha veszekedett volna, nagy valószínűség szerint szóba se álltam volna vele :)

A kérdező nem jelezte, hogy irritálná, de ha teszi, természetesen abba hagyom, addig is legalább ezek itt maradnak, ha esetleg majd ide tévedne valaki, akit érdekel ez a filozófiai kérdéskör.

"Sőt inkább tisztelni kéne egymás vallását"

Ezt tettük. Ő is, én is. Különben azzal dobálóztunk volna, hogy a "Pokolban fogsz megrohadni, te g€ci!" :D De az az előző korok stílusa, nem a 21. századé. Üdv neked és és minden jót! Béke veled! السلام عليكم

2011. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:57


Annyiban tévedsz, hogy nem érdekel, mert érdekel. De az, amit írtál a másik ember vallásának tiszteletéről, azzal tökéletesen egyetértek. És ez az, amit a JT nem tesznek meg.


Én nagyon sok kérdésben találkoztam már olyan hozzászólókkal, akik ezt a "Pokolban fogsz égni, ha nem olvasol Bibliát" szöveggel jöttek nekem.

2011. júl. 28. 14:01
 23/29 anonim ***** válasza:
60%

Igazad van, annál rosszabb nincs. Nagyon kevés olyan vallás van, amely megköveteli az erőszakot (vagy legalábbis jóváhagyja), főleg afrikai törzsi vallások. De mind a kereszténységet (keresztes háború, Inkvizíció, boszorkányégetések) mind az iszlám ("dzsihád", idióta terroristák), kiforgatják olyanok, akik valóban azt hiszik, hogy "Pokolban fogsz égni, ha nem olvasol Bibliát/Koránt". Az a szomorú, hogy ekkor a saját hitükkel kerülnek szembe és a saját 'istenükkel', mert nem az a bűnös, aki nem tudja az igazságot és úgy vétkezik ellene, hanem az aki tudja, hogy vétek és mégis elköveti (belerepül tornyokba). Jehova tanúi ugyan nem olyan fanatikusak, mint azok, akik az én hitemet kiforgatják, de olyan hittételekben hisznek, melyek sehol sem találhatóak az ő szent könyvükben vagy épp olyanokban nem hisznek, ami benne van (pl.: Szentháromság).


Béke veletek :)! السلام عليكم

2011. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
28%

"épp olyanokban nem hisznek, ami benne van (pl.: Szentháromság)."


Én még a szentháromsággal nem találkoztam a Bibliában. Hanem csak az egyházi dogma szerint létezik, de egyetlen bibliaíró sem tanította.

2011. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
25%

Hello!


A Jehova Tanúi vallásról van egy jó honlap, ahol kialakult egy jó közösség, olvasgassátok:


[link]


Üdv.

2012. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Kérlek mielött ezt elolvassátok vegyetek a kezetekbe egy bibilát és ellenörizzétek amit írok. Öszintén nem vitatkozni akarok csak pontosítani azt amit Jehóva Tanúiról gondoltok.


Jómagam is Jehova Tanúja voltam. Szeretnék kicsit pontosítani itt dolgokat, mert elég sok mindent kiforgatnak, és nem hitelesen írnak le arról amit a Tanúk csinálnak. Először is láttam, hogy ítt valaki belekötött a nevébe. El tudonád küldeni nekem azt a bibliai verset, fejezetet részt,ahol leírják, hogy isten nevét nem szabad használni? Gondolj bele: Téged tegyük fel Sándornak hívnak. Tegyük fel, hogy egy jóbarátod vagyok. Én mint jóbarátod tudom a neved, de mégis havernak, (esetleg politkus vagy) miniszterúrnak szolítalak. Neked ez jóérzés lenne hogy még a baráti körödbe is a tisztséged szerint szólítanak? AZ isten, vagy úr, nem Jehova neve. Ez az ő tisztsége. Mi Jehova tanúi úgy gondoljuk, hogy Jehovát a mi barátunkat, igenis a nevén kel szólítanunk. Ha szeretnéd leellenörízni a nevét:Zsoltárok könyve 83 fejezet 19. verse idézem: Hogy megtudják, hogy a te, kinek neve JEHOVA, egymagad vagy felséges isten az egész földön.


Hogy milyen jogon vesszük azt, hogy Jehova Tanúinak nevezzük magunkat? Ézs 43,12

Én mondtam meg, hogy megszabadítalak, én hirdettem, nem valamelyik idegen isten. TI VAGYTOK AZ ÉN TANÚIM - így szól az ÚR -, hogy én Isten vagyok.


Jehova Tanúi prédikálnak. Miért? Máté 28. fejezet 19. 20. vers idézem: 19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén õket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


20 Tanítván õket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Azért mennek oda hozzátok talán néha kicsit erőszakosan, hogy megtegyék amit tenniük kell. Édesanyámmal mikor jártam énis prédikálni megkérdeztem, hogy miért mondtad tovább amikor láttad, hogy nem érdekli? Erre ő azt válaszolta, hogy mostmár nyugodt vagyok, hogy elmondtam amit kellet. Innen nem rajtam múlik hanem rajta és Jehován.


Jehova Tanúi azt hirdetik, hogy eljön armageddon. Miért?

A Biblia ezt is leírja: Máté 24. fejezet 34-42 idézem:

Bizony mondom nektek: el nem múlik e nemzedék, amíg mindez meg nem történik.

Ég és föld elmúlik, de az én igéim el nem múlnak.

Azt a napot és azt az órát azonban senki sem ismeri, még a mennybéli angyalok sem, csak az Atya egyedül.

Virrasszatok! Az Emberfiának eljövetelekor úgy lesz, mint Noé napjaiban történt.

A vízözön előtti napokban ettek-ittak, nősültek és rérjhez mentek mindaddig a napig, amíg Noé be nem ment a bárkába,

és nem kaptak észbe, amíg el nem jött a vízözön s el nem sodorta valamennyit.

Ugyanígy lesz az Emberfiának eljövetele is. Akkor ketten lesznek a mezőn: az egyiket fölveszik, amásikat otthagyják.

Két asszonyőröl egy malomban: az egyiket fölveszik, a másikat otthagyják.

Virrasszatok tehát, mert nem tudjátok, mely napon jön el uratok.


Ugye itt azt írja, hogy úgy lessz mint Noé napjaiban. A Bibli szerint Noé isten barátja volt, és a világ elmocskosodott. Ugyan így ahogy Noénál is volt a Világ nem a földet jelenti. A Világ egy jelképes szó(erre pontosan nem emlékszem hol de ha kéritek kikeresem, valami olyasmi hogy nem vagyunk része ennek a világnak),ami azokra az emberekre utal akik nem isten barátai.Ugyanúgy mint Noé idejében a Jelképes világ elpusztul és mint Noé és családja megmenekül Isten barátai megmenekül és együtt fognak élni egy újvilágban.Innen felmerül egy kérdés: Mi lessz azokkal akik nem hallottak Jehováról? (Na innentől nem tudok pontos Biblia versekkel szolgáni mert mos nincs időm enyire kutakodni) Természetesen ők is feltámadnak és eldönthetik, mit választanak Jehova világában élnek Jézus uralkodása alatt, vagy meghalnak.


És innen jön, hogy mi történik Halál után?

Először is a lélek az ember(1Mózes 2:7 idézem:

És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.) tehát nincs külön lelke az embernek. Ezáltal ha az ember meghal a lélek nem él tovább. A halottak egy Seol nevü helyre kerülnek(ez a hely is benne van a bibliában csak nem tudom pontosan hol de ez most nem is olyan fontos), ahol nem éreznek nem gondolkodnak(Prédikátor 9. fejezet 5. verse idézem: Az élõk ugyanis tudják, hogy meg fognak halni, de a holtak nem tudnak semmit, és jutalmuk sincs már; hisz még nevük is feledésbe merül, amelyet szereztek maguknak.) Természetesen az itt leírt 'feledésbe merülnek' csak az emberek szempontjábol ígaz hiszen Jehova nemfelejt semmit(ennek se tudom a pontos bibliai leírását).


Röviden enyit akartam mondani az, hogy én miért nem tartaozom Jehova tanúi közé az csak rám és Jehovára tartozik. Amit nem tudtam pontosan a biblia vers szerint kérlek ne kössetek bele ha kell utánna nézek:) Lehet hogy vannak olyan kivételek, hogy valameik Jehova Tanúja nem megfelelően viselkedik, de sajnos tökéletlenek vagyunk. Viszont én is irtam ide a vallásomról. Szeretnék megtudni valamit a keresztényégről: Honnan jött nekik aszentháromság? mindig is érdekelt hogy honnan jött:) Ezeken kívül szerinte Jehova Tanúirol nem mondható el, hogy rossz emberek. Mindig ott vannak ha esetleg természeti katasztrófa súlyt egy területet, vagy ilyesmi. Nem rendeznek nagy adomány gyüjtést, nem adnak körbe kosarakat feltünően hogy menyi pénzt adsz be. Lehet adományt adni de erre kijelölthely egy elvonult takar sarokban ahol nem azt nézik, hogy menyit adsz.Szerintem tök korrektek.Bármi kérdésed van írj, A helyesírási hibákért bocs nem volt rá sok idöm.

2012. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem ér azzal ha az utcán megállít embereket.Úgy sem akkor fog hozzájuk csatlakozni az illető.
2013. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Marhaságok tárháza ez qz oldal xd.Lerázós taktikák.. xd Ha annyit nem vagytok képesek kinyögni, hogy nem érdekel és ne is keressenek többet, akkor az már legyen a magatok problémája, hogy helyette inkább felhúzzátok magatokat agyilag és ordítozni kezdtek ami megint csak titeket minősít. xd
2018. máj. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A szekta befenyíti őket.Kell a pénz a fejeseknek.
2022. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!