Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért "támadnak...

Jehova Tanúi miért "támadnak le" random embereket az utcán, buszváróban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ülök a buszváróban, várom a buszom, mellettem utazótáska és olvasok. Erre odajön, hogy látja, olvasok, olvastam-e a Bibliát, és nekik vannak kiadványaik, amik...


Egyrészt olvasok, tehát ha nem barát, akkor nem igazán örülök neki, hogy zavarnak, hiszen akár vizsgára is tanulhatok.


Másrészt ez olyan, mintha én odamennék az emberekhez, hogy "Látom, ön olvas, nincs kedve véletlenül mangát olvasni? Abban is vannak betűk."


2011. júl. 20. 21:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
62%
Erre kötelezi őket a guru.
2011. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%

nos én az elsővel még szóba is elegyedtem. nehezen sikerült lerázni...

aztán a következőnél mondtam hogy "hagyjon békén ez engem teljesen hidegen hagy, 100% ateista vagyok." erre jött a kérdésük: "igazán? és miért?"

Aztán jött a bunkó stílus hogy "takarodjanak innen, most!"

Ennél sokszor megijedtek, de volt aki maradt.


Aztán kitaláltam egy 100%-os módszert. Pénzt kérek tőlük.

Ritkán adnak is, de akkor mondom hogy igazából több kéne mert pl. cigit is szeretnék venni.

Ekkor úgy elmennek mint a fene.

2011. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Guru, mi?
2011. júl. 20. 21:18
 4/29 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert a vallásuk azt tanítja, hogy igyekezniük kell minél több ember megtéríteni. Mondjuk belegondolva, én ebből a szemszögből megértem őket, nyilván ha abban hinnék, hogy embereket mentenék meg ezzel a letámadósdival, megtenném - csak valahogy az nem fér a fejembe, hogy lehet ebben hinni :) Dehát, épp ez az a rész, amire nincs magyarázat.
2011. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert félreértelmezik azt a bibliai igét, hogy "Hirdesd az igét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben." (2Tim 4,2)

Ez ugye, nem azt jelenti, hogy akkor is hirdesd az igét, ha a másik embernek alkalmatlan, nincs hozzá kedve (ahogy ők értik), hanem azt, hogy akkor is, ha NEKED alkalmatlan.

Nem ez az egyetlen dolog, amit rosszul értelmeznek...

2011. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
55%
Már a nevük sem klappol:D Jahve szóból ered, ami Istent jelent. Annó én tanultam egy olyat, hogy zsidóknál csak évente egyszer mondhatta ki a főrabbi Isten nevét. Másként kellett nevezni pl: az Úr, Mindenható stb.
2011. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
35%
Tényleg? Pénzt adnak neked? Hogy mennyi hazugság hangzik el itt is!
2011. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is volt már ilyen, és ez úgy tudom, kötelességük onnantól kezdve, hogy belépnek. Engem ezek nem is igen zavarnak, csak akkor amikor vasárnap a saját lakásomba becsöngetnek és meg sem kérdezve, hogy -Nem zavarnak-e?

Van-e egy kis időm?- rögtön elkezdenek 10 perceket beszélni, és ha mondom, hogy -Köszönöm már van vallásom- akkor még erőszakosabban próbál meggyőzni. Tehát inkább a buszváró. :D

2011. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

hozzám is csöngettek be jehovások.

elhajtottam őket a bús icsába.


azóta ki van írva a lépcsőház ajtajára, h senki nem kíván áttérni más hitre, ilyen ürüggyel kérjük ne csengessen be senkihez :)

2011. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

Nekem van egy bevált módszerem "ellenük"! :D


1. lépés: odajön hozzád és megkérdezi, hogy olvasod-e a bibliát. Azt mondod NEM, nem olvasod


2. lépés: Mikor elkezd mesélni a gyülekezetükről, felemeled a tenyered, amíg el nem hallgat döbbenetében, ha ez nem történik meg, akkor elkezdesz vele szimultán beszélni.

a) erre már elhallgat és mehetsz a 3. lépésre

b) erre se hallgat el, akkor addig beszélsz vele szimultán, ameddig nem unja meg és el nem megy


3. lépés: miután elhallgatott elkezdesz gyorsan mondani neki ilyen dumát:

És még maga mondja, hogy ismeri a Bibliát? A korintusbeliekhez írt első levél 15. fejezetének 29. versének félremagyarázása miatt maguk halottakat keresztelnek. Ez ellentmond Isten azon kijelentésének, hogy az embernek szabad akaratából kell Istent választania, s mivel maguk ellentmondanak Istennek, ezért semmi okom nincs arra, hogy magukkal tartsak.

a) ha erre ledöbben, nyertél, olvashatsz tovább

b) ha ismét elkezdené kinyitni a száját mehetsz a 4. lépére


4. lépés: Ugyanez az elv érvényes rám is. Én nem, ismétlem, nem akarom akarom Jézust befogadni az életembe, így ha maga egy szóval is tovább beszél, akkor azzal a saját Istene parancsa ellen tesz, mert nem tartja tiszteletben az én szabad akaratomat. A viszontlátásra!

a) elmegy és nyert ügyes van

b) ha folytatná, mehetsz az ötödik lépésre, mielőtt belekezdene a mondókájába


5. lépés: Pffff, öregem/asszonyom (ez személyfüggő), nagyon sajnálom, hogy a pokolra jutsz. Tényleg, én próbáltalak megóvni, de te tovább akartad tukmálni rám azt a szart :S

a) abbahagyja és sírva elszalad

b) tovább mondja, akkor mehetsz az utolsó lépésre


6. lépés: Haló? Körzeti rendőrség? Egy zaklatót szeretnék bejelenteni.


Minél többször ismétled meg ezt az egyszerű módszert, annál kevesebb lesz belőlük az utcákon :D

2011. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!