Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért "támadnak...

Jehova Tanúi miért "támadnak le" random embereket az utcán, buszváróban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ülök a buszváróban, várom a buszom, mellettem utazótáska és olvasok. Erre odajön, hogy látja, olvasok, olvastam-e a Bibliát, és nekik vannak kiadványaik, amik...


Egyrészt olvasok, tehát ha nem barát, akkor nem igazán örülök neki, hogy zavarnak, hiszen akár vizsgára is tanulhatok.


Másrészt ez olyan, mintha én odamennék az emberekhez, hogy "Látom, ön olvas, nincs kedve véletlenül mangát olvasni? Abban is vannak betűk."


2011. júl. 20. 21:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
Ki van nekik adva,hogy ahol tudnak térítsenek.egy rendelőben dolgozom,ahova egy idősebb fazon jön időnként orvoshoz,de várakozás közben akivel csak tud szóba elegyedik,látszólag semleges témával kezdi,de mindig a Bibliára lyukad ki.utcán is látom néha,ott is mindig fűz valakit.a vitázás,ellenséges magatartás nem megoldás ellenük,mert erre számítanak.viszont az iq szintjük csak az eljövendő világ végére van felturbózva,úgyhogy ügyes trükkökkel le lehet őket szerelni:)
2011. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
Na és akkor majd mit csinálsz, ha Isten Fia téged rúg ki a teremtésből, ahogyan most te kirúgod őket, vagy elküldöd őket a stílusod szerinti helyre. Úgy gondolod, hogy csak te vagy az erős, és nálad nincsen erősebb? Akkor is ilyen nagy legény leszel, amikor szembekerülsz azzal, akit most megtagadsz? Majd akkor fog elválni, hogy milyen kemény csávók vagytok, és nem most, amikor még fennhéjázón pufoghattok!
2011. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a beszédstílusod alapján nem hiszem, hogy Tanú vagy. Bocs.


És nincs Isten, nincs Mennyország. Ennyi.

2011. júl. 23. 21:23
 14/29 anonim ***** válasza:
77%
Válasz: tegnap 21:08. Nem gondolom, hogy én vagyok a legerősebb, de igenis tagadom a te és az ő bálványaikat. Amúgy meg te puffogsz, nem én, szval, amikor majd Allah elé kerülünk sztem te fogsz magad alá csinálni. Én ismerni fogom a Prófétát, de te? :D
2011. júl. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

"amikor majd Allah elé kerülünk sztem te fogsz magad alá csinálni. Én ismerni fogom a Prófétát, de te? :D"

- Akkor nézzük" Idézem a Koránt: "Gyenge az … és az is … " .

Hányadik rész hányadik veséből idéztem? A pontozott helyeken milyen szó szerepel?

2011. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Érdekes, a gyerekeket békén hagyják... Ami azért furcsa, mert a jövő az ő utódaikra épül, és manipulálhatóbbak is.

Ha téríteni akarnának, nem mindig ahhoz mennének, akinél nyilván van pénz. (Buszváró, bolt, lakás, stb.)

2011. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
69%

A Koránban nem részek, hanem fejezetek ún. szúrák (arabul kerítés) vannak. A zarándoklat (22. szúra) 73-a pedig:


gyenge aki kér és az is ami kérés tárgya


Az említett szöveg azonban le is fedi a lényeget :) "...Akikhez Allah helyett fohászkodtok, azok még egy legyet sem tudnak teremteni, még akkor sem, ha mindannyian összefognának erre...". Kívánom, hogy egyszer neked is felnyíljon a szemed és a testvéremnek hívhassalak ;)

2011. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Arra már felnyílt, hogy A Biblia van a világ legtöbb nyelvére lefordítva, köv. képp. a Korán mögött nem a leghatalmasabb Isten van, és ezzel mindent megmondtam. Majd akkor pártolok át, ha a lemaradottak nem ott lesznek, ahol most is vannak. "Sok isten és sok úr van, de nekünk egy Istenünk van, az Atya, és egy Urunk a Jézus Krisztus" (1Kor 8:5-5, röviden idézve a lényeget)! Egy allah nevű istenről nincsen szó az Univerzum Teremtőjének könyvében. Vitatkozni pedig nem akarok erről, a lényeget megmondtam!

felebaráti üdvözlettel

2011. júl. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%

Tetszett az elköszönésed, ezek szerint nem az a gőgös keresztény vagy. Ezért szeretnék pár dolgot kijavítani, amiket te is a közérdekű tévedés miatt használsz:


"Egy allah nevű istenről nincsen szó az Univerzum Teremtőjének könyvében"


Nem Allah (Subhanahu wa-ta'ala) a neve, az csak egy szó, arabul az istent jelent. Magyarul sincs neve, hanem a nagybetűvel írt 'isten' szót használod rá. Sőt, az arab nyelvű Biblia-fordításokban is pont ezért van 'allah'-nak (Subhanahu wa-ta'ala) fordítva az 'isten' szó, mert arabul azt jelenti.


"A Biblia van a világ legtöbb nyelvére lefordítva, köv. képp. a Korán mögött nem a leghatalmasabb Isten van, és ezzel mindent megmondtam."


Nem Isten fordította le a Bibliát, hanem emberek, tehát nem ítélheted meg Isten mindenhatóságát az emberek alapján, mert ő maguk közel se mindenhatók. Ennek megfelelően a Koránt se Isten fordította le, hanem emberek. Hogy egy szent könyvnek hány fordítása él az nem az adott istenség érdeme, hanem hogy hány híve volt és mennyire kiépített hierarchiája lásd.: katolikus egyház hány nyelvre fordíttatta le, hogy minél több emberhez elérjen.


"1Kor 8:5-5"


Ez pont mindenről szól, csak az egyistenhitről nem. A keresztények Szentháromsága miatt sosem értettem, hogy hogyan hívhatják magukat monoteista vallásnak. Ettől függetlenül, lehet, hogy bennem van a hiba, mert én is ember vagyok.


"Vitatkozni pedig nem akarok erről, a lényeget megmondtam!"


Én azt hittem, békésen eszmét cserélünk :) Én tiszteletben tartom a te hitedet, és remélem te is az enyémet ;). Béke veled! (السلام عليكم)

2011. júl. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg, vagy válaszoltok, vagy vitatkoztok priviben, mert a kérdezőt ez kurv@ra nem érdekli. Egyébként meg csak filozófia kérdése, Isten v Allah, mindegy, tele vannak szabályokkal stb.-vel, de nem azért, h veszekedjetek rajta, mert a lényeg pont az, h nyugi legyen. Két ország törvényhozója se veszik össze, h ez nem úgy van, az meg igen, mert a lényeg ugyanaz. Sőt inkább tisztelni kéne egymás vallását, és oda kéne figyelni, mert igenis a másik fű is csak fű, lelegelheted, báránykám !
2011. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!