Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tegyek? Folyton dühös...

Mit tegyek? Folyton dühös vagyok emiatt, és teljesen elveszi a kedvemet (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Mit tegyek?Folyton dühös vagyok emiatt,és teljesen elveszi a kedvemet attól,hogy keresztény közösségbe járjak az,hogy megjátszák a nagy szentet,telve vannak büszkeséggel,és más szeméből próbálják kiszedni a szálkát mikor az övékben gerenda van,meg akarják váltani a világot,lenézik azokat,akikről úgy gondolják alattuk vannak a rangsorban,képmutatóak,beszélnek de nem cselekszenek,összevissza hadoválnak más vallásról,hogy milyen szörnyű miközben azt se tudják milyen,és ááá egyszerűen kikészít az összes keresztény,torkig vagyok velük,rájuk sem bírok nézni.Tudom,hogy nem szabadna,de szörnyen feldühít,állandóan dirigálnak nekem,meg az egész szituáció...Nem bírom. :S

Bár egész életemben tudtam ki Isten,én még is azt mondom,hogy még keresem,nincs pofám kereszténynek nevezni magamat,majd akkor vallom azt,ha Istennek tetsző életet is élek,nem csak a szám jár,és nem lopom az időt(meg amit a többi ,,bölcs" ,,keresztény" tesz.

Van még valaki,akinek már a hócipője tele van ezzel?

És ezzel nem azt akarom mondani,hogy tökéletes vagyok,sőt teljesen romlott vagyok VISZONT,nem játszom a szentet!

14/L


2011. júl. 11. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi hozzászóló mit mond.

14 évesen én is torkig voltam minden álszentséggel. Figyelj, vannak ilyen keresztények, lehet sokan, lehet te csak ilyeneket látsz. de attól még ezek bizonyos emberek. nem A keresztények. Mondom ezt én, aki most úgymond vallás nélkül bandukol az életben. Minden ember más, én már senkit sem gyűlölök, legalább is próbálok nem ezzel foglalkozni. Mindenhol találni fogsz szerinted rossz és képmutató embereket, de jobb ha ezek a gondolatok leperegnek rólad, és tudsz inkább a jó emberekkel törődni az unszimpatikusok helyett.

2011. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%

A kérdezőnek:

Kedves Kislány!

Sajnos meg kell szoknod, hogy mindenhol vannak képmutató, álszent emberekk, ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni.

Sajnos másképp nem tudok segíteni, csak ajánlani tudok neked egy linket

Életmódmagazin útkeresőknek: www.ahimsa.hu

Itt a vallások menüpontot keresd meg, és olvashatsz mindenféle vallásokról, a legfontosabb infók fent vannak itt, és az adott valláshoz tartozó közösségek/gyülekezetek elérhetőségeit is megtalálod itt.

A kereséshez sok sikert kíván neked: egy 29 éves lány

2011. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves 14/L!


Nem akarom játszani az okostojást, magyarázgatni vég nélkül, de mégis leírok néhány gondolatot, hátha segít.


Szokták mondani, hogy ne az embereket nézd, hanem Istent, mert senki nem tökéletes, csak Ő.

Viszont Isten - Jézus áldozata miatt - úgy néz ránk, mintha már tökéletesek lennénk; s efelé kell igyekeznünk magunknak is. Ő azt mondta: "Legyetek szentek..."; tehát törekednünk kell erre, és tudnunk, hogy ez igazából nem (csak) rajtunk múlik, hanem Isten munkálkodik, hogy egyre inkább hasonlítsunk Jézusra. Az eredmény meg attól függ, ki mennyire hagyja magát megváltoztatni...

De türelmesnek kell lennünk magunkkal és másokkal szemben is, megbocsátani úgy, ahogyan nekünk is megbocsáttatott.


Előttem kaptál már tanácsokat, pl. hogy keress másik közösséget. Ezt én is tudom javasolni, ha tényleg egyetlen hiteles életű keresztény sincs körülötted; de megjegyzem, minden közösséget emberek alkotnak, tehát valószínűleg nincs olyan gyülekezet, ahol nem fogsz hibát találni.

Egy kedves pásztor mondta egyszer, hogy ha valaki tud tökéletes gyülekezetet, szóljon neki, mert ő is oda szeretne menni. Csakhogy abban a pillanatban, hogy odamegy, az a gyülekezet már nem lesz tökéletes... :-)


Ajánlották, hogy ne járj sehova, éld meg a hitedet egyedül; tudom, hogy többen is vannak az ide rendszeresen írók között, akik így élnek. Hogy ennek mi az előnye, és mi a hátránya, arról megint csak regényeket lehetne írni.


Én a saját tapasztalatomat tudom elmondani: Sokszor kiakadtam én is embereken, bár düh helyett inkább szomorú voltam emiatt. Vagy rosszabb esetben lenéztem másokat. Aztán egy másik közösségben a rózsaszín köd eloszlása után megint megláttam a hibákat, képmutatást, stb.


Volt, hogy annyira besérültem egyes emberektől, a viselkedésük miatt, hogy én is a közösség ideiglenes mellőzése mellett döntöttem, ami aztán évekig elhúzódott. Eleinte még nem is éreztem rossznak a helyzetet, de visszanézve láttam, hogy szépen, lassan süllyedtem lefelé. Tehát megint kerestem új közösséget, ahol megint új emberekkel találkoztam... Nem is folytatom.


A lényeg, hogy mindkét utat kipróbáltam már, és ezért tapasztalatból mondom, hogy mégiscsak a közösségben jobb, annak minden hátrányával együtt, mint egyedül. Ezt ismét órákon át fejtegethetném, de nem teszem... :-)


Szerintem figyelj Istenre, imádkozz vezetésért, hogy Ő mutasson utat neked; és ha figyelsz és hallgatsz is Rá, akkor a helyeden leszel, és rendbe jönnek a dolgok.

2011. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy az pdf fájl sérült, aminek a letöltését az előbbi hozzászólásomban ajánlottam (Jankovich István: Túléltem a halálomat).


A könyvet innét lehet letölteni dvju formátumban:


*****


Kell hozzá a dvju állományok megtekintéséhez böngésző kiegészítés.

Innét lehet letölteni a DJVU VIEWER PLUG-IN-t (használható IE, Firefox, Safari böngészőkhöz), angol változat, de nem gond a használata csak magyar tudással:


[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mivel az emberek tökéletlenek így, nem lehet mindenki buzgó, sokan erőtlenek, tétlenek, de fontos, hogy ez ne vegye el az örömödet. Először is lásd azt, hogy Te nem vagy ilyen. Mennyivel rosszabb lenne, ha azt vennéd észre, hogy Neked van változtatni valód. Másrészt lehetőséged nyílik segíteni az ilyen személyeknek, ha finoman rávilágítasz arra, ahogyan viselkednek. Ha nem tetszik nekik akkor majd Istennel kell elszámolniuk, de Te mindent megtettél. Amúgy nekem sem volt könnyű ezen túlmenni, átérzem a helyzetedet!
2011. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
FAKE!
2011. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az olyan keresztényekből akiket te felsoróltál, még az Istennek is elege van. DE egy nagyon nagyon pici számban vannak olyanok is akik komolyan veszik Isten beszédét. DE te ne az emberekre nézzél, azt a kérdést tedd fel mindig magadban hogy mit mond Isten róllad? Ne az olyan keresztényekhez hasonlítsd magad, hanem Jézushoz. Ö a mérce. Én is nélüle semmi vaggyok, el vagyok veszve, nélküle semmit sem ér az életem , -ezt kéne minden keresztény felismerje, és akkor nem lenne több büszkeség, képmutatás stb stb amit felsoroltál.
2011. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyszerűen szeresd az Istent, és ne feledd, hogy Jézus ugyanannyira szereti azt a sok marhát, akiről írtál, mint azokat, akik nem marhák. Akik persze kevesebben vannak... Ugyanúgy, Érted, pont, ahogy Téged, engem, vagy a tényleg szenteket. A csúnyákat, a gyilkosokat, a bunkókat... Nekem sokat szokott ez a gondolat segíteni, mikor torkig vagyok az emberekkel. Rájuk nézek, és tudom, nem ítélhetek, mert Ő (ha szenved is, mennyire hülyék vagyunk és vért izzad fájdalmában): szeret.
2011. júl. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!