Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki hívő az mit gondol a...

Aki hívő az mit gondol a dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 21:45
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


"Akkor hadd kérdezzem már meg: Szerinted hogyan analizálják a bolygók összetételét?"

Miért? Analizálják? Muszály elhinnem, hogy nem csak hipotézis?....:)


""...és az óriások gyermekeket nemzének az emberrel..." Igazi hüllőszokás..."

Ez nincs leírva, amire Te gondolsz, az ez: "Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz"

Itt nem az óriások mentek be, hanem Isten fiai.

De igazad van, nem egy helyen egyértelműen emberként azonosítja az óriást, de nem mindenhol...


A többivel kapcsolatban csak magamat tudnám ismételni, talán olvasd el az előző válaszom. Nem kell hozzá szinte fül sem, hogy hallani lehessen.


"Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, a kik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.

Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcseségét és az értelmeseknek értelmét elvetem."


Én pillanatnyilag ezzel a témával többet nem tudok mondani, és időmön felűl túl sok kérdésekre válaszolgatok, így nem bírom lassan. Mivel a kérdésre már válaszoltam, és már csak egy tudományos szakember beszélget egy balga bolonddal, ki magam lennék, így további jó vitatkozást kívánok ezzel a kérdéskörrel kapcsolatban mindenkinek, akit érdekel a téma.


Sziasztok

2011. márc. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 menta34 ***** válasza:
Ezek a bibliába belemagyarázások olyanok, mint a boci boci tarka verselemzése...: [link]
2011. márc. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Tom Benko ***** válasza:
54%

Én lászló:

Igen, analizálják. Egyesekét már régebben is igen könnyen lehetett, némelyikét csak modern technikai eszközökkel.

A Bibliát még mindig nem értem, minek előrángatni.

2011. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim válasza:

Én úgy gondolom, h a teremtés nem kell, h pont 6 nap alatt történjen, inkább 6 részre oszthatjuk (többen is így tartják). az 5ik "nap", amikor Isten megteremtette az állatokat, ott voltak a dinók is. Aztán jött a meteorit, stb, és utána Isten megteremtette az embert. Az emberek ezért nem írtak róla, és nem volt olyan fontos, h a próféták erről beszéljenek. Rengeteg faj pusztult és pusztul ki, de ez a vallás szempontjából lényegtelen, ezért nincs róla szó pl a Bibliában.

Ez az én véleményem :)

2011. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Egyik papnak vetettem fel egyszer ezt a kérdést. Ő erre azt mondta ő idézte a biblia elejét: "Kezdetben volt a kopár föld. Azt hogy előtte mi volt isten nem mondta."
2011. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Szépek lehetettek, és valószínűleg nagyon sokat szartak.
2011. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat csak azt hogy nem örülnél egy olyan Istennek aki baszakszik veled. Nem vagyok vallásos, kételkedem az egészben, de tegyükfel, hogy megteremtesz egy világot. Otthon, a régi akváriumban, mikroszkopikus élőlényeket teremtesz. Másnapra már építkeznek, rá egy napra pedig már ki akarnak repülni az akváriumból. Te baszakodnál velük a célod érdekében? Nem nyírnád csak úgy ki őket, ha azt mondják, baszakszol velük? (nem számítana sem felfedezésnek, sem semminek, nem kapnál érte egy ló... sem)
2011. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!