Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki hívő az mit gondol a...

Aki hívő az mit gondol a dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 21:45
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Tom Benko

hogyha azért van ott hogy az igaz hitedet tesztelje akkor nemzavar hogy egy olyan istened van aki baszakszik a fejeddel és összeakar zavarni? mert én nem örülnék egy olyan istennek aki csak úgy szórakozik és átbasz csak azért hogy vajon beveszem-e.

2011. márc. 22. 22:44
 12/47 anonim ***** válasza:
56%

amúgy nem tök mind1 neked hogy mit gondolnak róla a hívők? ide is csak azért írtad ki ezt a kérdést, hogy bizonygathasd a saját nézeteidet, miszerint sem Isten, sem a vallás nem lehet pozitív dolog..

mész Te a pi*csába!

2011. márc. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Az evolucionisták úgy vélekednek, hogy a dinoszauruszok a természet rendje szerint világra jöttek, majd elpusztultak, és aztán az ember megjelenése előtt legalább 60 millió évvel végleg kihaltak. Mások azt a hitet vallják, hogy Isten teremtett minden élőlényt 6 nap alatt, így az ember és a dinoszauruszok egy időben éltek. Ha szemügyre vesszük a rendelkezésre álló bizonyítokékat, nagyon könnyen választani lehet e két nagyon különböző vélekedés közül.


Az egykori Szovjetúnióban működő tudósok arról számoltak be, hogy egy olyan kőréteget találtak, amelyen több mint 2000 dinoszaurusz lábnyomát fedezték fel "emberi lábnyomokhoz hasonló" nyomok mentén (lásd. Alexander Romashko: "Tracking Dinosaurs", 1983). Nyilvánvaló, hogy mindkét fajta lábnyom eredetileg sárba, vagy homokba nyomódott be, mely az idők folyamán megkövült. Arizonában is hasonló felfedezések történtek. (lásd. Pl. Paul O. Rosnau, 1989).


A Bibliában több olyan leírást találunk, ahol lehetséges, hogy Dinoszauruszról van szó. Az egyik Jób könyve 40. fejezetében található leírás a Behemótról, a másik a 41. fejezetben a Leviathánról. Ezek megjelennek még a 74. és 104. zsoltárokban, és Ézsaiás könyve 27. fejezetében.

A behemótnak olyan volt a farka mint egy cédrusfa, a leviathánban pedig egy plesiosaurost vélhetünk felfedezni.


Egy apró gondolat még. Nem csak a Bibliában olvashatunk ilyen teremtményekről, hanem sok mitológiában megjelennek például a sárkányok...


Üdv. Péter

2011. márc. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
21%

A 65 millió évről és egyebekről pedig érdemes kicsit belemászni a C14-es vizsgálatba mélyebben. Hogy is alakul ki, pontosabban hogyan épűl be az élő szervezetbe a C14?

Ez pontos számítás?

A C14 mennyiségét mi változtathatja meg?

1000 meg 5000 évvel ezelőtt is ennyi C14 épült be? Nem kell válaszolni erre, mert ezt senki sem tudja.

Nem történhetett egy bizonyos időben olyan természeti jelenség, ami megváltoztatta a C14 beépülést?


Én úgy gondolom, hogy a kormeghatározás az nagyon jó lehetőség az államkassza megnyirbálására ilyen jellegű kutatás céljára, de nem határozza meg a kort.


Ne rám hallgasson senki, nézzetek utána.

2011. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:50

szerintem lehet pozitív dolog isten meg a vallás nagyon is.

csak nem egyezik össze a mai ember gondolkodásával. de bocsánatot kérek ha megbántottalak.

2011. márc. 23. 14:05
 16/47 anonim ***** válasza:
74%

Ez ea C-14 meg dinoszauruszok kapcsolata egy baromi nagy urban legend.


Ne nézzük már hülyének a tudósokat, akik 5+3 évig tanulnak az egyetemen, hogy ilyen alapvető hibába esnek, hogy a dinoszauruszcsontokat radiokarbonos kormeghatározással próbálják analizálni. Az első éves paleontológus hallgatót páros lábbal rúgják ki a vizsgáról, ha ilyet mond. Ugyanis azt minden másodéves paleontológus tudja (hiszen átment a vizsgán), hogy a C-14 nem alkalmas őslénytani leletek vizsgálatára, hanem azt régészeti leleteknél alkalmazzák, amik nem szoktak nagyon 10000 évesnél idősebbek lenni.


Ezért őslénytani leleteknél sokféle más módszert használnak, de a radiokarbonos kormeghatározást éppenhogy nem.

2011. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
24%
Óh, tényleg? Akkor ezek szerint úgy, hogy az éppen talált csont hogyan illeszkedik bele az általuk körvonalazott hipotézisbe. Ezért kár volt agyat mosni 5+3 évig...
2011. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 Tom Benko ***** válasza:
100%
én lászló: Vannak hosszabb felezési idejű izotópok is...
2011. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 Tom Benko ***** válasza:
Kérdező: Nem tudom, sikerült-e értelmezni, amit írtam, bár a smiley lemaradt. Nem is láttam értelmét az utolsó mondatom után...
2011. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
ja értelek :P
2011. márc. 24. 00:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!