Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki hívő az mit gondol a...

Aki hívő az mit gondol a dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 21:45
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azt gondolja róluk, hogy Isten csudaszép, vagy éppen nagyon rusnya teremtményei voltak.
2011. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom h jó nagyok :D


Am pedig azt amit az első írt... nem értem pontosan a kérdést...

2011. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 Tom Benko ***** válasza:
34%
Az úr/allah/buddha/egyéb azért tette oda azokat a csontokat, hogy kipróbálja az igazhitűeket. Esetleg ők az ősi óriásnép, akiknek bűneik miatt a vízözönben meg kellett halniuk. Vagy bármi más, ami legfeljebb a valósággal ellenkezik, a hitével nem.
2011. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
64%
Szokásos teremtés kontra evolúció kérdés... :) NEM zárja ki a kettő egymást!!!
2011. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
82%
Talán ír valamit róluk a Biblia?
2011. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Állatok, amelyek valamikor éltek, de időközben kihaltak. Mostanában is vannak fajok, amik kihalnak, vagy a kihalás szélén állnak... Sajnos előfordul. Mondjuk én nem bánom, hogy nem rohangálnak már dinók a Földön, nem szívesen találkoznék személyesen velük. :)
2011. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Job konyve alapjan amikor a Job-os sztory zajlott, meg eltek. Valosznuleg betett nekik a ozonvizes klimavaltozas. :)
2011. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:

Attól függ. Mások vallásáról nem tudok nyilatkozni. Én abban hiszek, hogy a teremtéstörténet egy példabeszéd, ami Isten mindenhatóságáról szól. Nem szó szerint kell értelmezni, ahogy a többi példabeszédet sem, a lényege egyrészt az, hogy Isten mindenható, másrészt hogy mi a teremtményei vagyunk.


Magáról a teremtésről pedig - a fizikában járatosként - azt gondolom, hogy bármikor lehetett az ősrobbanás és most között (az ősrobbanás előttről nincs értelme beszélni, mert ott nem lehet az időt értelmezni). Az is lehet, hogy Isten tegnapelőtt teremtette a világot, olyanra, hogy pont úgy nézzen ki, mintha az ősrobbanással kezdődött volna réges-régen.

2011. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

22:19-es.

Ha nekem szántad a felvilágosítást, akkor kösz, ha nem mondod, hülyén halok meg... :D

2011. márc. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

hát ja. teremtés kontra evolúció.

szerintem a kettő kizárja egymást. hiszen a teremtés szerint isten saját képére teremtett az evolúció szerint meg majmokból lettünk. az özönvizes sztori jó lenne de nem úgy volt hogy minden állatból 2-t felvittek a bárkára és ezért élték túl? akkor dinót miért nem vittek fel? + a csontok minimum 65 millió évesek. a biblia szerint viszont a teremtés csak néhány évezrede volt.

2011. márc. 22. 22:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!