Van Isten? Vagy az ember őt teremtette?
Pedig lehet: EZ az isten NINCS. Ez bizonyított tény (már egyszer le van írva itt).
Nem részletezem és nem válaszolok majd többször, mert a fanatikus hívők így is eléggé lepontoznak majd.
És akik Hitlerben, vagy Sztálinban szinte istenként hittek? Sok meggyőződéses ateista volt közöttük! Lehetett-e köztük fanatikus a tettei alapján?
Másrészt nem minden hívő fanatikus!
Vannak itt, akik gyakran - durva érvelési hibaként - a hívőket lefanatikusozzák. Pedig szerintem mindenkinek külön-külön a saját cselekedeteivel kellene foglalkozni ELŐSZÖR, mert ahogy írtam lehetünk materialista észjárással is kárára a társadalomnak, nem is akár mennyire. Az iskolai vérengzések csak a jéghegy csúcsa. Persze, ők őrültek voltak, a világnézetüknek semmi köze sem volt hozzá?! Erre is rengeteg példát lehet állítani a történelemben.
Sőt, ha valaki ismeri a Bibliát, annak tudnia kell, hogy az első századok keresztényei köszönő viszonyban sincsenek a mai bevett ún. "keresztényekkel", akik mellesleg évszázadokon keresztül nem a békéről és türelemről voltak ismertek.
A materializmust nem csak a fanatikus vallással kellene összevetni, mert létezett/létezik más is.
Nos, a magam részéről azt legalábbis érdekesnek tartom, hogy minden népnek olyan a vallása, amilyen ő maga... úgymond tökéletesen illik hozzájuk.
Az észak-amerikai indiánokhoz a (természet)szellem-hit, a dél-amerikaikhoz Quetzalcoutl és a többi; a vikingekhez Odin és társai, az indiaiakhoz Vishnu és a többiek... és lehetne sorolni.
Lényeg: amilyen a nép, olyan(ok) az istene(i).
Véletlen...?
Imádom ezeket a szótlan szamurájokat... :) Csak jöttök, és huss lepontoztok, de indoklás az ohne... Nem tetszik, amit olvastok, de válaszolni már nem futja a tudományotokból...
Gratula, főleg, hogy ezzel is engem igazoltok. És ha nem értitek, hogyan is, akkor még inkább szégyellhetitek magatokat, kedves szótlan szamurájok. :)
Figyeljétek meg László András szellemes paradoxonját:
"Csak az utasíthat el valamit megalapozottan, aki teljes mértékben meg is tudja védeni azt. És csak az védhet meg valamit megalapozottan, aki teljes mértékben el is tudja utasítani azt." Vagyis nem vitapartner az, aki nem ismeri pontosan az ellenfél nézet - és érvrendszerét. Az evolucionista oldal képviselői gyakran csak mondják a magukét és látnivaló, hogy fogalmuk sincs arról, hogy a másik oldal miről is beszél.
Persze a másik oldal laikus "hívei" sem jó vitapartnerek, mert érveik szemlátomást csak a vakhitre, a hiszékenységre épülnek. A világ tele van olyan "vallásos" emberekkel, akik azért hisznek egy Teremtőben, mert csak! A legjobb esetben valamiféle "istenélményre" hivatkoznak, és egyszerűen csak axióma-ként képzelik el istent.
De az, aki istenhívő, nem élhet a racionális bizonyítás lehetőségével? Nincs rá mód, hogy valamiképpen - ha áttételesen, közvetetten is - de igazolható legyen ésszerű módon egy tervező létezése? (Tévedés, hogy ehhez már nem kell hit, csak ez már nem vak!!!) És vajon hány olyan ember vált felnőtt korában racionálisnak nevezhető érvek alpján istenhívővé azok közül, akik pont az ellenkező oldalon voltak? Én sokakat ismerek és nem biztos, hogy valamely lelki trauma okán, sokan egyszerűen nem voltak elfogultak, őszinték voltak, és kíváncsiak!
Őszinte kíváncsiság megismerni a lehetőségekhez (!) képest objektíven megismerhetőt e tárgyban! Milyen nemes ez a gondolat, és milyen KEVESEN ÉLNEK VELE!
Tehát nem csak a többséget kitevő hiszékeny vallásosság és a materialista, ateista világnézet létezik, hanem egy harmadik csoport is, akik józanul állnak hozzá e kérdésekhez.
Valójában a Biblia cáfolja meg a hiszékeny hitet, mert alapos kutatást vár el azoktól, akik tanúlmányozzák.
Pontosan az ezirányú ismeretek hiánya tükröződik azokból a válaszokból, amelyeket itt is eleresztenek sokan. Nem vádolom őket, azt mondják, amit hallottak.
Gyakran kritizálják pszichológiai érvekkel a vallást. Pl. miért van szenvedés, ha van Isten? Vagy amit itt, előttem is feltettek: miért vált szét sok ezer felé az egyház?
Vagy az elmúlt évszázadok pszichoanalítikusai nyomán "az ember által kitalált leki támasz"-nak minősítik csupán a vallást. De ezekre mind van érthető, racionális válasz a Bibliában. De azt még az úgymond vallásos emberek közül is csak kevesen ismerik.
Egy másik alapvető pontatlanság, amit gyakran hangsúlyoznak, amikor azt állítják, hogy ha meghal valaki, (akár egy csecsemő is) Isten "magához szólította" őt. Nos, ezek súlyos "tévedések", melyek nem segítik az Isten megismerését. Sőt teljesen elhomályosítják a róla alkotott képet, ami pont elég is arra, hogy a kritikusok felületes ismeretük miatt ugyan, de határozott fogást találjanak a valláson.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!