Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor értik már meg, mind a...

Mikor értik már meg, mind a hívők, mind az ateisták, hogy a HIT, az nem csupán annyit jelent, hogy elfogadom isten létezését?

Figyelt kérdés

A hit az azt jelenti, hogy meggyőződöttem az Isten léte felől, és ENGEDELMESKEDEM is neki.


HIT=Hiszem, hogy létezik+Engedelmeskedem!!!!!!!

Akinél ez a két feltétel teljesül, azt hívják hívőnek.


Ha csak annyi lenne a hit, hogy hiszem, hogy isten létezik, akkor az ördög is hívő lenne, mert ő még beszélt is Istennel. De az ördög attól hitetlen, hogy nem engedelmeskedik.


2011. márc. 1. 14:32
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
93%
De most már az, de az sose lesz benne a tudományban, hogy Isten létezik, már több ezer éve nem tudták bebizonyítani.
2011. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
11%
A DNS létezését se tudták bebizonyítani több ezer éven keresztül, aztán egyszer csak hopp!
2011. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
93%

15:23-as, ezt honnan veszed: "az ateista ember feladata a kétkedés" - ez a vallásod előírásai szerint lehet, hogy így van, de azok, mint talán tudod, az ateistákra nem vonatkoznak.


Egyébként: a matematikai tételek mellett mindig ott van azok BIZONYÍTÁSA. Bizony.

2011. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
91%

Tulajdonképpen most mi is a vita lényege? Ki akar kit miről meggyőzni? Annyit látok, hogy már nem a kiinduló kérdésről van szó.


A tudomány által bizonyított tényeket nem azért hisszük el, mert valaki egyszer azt mondta, hogy az úgy van, hanem mert az állításokra, kutatási eredményekre ráugrik még egy csomó tudós, és addig "szívatják" az elmélet kiötlőjét, amíg már tényleg annyi (egymástól független) eredmény nem lesz, hogy bizonyítottnak tekintik.

2011. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Hát a legtöbben ezt szokták mondani :) Persze ez biztos nem általánosságban igaz, de többször láttam már ezen az oldalon is. De bocsánat ha rád pont nem igaz!


Igen, ezért nem a matematikai képleteket hoztam fel példának :)

2011. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Én a kiinduló kérdésről is írtam de a kérdező azóta hallgat :D
2011. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
95%
Utálom, ha a nem istenhivő emberre rá akarják kényszeríteni, hogy Isten létezik. Ha nem akar hinni benne, akkor nem hisz benne, ha hinni akar benne, akkor hisz benne. Ilyen egyszerű az egész.
2011. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
94%
rákényszeríteni nem lehet senkire sem a hitet...
2011. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Számomra a hit nem egyenlő azzal, hogy engedelmeskednem kell bárkinek is. Hiszek, de nem tartom magamat hívőnek, sem vallásosnak... Nem értem miért kéne belekötni egy szóba... én így értelmezem, te máshogy, nem kötelességed úgy értelmezni ezt a szót, ahogy én, viszont ez fordítva is igaz!!
2011. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Nem a témáról beszéltek. Nem az a lényeg hogy ki hisz, hogy van isten, és ki nem, hanem arról, hogy az nem hit, hogy csak Isten létét elfogadod, hanem engedelmeskedni is kell neki! Ez teljesen vallásfüggetlen.
2011. márc. 1. 19:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!