Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor értik már meg, mind a...

Mikor értik már meg, mind a hívők, mind az ateisták, hogy a HIT, az nem csupán annyit jelent, hogy elfogadom isten létezését?

Figyelt kérdés

A hit az azt jelenti, hogy meggyőződöttem az Isten léte felől, és ENGEDELMESKEDEM is neki.


HIT=Hiszem, hogy létezik+Engedelmeskedem!!!!!!!

Akinél ez a két feltétel teljesül, azt hívják hívőnek.


Ha csak annyi lenne a hit, hogy hiszem, hogy isten létezik, akkor az ördög is hívő lenne, mert ő még beszélt is Istennel. De az ördög attól hitetlen, hogy nem engedelmeskedik.


2011. márc. 1. 14:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez csak annak kérdése, ki mit ért a szavak alatt. Én is hittem régen a Mikulásban, de attól még nem voltam jó gyerek.
2011. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Jó, de most teológiai kérdésről van szó!


"Újszövetségi szempontból a „hit” szó, amely a görög eredetiben πιστις (pisztisz), elsősorban a bizalmat, erős meggyőződést tartalmazza. A szövegkörnyezettől függően a görög szó jelenthet „hűséget” is."


Hűség!!!

2011. márc. 1. 14:39
 3/47 anonim ***** válasza:
75%
Már megint egy agresszív hívő. Nem lehet erről higgadtan beszélgetni?
2011. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
Igen, újszövetségi szempontból talán. De hinni még elég sok vallásban szoktak az emberek, aminek semmi köze a Bibliához, tehát nem lehet azt mondani, hogy mert a Biblia a hűséget is megjelöli jelentésként, akkor ez már mindenkire érvényes.
2011. márc. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
95%
Az ateistáknak miért kellene a te hitedet megérteni? Hm?
2011. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
94%
Nem szeretem a vallásokat nem hiszem el, hogy van valaki fent aki irányítja a dolgokat. Az életben hiszek, az valós.
2011. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
96%
A hit definíció szerint annyit jelent, hogy valamit, mondjuk egy vallás tanítását igaznak fogadunk el, abban hiszünk. Te viszont megfeledkezel arról hogy nem a kereszténység az egyetlen vallás, nem a Biblia az egyetlen szent könyv, és az ateisták sem a csak a kereszténységet vetik el, hanem az összes vallást. Innentől kezdve a kérdés eléggé értelmetlen.
2011. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
92%

Az, amit te valósnak érzékelsz, az az életnek, a valóságnak csak egy nagyon-nagyon pici szelete.


Ezzel az erővel miért hiszed, hogy létezik Brazília? Láttad már? (ha igen, bocs, de gondolom érted a példát) Valaki valaha bebizonyította neked megcáfolhatatlan bizonyítékokkal, hogy létezik? Ugyanis pl. Brazília a hétköznapi ember számára nem az általa érzékelt valóság része, mégis 100%-ig biztos abban, hogy létezik.

2011. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
ezt a 14:48asnak mondtam!
2011. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Most nem a 100% meggyőződésen van a hangsúly, hanem az engedelmességen!
2011. márc. 1. 15:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!