Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem hiszek Istenben, de...

Ha nem hiszek Istenben, de elfogadom, hogy más igen attól még ateista vagyok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen, mert te magad tagadod Isten létezését. Tehát ateista vagy. Attól,ohgy pl a barátod hisz Istenben te még nem leszel hívő nem így mükszik.
2009. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ateista vagy.

(hozzáteszem, a legszimpatikusabb fajtából :D)

2009. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem hiszek Istenben, de elfogadom, hogy más igen attól még ateista vagyok?

_________

Kedves ateista barátom!

Isten tagadása egyenlő a tények és a fizikai, szellemi törtvények tagadásával.

A nézeted, hogy elfogadon mások Istenben való hitét, dicséretes,de gondolkodtál már azon, hogy Istennél is létezik a tudományban létező "ok-okozati" alapelvvel?

Az egyenesen téves, amikor valaki azt állítja, hogy Istent nem lehet bizonyítani udományosan, vannak rá bizonyítékok, tehát ok-okozat — (mi miért)?

2009. szept. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kétféle hívő van: aki hisz Isten létezésében és aki nem hisz. A lényeg, hogy egyik nézet sem bizonyítható tudományosan. Más módon sem lehet eldönteni, hogy "kinek van igaza", erről kár is vitatkozni. A hit, lelki beállítódás, önmagunkban megélt meggyőződés vagy tanult viselkedési forma. Az egyetemes emberi normák betartására mindannyian képesek vagyunk (lennénk), mint ahogyan pl. te is képes vagy elfogadni mások nézeteit és ezért nem kezded el üldözni. Ateista vagy, de ez nem egy szitokszó.
2009. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%

Isten létezése tudomány szerint:


Létező világunk: 1Mózes 1:1 „Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet.”


föld és a körülötte lévő ózon réteg Jób 38:18 „Megvizsgáltad-e már a föld nagy kiterjedéseit? Mondd meg, ha mindezt megismerted.”



A föld Például, amikor a legtöbb ember abban hitt, hogy a föld lapos, a Biblia ’a föld kerekségéről’, vagyis gömb alakjáról beszélt (Ézsaiás 40:22 „Van Valaki, aki a föld kereksége felett lakik, amelynek lakói olyanok, mint a szöcskék; Ő, aki kifeszíti az egeket, mint valami finom fátyolszövetet, aki kifeszíti azt, mint egy lakósátrat;”.


rajta az élet 1Mózes 1: 20 Majd ezt mondta Isten: „Pezsdüljenek a vizek az élő lelkek sokaságától, és repdeső teremtmények repüljenek a föld felett az égbolt színén!” 21 És Isten megteremtette a nagy tengeri szörnyeket, és mindenféle mozgó, élő lelket teremtett, amely a vizekben kezdett nyüzsögni a maga neme szerint, és mindenféle szárnyas repdeső teremtményt a maga neme szerint. És látta Isten, hogy ez jó. 22 Isten ezután megáldotta őket, ezt mondva: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, és töltsétek be a tengerek vizét, és a repdeső teremtmények is sokasodjanak a földön!”


gravitáció: több mint 3000 évvel azelőtt, hogy Sir Isaac Newton, a híres tudós felfedezte, hogy a bolygókat a gravitáció tartja az üres világűrben, a Biblia költőien megfogalmazta, hogy ’a föld a semmire van függesztve’ Jób 26:7 „Kiterjeszti északot az üresség fölé,

A semmire függesztve a földet;”



Ezen belül az ember bonyolult szerkezeti összetételével (melyet ha részletezünk sokat nem értünk és mégis tudományos)


és az agy (hmmm) ez mind Alkotót bizonyítanak. Zsoltárok 119:18 „Nyisd fel a szememet, hogy láthassam Törvényed csodálatos dolgait.”; Zsoltárok 119:27 „Értesd meg velem utasításaid útját, Hogy csodálatos tetteiddel foglalkozzam.”; Zsoltárok 139:6 „Túl csodálatos nekem ez az ismeret. Oly magas, hogy fel sem foghatom.”; Zsoltárok 139:16 „Szemeid már mint embriót is láttak engem, És annak minden része be volt írva könyvedbe A napokat illetően, melyeken formáltattak, Holott még egy sem volt meg közülük.”


Nem jön létre önmagától semmi, ráhatás kell. Csak a Biblia tud magyarázatot adni az élet keletkezésére. A biológiai kutatások kivétel nélkül a biogenezis elvét igazolják, mely szerint élet csak élőből jön létre. A bibliai beszámoló a Mózes első könyvében feltárja, hogy Isten a forrása minden egyéb életnek, ami ugyancsak összhangban van a biogenezis tényeivel. A Zsoltárok 36:9 [Károli: 36:10] szerint Isten az életadó: „Mert nálad van az élet forrása.”


A törvényszerűségek, melyeket ha áthágunk, bajunk származik belőle.

(egy Jehova Tanúja)

2009. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. En is elfogadom, hogy Te ateista vagy, ettol en meg nem leszek az. :)
2009. szept. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, ateista vagy. De az szép dolog tőled, hogy elfogadod mások nézeteit. Ennek így kellene lennie fordítva is. Én például vallásos vagyok, de minden ember nézetét elfogadom. És megpróbálom megérteni, miért van ezen az állásponton. Sajnos nem mindenki vélekedik így.
2009. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
"Aki hisz valami felsőbbrendő dologban, azok mind Istenben hisznek, csak máshogy képzelik el,akár több személyben is..., és máshogy hívják"
2009. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14:37 ezt a szektás,krisnás egyéb maszlagot...
2009. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én hiszek Istenben,de Krisna is jó ember volt és a Buddhizmus is csodás vallás.Aki ateista az mindent az energiából származtat tehát minden közbenjárás nélkül jött létre az élet.Ezt bizonyítani is igyekeznek,de az atom kutatásakor rájöttek hogy az atom annyira végtelen hogy tulajdonképp nem is létezik.

Tehát a saját létezésüket sem tudják bizonyítani.

Marad az elfogadás,hogy te a tudományban hiszel,én Istenben hiszek.

2009. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!