Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan veszik, hogy van...

Honnan veszik, hogy van pokol, meg menny?

Figyelt kérdés

Az egyház, nagyon tudja mondani, hogy pokolra kerül aki nem hisz istenben, meg hasonlók. Ördög, meg Angyalok, meg miegymás...

Honnan veszik, ha sose jön vissza senki a halálból, honnan veszik? És az emberek beveszik ezt a dumát?


2011. jan. 7. 17:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

tegnap 21:22

jó de pokol vagy menny, milyen ez? honnan vették? hogy néz ki? és van-e egyáltalán?

A lányok részéről akik meg most hunytak el azok részéről meg azt tudom mondani "hogy ne játssz olyan játékot amiben biztos hogy veszítesz"

ennyi részemről

2011. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"a garancia a feltámadott názáreti Jézus Krisztus"


És arra mi a garancia, hogy Jézus valóban Isten fia volt és valóban feltámadt? Egy könyv? És arra mi a garancia, hogy az a könyv hitelesebb, mint bármelyik más szentirat?

2011. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

ebben egyetértek veled nincs semmire se válasz

azt is mondhatjuk rá hogy egy átlag ember fejéből aki ment haza a családjához jól berúgva kitalálta ezt az egészet

2011. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Kérdésetek és kétségetek teljesen jogos és érthető! Valóban a nagy kérdés az, mi a garancia arra, hogy ez a több ezer éves Biblia nevű költemény igaz, mi a garancia arra, hogy van Menny és van pokol, és mi a garancia arra, hogy a názáreti Jézus Krisztus nem csupán vallásalapitó volt, hanem olyan bűntelen személy, aki a mi bűneinkért meghalt, de feltámadott? Ezek teljesen racionális kérdések, de a Biblia ezekre is megadja a választ.

Hadd mutassak pár igét ezzel kapcsolatban:


"János ugyan vízzel keresztelt, ti azonban Szent Lélekkel fogtok megkereszteltetni nem sok nap mulva. (...) Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim..." (Ap.Csel. 1:5;8)


"De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok. És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében: Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem; És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem; Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett. (...) mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek. Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek. Mindaz, ami az Atyáé, az enyém: azért mondám, hogy az enyémből vesz, és megjelenti néktek." (János 16:7-15)


"Felele nékik Jézus: Megmondtam néktek, és nem hiszitek: a cselekedetek, amelyeket én cselekszem az én Atyám nevében, azok tesznek bizonyságot rólam." (János 10:25)


"Velök együtt bizonyságot tevén arról az Isten, jelekkel meg csodákkal és sokféle erőkkel s a Szent Léleknek közléseivel az ő akarata szerint." (Zsidó 2:4)


Ezekben az igékben (meg ezen kivül sok más hasonló igerész van) arról beszél a Biblia, hogy van egy olyan isteni személy, akit a názáreti Jézus Krisztus a golgotai keresztáldozata által elérhetővé tett az emberek számára: ez a személy a Szent Szellem, vagy hagyományosabban Szent Lélek. Őróla azt mondja a Biblia, hogy ez az a Szellem, aki leiratta Isten beszédét a próféták és apostolok által (II. Péter 1:21), aki jelen volt, sőt Ő maga cselekedte meg az összes bibliai csodát az ó - és újszövetségben is. Ez az a személy, aki által Jézus betegeket gyógyitott, halottakat támasztott, ez az a személy kihozta a názáreti Jézus Krisztust a sirból, és 40 nap múlva pedig az Isten jobbjára emelte.

Erről a személyről, a Szent Szellemről tehát elmondhatjuk, hogy Ő az első számú koronatanú aki jelen volt a jelentős eseményeken, sőt, az összes jelentős bibliai eseményt Ő maga végezte. Ő a Mennyből jött, tudja mi van a pokolban, és tökéletesen ismeri az Istent.


Erről a személyről azt mondja a Biblia, hogy pünkösdkor eljött 120 tanitványra, és pünkösd után pedig megállithatatlanul kezdett terjedni az evangélium, és tértek meg az emberek, és meritkeztek viz alá Jézus nevében.

A fenti igeszakaszokból látszik, hogy a Szent Szellem győzi meg a világot a Biblia valóságtartalmáról, Ő teszi hihetővé, meggyőzővé a bibliai igazságokat, Ő tanúskodik a názáreti Jézus halála, feltámadása, megdicsőülése mellett, Ő tanúskodik a Menny és a pokol létezéséről!


Ezt a személyt ma nem a vallási világban kell keresni, hanem a folyamatosan növekvő és hazánkban is megújuló pünkösdi-karizmatikus mozgalomban, ahol a Szent Szellem jelekkel és csodákkal van jelen, és ezek a szemmel látható, fizikailag megtapasztalható jelek és csodák győzik meg az embereket tömegével világszerte arról, hogy a Biblia nem csupán egy vallási könyv a sok közül, hanem A Könyv, és minden egyes szava igaz, Jézus pedig él!


Tegnap 21:22 voltam ;)

2011. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
65%

16:18


Nem érvelhetsz valaminek a hitelességére a Bibliából, ha még magát a Bibliát sem vehetjük hitelesnek. Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy a tündék léteznek, mert az van a Gyűrűk Urában.


Csodát pedig a saját vallásomban is találtam, pedig annak semmi köze Jézushoz - és ha ott találok, miért hinnék másban?

2011. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Egy könyv egy ige nem bizonyít semmit
2011. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
73%

Jogos a felvetett kérdés


Azért hiszünk a menny és pokol létezésében mert hiszünk a Biblia szavaiban.De miért kéne hinnünk a Bibliában?

Személy szerint azért hiszek benne mert megtapasztaltam a Biblia Istenének jelenlétét, szabadítását.Ne hidd hogy ez valami vallásos, misztikus vagy elvont dolog.

Jézus Krisztus ma is élő, természetfeletti személy.

Sokan vszleg már nem is élnének ha nem találkoztak volna vele. Jézussal ma is lehet találkozni, és ez nem vicc.

Próbáld ki!


Ezt nézd meg.


[link]

2011. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 animagemella válasza:
Mindez azért nem ilyen egyszerű. Van benne pl. rengeteg költészet, tradíció. A költészetnek és a tradíciónak nem mindig kézzelfogható az értelme, nem is kell szó szerint értelmezni. És ez nem mellédumálás. Az emberek a létük értelmét keresik ősidőktől fogva, leginkább ehhez a kereséshez kapcsolható a vallás is. Azzal a tudattal sem jutunk sok mindenre, hogy senki sem jön vissza sosem a halálból. Szerintem a vallásnak, a Bibliának a modern tudásunkkal is van értelme, és ma már senki sem kényszerít rá minket, hogy szó szerint értsük.
2011. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
63%
Tágítani kellene a látókört. Nem ennyi a világ, hogy vagy materializmus, vagy biblia. Ott van még sok egyéb vallás. És a két inkarnáció közötti életről Rudolf Steiner is írt egy könyvet, és Balogh Béla, meg sokan mások. Ha rossz karmát gyűjtesz, pokol lesz a legközelebbi életed itt a földön. Ha jó karmát gyűjtesz, itt lesz a Menyország. Vagy a Földön, vagy valahol másutt. Nagyobb a világ, mint gondoljuk. Olvassatok könyveket, és töprengjetek. Nem elég csak úgy kapásból odaírni valami okoskodást.
2011. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 animagemella válasza:
Nem okoskodtam. Ez a véleményem. A vallás átitatja a kultúránkat, vér is tapad hozzá, de rengeteg áhítatot is szült, és olyan fontos dolgoknak nyújtott táptalajt, mint a művészet, mint a gyönyörű régi zenék, a legcsodálatosabb épületeink, az irodalmunk. Én ezt tartom fontosnak. A karma érdekes, fontos, lehet gondolni rá, de engedd meg, legalábbis nekem, hogy ne karmázzak, ha már európai vagyok, és nem tibeti. Annál nincs rosszabb, mint mikor az emberek még mindig csodákat, kinyilatkoztatásokat keresnek és vélnek megtalálni a Bibliában, vagy más szent iratokban, modern látnokok meséiben, és ezekre alapozzák az életüket, reményeiket, boldogulásukat. A Biblia és a vallás egyetlen dolog miatt fontos még mindig: hogy jók legyünk, meglássuk a fontos dolgokat önmagunkban és rajtunk kívül...
2011. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!