Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan veszik, hogy van...

Honnan veszik, hogy van pokol, meg menny?

Figyelt kérdés

Az egyház, nagyon tudja mondani, hogy pokolra kerül aki nem hisz istenben, meg hasonlók. Ördög, meg Angyalok, meg miegymás...

Honnan veszik, ha sose jön vissza senki a halálból, honnan veszik? És az emberek beveszik ezt a dumát?


2011. jan. 7. 17:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
73%

A saját kis ravasz,és hatalommittas fejükből vették.és,hogy miért? mert a vallás többek között a hatalomról szól.ezekkel a dumákkal pedig irányítani,és korlátozni lehet az emberek egy részét.a módszer annyira hatásos,hogy a hívő emberek,még akkor is inkább az egyháznak hisznek,ha ők maguk is átlátják egyértelműen az ellentmondásokat,és logikátlan dolgokat,érzik,hogy valami nem kerek.

én hívő voltam,de pont ezen dolgok miatt nehezteltem meg az egyházra,disznóságnak tartom,ahogy játszanak más emberekkel,félelmet,kétségeket keltenek bennük,kihasználják a tudatlanságukat.

2011. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
ma 09:41-nagyon egyetértek veled.Az a legrosszabb az egyénre nézve ha semmiben sem hisz.Sajnos a papok ezt meglovagolják és hasznot húznak a hiszékenységből-de ennek fejében átviszik egyik nemzedékről a másikra az okitást.Lelkük rajt hogy melyik milyen mértékben él vele vissza!
2011. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
100%
ma 18:31-Lelőtted a mondanivalóm lényegét mig irtam!Igen,igazad is van -a mondandódban is.
2011. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

18:38

Lassú voltál Batman :-))

2011. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Zenon ***** válasza:

Én nem hiszem.Nincs se pokol,se menny.

Világegyetemünk maga a sötét és rideg végtelen.Ez olyan,mint a pokol.Hol nagyon hideg,hol nagyon forró.

De van egy parányi bolygó,ahol van Élet.Ez lenne a menny.

A kettő véglet azonban egy helyen van.

2011. jan. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Jézus visszajött a halálból, és ő mondta, hogy van pokol, és mennyország. Meg valahol logikus is, hogy a bűnösök szenvedjenek, és a jók elnyerjék jutalmukat.
2011. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
51%

"Jézus visszajött a halálból, és ő mondta, hogy van pokol, és mennyország. Meg valahol logikus is, hogy a bűnösök szenvedjenek, és a jók elnyerjék jutalmukat."


Csak egy régi könyv hajtogatja a lapjain, hogy Jézus visszajött a halálból, sőt hogy egyáltalán valamilyen istenség fia volt. Én elfogadom, ha valaki ebben hisz, de ugye azt is el kell fogadni, hogy egy nem bizonyíték arra, hogy lenne Menny meg Pokol. Mert ilyen alapon minden szent irat igaz. És ez alapján tényleg nem lehet hinni.


Hogy mi logikus, az pedig emberfüggő. Én a reinkarnációban hiszek, mert számomra az a logikus, hogy az ember, ebben a végtelen nagy világmindenségben nem egyetlen rövid élete és tettei alapján "ítéltetik" meg. Nekem ez tökre nem logikus, és hiszek abban, hogy a szeretet mindenek felett áll. a rossz kap büntetést, de módjában áll ráébredni a bűneire és változtatni rajta, nem örökké szenvedni miattuk. Szerintem ez logikus.

2011. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
32%
ne feledjétek, hogy csak két ember volt, aki járt a mennyben és a pokolban is: Sam és Dean Winchester
2011. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

én nem vagyok meg keresztelve és hálát adok szüleimnek hogy nem kereszteltetettek meg szerintem az összes vallás csak az ember hülyítéséről és irányításáról szól

az Isten nem fog neked segíteni csak az akaratod fog segíteni

ez az én 14 éves számból vagyis újaimból:)

(a szüleim mindig is erre tanítottak)

nincs menny nincs pokol ez is csak azért van hogy ha te adod a pénzt az egyháznak meg baszod a rezet bent a templomba te a menybe jutsz

én se tudom mi van a halál után de nem is érdekel

minden az emberek irányításán múlik vagy hogy fejezzem ki magam

2011. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
23%

14 évesen könnyű ezeket mondani, gyerek fejjel, kevés tapasztalattal, ateista nevelést kapva. 14 évesen még meg is lehetne érteni, hogy nem érdekel a kérdés, hisz' oly hosszú az élet. De szerinted a szombaton elhunyt 3 leányzó is igy gondolja még?

Szerintem tiniként ők se foglalkoztak vele, mi lehet odaát. Tizenévesen nem ezen jár az ember esze általában. De látható, hogy az élet egyre kiszámithatatlanabb. Természetes a biológiai optimizmus különösen a fiatalkorban, azokban a lányokban is meg volt! Ők sem rosszat vártak, nem úgy készültek, hogy az fog történni velük ami történt, tele voltak vágyakkal, álmokkal, tervekkel, reménységgel. De teljesen mindegy, hogy 14 éves vagy, 20 éves vagy, 40 vagy 60, az élet bármelyik pillanatban félbeszakadhat a bűn miatt. Ugyanis ahol bűn van, ott uralkodik a halál is.


A nagy kérdés az: abban a pillanatban - amikor félbeszakad a földi pályafutásod - is ilyen biztos lennél benne, hogy nem a pokol vár odaát?

Abban a pillanatban már teljesen mindegy, mit értél el az életben, teljesen mindegy mit vagy kit hagysz magad után, az igazi kérdés az, hogy vajon az a hit, amibe beleneveltek, amihez egész életedben ragaszkodtál, miszerint nincs menny se pokol, vajon akkor is megállja a helyét? Mérget mernél venni rá most, hogy abban a pillanatban nem fog a világ legnagyobb csalódása érni?


Az élet kiszámithatatlan, és a legnagyobb kérdés nem is maga az élet, hanem a halál. Akkora kérdés, hogy nem szabad, nem érdemes bizonytalanra menni vele kapcsolatban!


Én meg akartam győződni róla, hogy mi vár odaát. Meggyőzni pedig csak egy ember tud, aki járt odaát, aki onnan jött és oda ment vissza: a názáreti Jézus Krisztus, aki örök életet és bűnbocsánatot ad mindazoknak, akik az Ő nevét segitségül hivják!


Ne játssz bizonytalanra te sem 14 évesen, de senki más sem: a garancia a feltámadott názáreti Jézus Krisztus, aki ha azt mondja, hogy van menny és van pokol, és Ő azért jött, hogy a pokoltól megmentsen bennünket, a mennybe pedig bejuttasson, akkor az igy is van, mert az ég és a föld elmúlnak, de az Ő beszéde örökre megmarad!


God bless!

2011. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!