Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan veszik, hogy van...

Honnan veszik, hogy van pokol, meg menny?

Figyelt kérdés

Az egyház, nagyon tudja mondani, hogy pokolra kerül aki nem hisz istenben, meg hasonlók. Ördög, meg Angyalok, meg miegymás...

Honnan veszik, ha sose jön vissza senki a halálból, honnan veszik? És az emberek beveszik ezt a dumát?


2011. jan. 7. 17:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Talán az élet igazságosságába, értelmességébe vetett hiten alapulhat. Az embernek mindig is fontos volt, hogy értelmesnek érezze az életet, legyen egy "végső igazság", hiszen ez így fair. Ez így logikus számára, van mibe kapaszkodnia. Egyszerű, mert ha jó vagy a mennybe kerülsz, ha nem, akkor a pokolba.
2011. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
64%

Mikor még olyan 12-16éves voltam nekem is ilyen és ehhez hasonló "világmegváltó,egetrengető"problémáim és kérdéseim voltak.Aztán jöttek a gyerekek és már ez nem is volt olyan fontos.

Szép lassan eljárt fölöttem az idő és megint van időm ilyesmin agyalni.

Arra a következtetésre jutottam hogy az embereket valahogy kordában kell tartani és ehhez csak a törvények és azok betartatása kevés.Kell egy ideológia is amivel féken lehet tartani az emberiség nagyon is gyarló vágyait.

Gondolj bele:A Tizparancsolat is erről szól.

Az egyház kitalált magának egy mesét amit a kor aktualitásának megfelelően ad elő mindig.A menyország meg a pokol is ennek a mesének a része.Ahhoz hogy szemléletes legyen az egész ahhoz kell a pokol és a menyország misztériuma.Az egyszerű embereknek csak így lehet átadni,komplikáltabban nem értenénk meg.

Erről a dologról nagyon sokat lehetne értekezni,vitatni a vallási tanitás létjogosultságát azon ban semmi értelme!

ISTEN ÓVJON A HITEHAGYOTT EMBERTŐL!Az az ember is többet ér aki a sátánban hisz mint aki semmiben!

2011. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
22%

Tévedsz. Nem egy ember jött vissza a halálból, ezek közül a legfontosabb Jézus Krisztus. Ráadásul Ő egy olyan ember, aki a Mennyből jött, és a pokolban is járt, ezért Ő a leghitelesebb személy, aki valaha a Mennyről és a pokolról tényeket állitott.

Mondhatod, hogy persze, de hát Jézus még ha valóban itt is járt a Földön, és valóban a Mennyből jött, valóban meghalt, és ha valóban feltámadt a halálból, aztán pedig felemeltetett az Isten jobbjára, akkor is ennek 2000 éve. Kicsoda látta ezt, ki volt jelen a ma élők közül? Márpedig egy 2000 éves történetnek megannyi kiagyalója lehet, honnan lehetnénk biztosak abban, hogy bármi valóságalapja van a "Krisztus-sztorinak"?


Én erre azt mondom, hogy ebből a szemszögből igaza van annak, aki igy gondolkodik. Viszont én mégis megcáfolnám ezt a cáfolatot: hitem szerint van egy személy a Föld bolygón, aki jelen volt az összes bibliai eseményen, jelen volt Jézus születésekor, Jézus csodatételeinél, jelen volt Jézus halálakor, eltemetésekor, sőt, Ő volt az aki feltámasztotta Jézus Krisztust a halálból, tehát a leghitelesebb, első számú koronatanú a mai napig itt van a Földön. Ez a koronatanú a Szent Szellem, akiről azt mondja Isten igéje, hogy meggyőzi az embereket, tanúskodik az emberek előtt, és bizonyságot tesz az emberek számára a názáreti Jézus Krisztusról, és a többi bibliai igazságról, mint például a Menny és a pokol létezése.


Hiteles koronatanú nélkül az egész valóban pusztán egy vallás, kinek hihető, kinek kevésbé, de ha van egy olyan személy, aki mint szem- és fültanú, sőt mint első számú "elkövető" tesz bizonyságot a bibliai eseményekről, akkor már egészen más a helyzet: bárki számára meggyőzővé válik Isten igéje, Jézus Krisztus keresztműve, a Menny és a pokol valósága, és egyéb bibliai igazságok.


Ezt a személyt, a Szent Szellemet viszont ne keresd olyan vallási közösségekben, egyházakban, amelyek elidegenedtek Isten erejéről. Olyan közösségekben találhatod meg ezt a személyt, ahol az emberek nyitottak Isten természetfölötti erejére, és az Isten igéjéhez eredeti, original változatban ragaszkodnak. Ezek a közösségek kizárólag a pünkösdi-karizmatikus keresztény gyülekezetek: itt munkálkodik a Szent Szellem, és győzi meg az emberek szivét Isten igéjének, a Szentírásnak a hitelességéről.


SeiSMyC

2011. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
12%
Nézd meg: [link]
2011. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
19%

Elnézést, hogy szóvá teszem, 49%-os válaszoló által belinkelt katolikus tanitás alapjaiban mond ellent a bibliai tanitásnak.

Nem olvastam végig, épp csak az utolsó mondaton akadt meg a szemem, de már ezzel alapjaiban nem értek egyet. Ez a mondat igy szól: "...igyekezzünk tehát a csekélyebb szenvedéseket, melyeket nekünk küld, türelmesen elviselni, hogy ezzel kiérdemeljük magunknak a mennyet."


Ez a szó, a "kiérdemlés" alapjaiban mond ellent az újszövetség tanitásának.

Az ószövetségben Isten törvényt adott az ember számára, amire az volt jellemző, hogy "amely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által."

Mivel a törvényadástól kezdve nyilvánvalóvá vált, hogy "a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg", mivel nincs olyan ember a világon, aki maradéktalanul képes betölteni a törvényt, ezért Isten olyan személyt rendelt, aki a kegyelmet hozta el a világba.


Az ószövetség és a törvény tehát arról szólt, hogy a törvényt be kell maximálisan tölteni, és akkor az ember kiérdemli az Istennel való közösséget, az örök életet. Az újszövetség tanitása viszont az, hogy egyetlen ember sem volt a Földön, aki kiérdemelhette volna az örök életet, kivéve a názáreti Jézus Krisztust, mivel az Ő természetében nem volt benne a bűn.

Az újszövetség tehát arról szól, hogy a názáreti Jézus Krisztus személyét kell hit által elfogadni, aki a kegyelmet közvetiti: vagyis egy ember sem igazulhat meg Isten előtt cselekedetekből, hanem a názáreti Jézus Krisztus kegyelme által. Erről szól a teljes Biblia, ezért volt szükség engesztelő áldozatra, azaz a názáreti Jézus Krisztus halálára és feltámadására.

Sőt továbbmegyek: a názáreti Jézus személyének hit általi elfogadása azt jelenti, hogy elfogadom, hogy Jézus helyettesitő áldozat volt számomra, azaz helyettem szenvedett, helyettem halt meg, helyettem ment le a pokolba, hogy nekem NE kelljen, és az Ő szenvedése által jutok én örök élethez és üdvösséghez, ugyanis én bármennyit szenvednék is, akkor sem érdemelhetném ki a mennyhez tartozást, hanem csak a názáreti Jézus Krisztus az, aki a szenvedése által számomra is elérhetővé tette az örök életet nem érdem szerint, hanem kegyelemből hit által.

A Biblia tanitása pontosan az, hogy aki megszületik erre a világra, az érdem szerint az örök kárhozatot érdemli, DE aki hit által elfogadja a názáreti Jézus Krisztus helyettesitő áldozatát, az kegyelemből örök életet kap, és elkerüli a poklot.


Ezért ez a katolikus tanitás alapjaiban téves és szemben áll Isten igéjének a tanitásával. Körülbelül egy ószövetségi, törvénynek alárendelt gondolkodásmóddal ér fel, de inkább még azzal sem! Az újszövetség - amiben jelenleg élünk - ennek az éles ellentétét tanitja.


SeiSMyC

2011. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
41%
Mit jössz ezzel a Krisztusos süketeléseddel mindig?Könnyű nagyfiunak lenni ha nem lessz következménye a tetteidnek hiszen halhatatlan vagy!Nem unalmas ennyiszer leirni ?Fárasztó tudsz lenni!
2011. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
30%
Hát neked meg mi bajod? :)
2011. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
32%
Nekem van bajom?Az a bajom hogy lepontozol!Meg hogy annyit villogtattad már itt a Gyikon a krisztushittel kapcsolatos műveltségedet hogy már csipi a szememet!Csak annyi!Tudom,csak a véleményedet és nézőpontodat mondtad el--én is!
2011. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Egyem azt a drága érzékeny lelkedet, majd a kedvedért próbálom visszafogni magam. :)))


Isten áldjon gazdagon!

SeiSMyC

2011. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Épp onnan vették, mint minden más vallás a maga tanításait. A tudatlanságból és tudásból, a reményből, a hitből. Épp ezért gondolom úgy, hogy nem szabad lebecsülni a vallásokat, még akkor sem, ha ma már mindent meg akarunk magyarázni.

Mert a tudomány nem ad erőt, de a hit igen :)

2011. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!