Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet a bibliát szó...

Miért nem lehet a bibliát szó szerint értelmezni?

Figyelt kérdés
Nem kell azzal jönni, hogy az akkori emberek nem értették volna meg. Isten nem adott agyat nekik? Azért terjesztették el, hogy a hét nap hét korszakot jelöl, mert rájöttek, hogy veszélyben az egyház, sokan elpártolnak tőlük, mert hülyeséget állítanak? Egy hívő nem hihet az evolúcióban. Ő a hite szerint csak a felénél kapcsolódott be, mivel szerinte ádám és éva előtt nem volt semmi. Amikor régen az emberek megkapták a bibliát, szó szerint vagy szimbolikusan értelmezték? Ha nem, akkor mikor kezdték el? Amikor fogyott az egyház létszáma? Ki mondja meg nekem, hogy hol és mit kell belemagyarázni? Ha azt állítom, hogy noénak nem bárkája volt, hanem egy bazi nagy repülője, akkor az még belefér a szimbolikus értelmezésbe? Lehet a bárkát nem kell szó szerint venni. A biciklire is szokták mondani, hogy drótszamár, mégsem egy állatra gondolunk. Szerintem meg volt a tudása hozzá, igaz a könyv nem említi, hogy mérnöki végzettsége lett volna, de ezt is hozzá gondolhatjuk, úgy ahogy az első emberpárhoz a többi embert, pedig azokról nem tesz említést a biblia.
2011. jan. 3. 17:24
1 2 3 4 5
 21/44 Salx Narval ***** válasza:
57%
Hát igen, az első videó bemutatja a faszénégetők munkáját laboratóriumi körülmények között.:D Micsoda korszakalkotó felismerés.:D Olyan videód nincs, ahol a nap forog a föld körül?
2011. jan. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Salx Narval ***** válasza:
57%
Nézem tovább a videókat, csak sajnos kevés az időm.Addig te is keress rá a szénizotópos kormeghatározóra és a tömegspektrográfra.
2011. jan. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 Srapnel ***** válasza:
43%
Hovind következtetési módszere egyszerűen hamis.
2011. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 Srapnel ***** válasza:
43%
Ja, és a demagógia mintapéldája. Az egész előadás jobban hasonlít egy MLM-es előadásra, vagy egy populista szónoklatra. Össze-vissza manipulál és hangulatot kelt. Pl. csak a tudománnyal kapcsolatos állításai mellé viccelődik, ráadásul totál blőd vicceket, befolyásolva a hallgatóságot, hogy viccnek "érezze" a tudományt.
2011. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
57%
Áldott tudatlanság. Hagyd ott, mert ha felébred nyugtalan lesz
2011. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Csak akkor zsidónak kellene lenni.

Annak meg nem kötelező lenni!

2011. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Szia.én is hiszek az evulucióban ma azt montam h nem hiszek istenbe ere az egész nap én voltam a téma hogy miért?Isten létezik stb.stb.megkérdeztem hisznek e az evulicióban. válasz:nem.pedig bizonyiték van ráá. a multkor kérdeztem a papot hogy mindent elhisz ami le van irva a bibliába és azt monta mindent szóról szóra.Azt monta aki nem jár templomba azok mind a pokolra jutnak:O Ha isten létezik akkor miért nem mutatkozzot 2000 év alat egyszerse.ha létezik miért hagyja ezt a sok szörnyűséget ami a világon történik háboruk,járványok,éhezés stb.

szerintem csak azért van hogy az ember leki világát megnyugtasa azzal ,hogy a halálután van valami.

2011. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
HOGY AKAROD ERTELMEZNI A BIBLIAT HA NEM SZO SZERINT? EPP AZ A JO A BIBLIABAN HOGY A LEGEGGYSZERUBB EMBER IS MEGERTHETI HA AKARJA, A TUDOSOK IS UGYANUGY MERT A TUDOMANY KOZELEBB VISZ ISTENHEZ.
2011. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Szia, a fenti link egy másik kérdés. Freya vagyok, és írtam egy eléggé részletes választ a teremtés napjaira. A Bibliából mióta Einstein és más tudósok hatására nagyobb ismeretünk van az időről, kiszámítható a teremtés napjaiból az univerzum, és Földünk kora.


A Bibliát azért nem csak szó szerint szoktuk értelmezni, amiért egy verset sem. Ha szerinted nincs mélyebb jelentése egyetlen Ady versnek sem, akkor igazat írt az egyik előttem szóló, inkább ne a Bibliával kezdd.


Igen, az ősi emberiségnek is "volt agya", csak a gondolkodásmódja analógiás volt és nem olyan mint a mai emberé. Azonkívül lényegesen kevesebb ismerettel rendelkezett és számára az univerzum több milliárdos életkora nem mondott volna semmit, mert akkor még a több ezre is nehéz volt elképzelni.


Ha végigolvasod a linkelt kérdésnél a hozzászólásaimat, találsz ott az evolúcióról is érdekességeket. És nem utólagos teológiai magyarázatokról van szó, hanem a Biblia alapján néhány középkori zsidó rabbi és kabbalista fejtegetéseihez.


Freya

2011. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Srapnel ***** válasza:

Nézzük:


pl.:

"Végezetül: Einstein relativitás elmélete óta tudjuk hogy az idő bizony relatív. Tudjuk hogy a Holdon a tömeg más mint itt, mivel a gravitáció is más. A gravitáció nemcsak a tömeget, hanem az időt is befolyásolja. Ez azért nagyon fontos, hogy megértsük: létezik a világegyetemnek olyan pontja ahol 3 perc telik el, míg a földön mondjuk 2 év. Tehát amikor a földi tudósok megállapítják az univerzum korát, akkor azt elfelejtik hozzátenni -mert egyértelmű-hogy földi idő szerint. Valójában ha az univerzum korát akarjuk megállapítani, elég sokféle adat lehetséges, hiszen attól függ, honnan mérjük. A Holdról? Vagy egy másik naprendszerből?"


1. A Holdon a tömeged pontosan ugyanakkora, mint a Földön. A SÚLYOD más. A tömeg egy anyagra jellemző tulajdonság, a súly pedig egy erő. A tömeg azt mondja meg, hogy egy test mennyire áll ellen a gyorsításnak, a súly pedig a két test közötti gravitációs erő.


2. Sokféle adat létezhet, de nem akármilyen. Ez bizony nagy különbség. Amikor az Univerzum korát meghatározták, akkor felhasználták azt, hogy bizony a testek távolodásának a sebessége a távolságuktól függ, tehát nem akadály mindezt beleszámolni az egészbe.


Amit meg a teremtés idősávjairól írtál, hát sajnos van egy rossz hírem:


A milliárd éveket csak is egy módon tudtad beleszámolni a dologba, még pedig úgy, hogy NEM A BIBLIÁBÓL vetted az adatokat, hanem máshonnan. Most pedig szeretném érzékeltetni, hogy mennyit ér mindaz, amit beírtál:


Az univerzum kora legyen T (15 mrd év), a Bibliában van N (6) db nap a teremtésre. Ekkor jön valaki, hogy hohó, az egész szimbolikus és jé, itt van, megmutatom, hogy a 6 napnak hogyan felel meg a 15 millió év. Most az egyszerűség kedvéért lineárisan számolva: X = T/N. Most itt: 15mrd/6nap = 2.5 mrd év/földi nap. Nagyon szép, csak az a nyilvánvaló prózai körülmény nem zavar senkit, hogy ha T és N egyszerűen csak MÁS ÉRTÉKŰ lenne, akkor is lenne egy X. Te az X értékét T-ből és N-ből vezeted le, majd próbálod érvnek felhasználni arra, hogy N értékét helyesnek igazold. De hát ezzel csak azt bizonyítod, hogy meg lehet oldani egy egy ismeretlenes, elsőfokú lineáris egyenletet, amit egy kisiskolás is meg tud oldani. Ha T 6mrd lenne, akkor 1mrd év/teremtési nap lenne az eredmény. Na és akkor mi van? A Bibliában NINCS BENNE ez az X, vagyis hogy földi években mi felel meg egy teremtés beli napnak, tehát az egész SEMMIT nem ér. Ennek az X-nek semmiféle relevanciája, vagy értelme nincs. Ezt a másik kettőből számítottad, persze, hogy "stimmel", ha aztán visszaszorzol. Kb. olyan, mint hogy ha veszel 4 zsömlét, összesen 100 forintért (ezt a két számot tudod), majd ebből a kettőből levezeted egy zsömle árát (25 ft), majd csodálkozol és elismeréssel adózol magad számára, hogy 25*4, hú az tényleg 100, tehát meg van az érv arra, hogy miért 25 forint egy zsömle, nem pedig a liszt árából, vagy akármi másból vezetnéd le. Az egészen az sem segít, hogy nem lineárisan nézed, hanem már ismét MÁSHONNAN ismert, nevezetes földtörténeti korokra húzod rá a 6 napot. Mert, az, hogy mértani sornak kell lennie, sem következik másból, mint hogy épp így tudod igazolni azt, hogy miért ezt választottad. Körkörös érvelés.

2011. jan. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!