Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet a bibliát szó...

Miért nem lehet a bibliát szó szerint értelmezni?

Figyelt kérdés
Nem kell azzal jönni, hogy az akkori emberek nem értették volna meg. Isten nem adott agyat nekik? Azért terjesztették el, hogy a hét nap hét korszakot jelöl, mert rájöttek, hogy veszélyben az egyház, sokan elpártolnak tőlük, mert hülyeséget állítanak? Egy hívő nem hihet az evolúcióban. Ő a hite szerint csak a felénél kapcsolódott be, mivel szerinte ádám és éva előtt nem volt semmi. Amikor régen az emberek megkapták a bibliát, szó szerint vagy szimbolikusan értelmezték? Ha nem, akkor mikor kezdték el? Amikor fogyott az egyház létszáma? Ki mondja meg nekem, hogy hol és mit kell belemagyarázni? Ha azt állítom, hogy noénak nem bárkája volt, hanem egy bazi nagy repülője, akkor az még belefér a szimbolikus értelmezésbe? Lehet a bárkát nem kell szó szerint venni. A biciklire is szokták mondani, hogy drótszamár, mégsem egy állatra gondolunk. Szerintem meg volt a tudása hozzá, igaz a könyv nem említi, hogy mérnöki végzettsége lett volna, de ezt is hozzá gondolhatjuk, úgy ahogy az első emberpárhoz a többi embert, pedig azokról nem tesz említést a biblia.
2011. jan. 3. 17:24
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehet szó szerint értelmezni egy verset? Olvass el egy József Attila összest, aztán kezdj a Bibliába. Aki tudja értelmezni, annak gyönyörű, aki nem, annak csak egy rakás hülyeség.
2011. jan. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mivel én vetetem fel Jónás esetét, megpróbálom a magyarázatot is megadni.Gondolom maga a tanítás tiszta, csak a hallal kapcsolatos esetet kell magyarázni.Elsőként szeretném leszögezni, hogy nem a saját véleményemet írom, csak a hallottakat.Aki hisz Istenben, annak nyilván nem gond elhinni, hogy Isten, aki mindent teremtett, egy halat is tud és nyilván olyant is, amiben életben tarthat bárkit.Említést tesz Jónás egy túlvilági utazásról ( seol ), amit bejárt a halban töltött idő alatt.Gondolom ez adott alapot arra, hogy a modern Bibliamagyarázók némelyike egy idegen civilizáció tengeralattjáróját véli a dolog mögött, mint ahogy a tüzes és repülő szekereket, űrhajóként magyarázza, a frigyládát lézerfegyvernek stb.Tulajdon kép, végig követik a Bibliát, elfogadva annak valóság alapját, csak épp nem Istent, hanem egy itt járt fejlett civilizációt és annak tárgyait, történetét, az emberekre gyakorolt hatásait vélik a dolgok mögött.Néhány esetben, elég elgondolkodtató módon, természetesen, csak azok számára akik nem hívők.Másutt viszont elég erőltetett módon próbál ráhúzni valamit egy-egy esetre.Ők úgy magyarázzák , hogy az akkor élt emberek a saját szavaikkal így tudták leírni az idegen tárgyakat,és az idegeneket angyaloknak, vezetőjüket Istennek tekintve.Vannak akik azt mondják, az egész hal ügy szimbolikus, mint ahogy a tiltott gyümölcs alatt sem egy almát kell érteni, szerintük Jónás a pokolba,vagy a sírba került majd onnan szabadította ki az Úr, hogy betöltse feladatát.Én őszintén bevallom, fogalmam sincs mi igaz a leírtakból és mi nem.Bizonyára majd megírják mások is, hogy vélekednek erről.Üdv.
2011. jan. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

Nem értem miért gondolod azt, hogy nem kaptál választ a kérdésedre.Pedig elég világosan leírták a véleményüket.

Ha úgy állsz a bibliához, hogy szent irat, akkor értelmezd úgy, ahogy neked megfelel.


Nekem az a bajom az egész kereszténységgel, hogy az Istent, felruházzák mindenféle emberi tulajdonsággal. Még a bibliával is úgy vagyok, hogy ezt is emberek írták. Ennek megfelelően állok hozzá.

2011. jan. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
Ettől még hívő ember vagyok, de nem vallásos!
2011. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Én szó szerint értelmezem a Bibliát, ahol csak lehet. Nyilván tele van képekkel és hasonlatokkal, de ott általában egyértelmű, hogy arról van szó. Például elfogadom a 6 napos teremtést is annak ellenére, hogy nagyon népszerű még a hívők között is az evolúció, vagy a teremtés és az evolúció összemosása (általában ezek a hívők más fontos területeken se veszik komolyan a Bibliát!). Javaslom neked, hogy hallgass meg tudományos előadásokat a kreacionizmusról. Számos bizonyíték van arra, hogy a Föld nem több milliárd éves, hanem csak pár ezer. Ha gondolod, küldök neked erről anyagokat, de te is utánanézhetsz.

2011. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
nekem küldhetnél!!!!
2011. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Salx Narval ***** válasza:
66%
Persze 10-56 : Az összes tudós meg idióta mi? Pár ezer éves, ne komolytalankodjunk.
2011. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
57%
12,51 meg kell hagyni a hitében akinek erre van szüksége . :D
2011. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

A Föld fiatal kora:


[link]


Kent Hovind előadásai:


[link]


Teremtéstudományi előadás:


http://www.youtube.com/watch?v=SIS-pk28M9Y


Most hirtelen ennyi.

2011. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
58%

A Föld pár ezer éves? Hmmm... Most akkor szerinted én egy tudatlan hülye ember vagyok? Meg még pár milliárdan?

A Föld fiatal kora c. videót nem néztem végig (bocs, mert 58 perces...) de amit láttam az arról számol be, hogy egyes események lehet, hogy hamarabb történtek. DE NEM AZ ÖSSZES!!!! PÁR EZER ÉVES? TE NORMÁLIS VAGY? Fura, hogy az összes ilyen "tudományos" leleplezést, meg Isten létére ébredést csak a vallásos 'tudósok' állítják... Szerinted a dinoszauruszok pár ezer éve éltek? AKKOR NEM LENNE EMBERISÉG! Egy átlagos dínó 2-2,5m magas volt, nagyon sok ragadozó, dögevő. Ja és szerinted az összes dinoszaurusz faj (mind a pár száz ezer, vagy millió) egyszerre élt? Ja meg az ősembercsontvázakkal mi van? azokat Isten eleve a föld alá teremtette? Hmm? Jaaaaa, hogy Isten mindenre képes, de egy olyan követ, amit nem bír el olyat nem tud teremteni, szóval nem is mindenható... Én el tudom fogadni, ha valaki vallásos, de ha ilyen marha nagy baromságokat állítanak egyesek, akkor már kicsit begurulok... A bibliáról meg ne is beszéljünk, mert annak van vagy 300.000 jelentése. Ha azt akarom, akkor a megbocsájtás szó jelentheti a sütő-t is. Nem kell képletesen érteni semmit, egyszerűen csak az akkori emberek nem tudták mivel magyarázni a létezésüket, meg az egyéb természetes jelenségeket, de, hogy ezt valaki ma is elhiggye azt nagyon tudom sajnálni!

2011. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!