Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova tanúi hogyan értékeli...

A Jehova tanúi hogyan értékelik a tőlük kiszakadt Igazhitű Jehova tanúi munkásságát?

Figyelt kérdés

Egy kis infó róluk:


"Adatok:

Nemzetközi neve True Faith Jehovah's Withnesses.


Központjuk nincs.

Tagságuk Kelet-Európában néhány tízezer fő.Hazánkban főleg a szomszéd országokból járnak át.prédikálni.


Háttér:

1962-ben vált ki a hitehagyottnak és elvilágiasodottnak ítélt Jehova Tanúi szervezetből.és hasonló szervezetet hoztak létre.


Tanítás

Alapvetően azonos Jehova Tanúi tanításával,de a 60-as évektől megjelent tanításokat a régebbi igazságok megtagadásának tekintik.

A kiválás oka Az Őrtorony tanításának megváltozása volt,miszerint a Róma 13:-beli "felsőbb hatalmak"alatt nem Jehovát és Krisztust,hanem az államokat kell érteni.

Mivel jelenleg a világ államai nem rendlik alá magukat Jehovának;ez nyilvánvalóan nem lehet a Róma 13. jelentése.A változások mögött csak a KGB állhat,amely átvette a hatalmat JT brooklyni központjában.


forrás:

Szalai András - Más Jézus, más lélek, más evangélium (2011) - c.könyv 208.oldala."


Traktátusok:


[link]


[link]


Az adatok forrása: [link]


tegnap 23:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10


Nem kell negnéznem a Bibliát, ugyanis nagyon jól ismerem.

Nekem ne akarja egy Tanú vagy hitgyülis megmagyarázni azt a könyvet, mert ha valakiknél, hát náluk biztosan jobban ismerem.

Tehát nem kell engem oktatni.

Amit a #9-es kommentben leírtam, azt továbbra is fenntartom.


Nem kérek több választ Jehova tanúitól.


Téma OFF.

ma 15:23
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor minek írtad ki a kérdést?
ma 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy ezt is el kell magyarázni. 🤦‍♂️

Arra voltam kíváncsi, hogy Jehova tanúi mit gondolnak az Igazhitű Jehova tanúiról. A válasszal azonban nem voltam elégedett, nem tetszett, és eljutottam addig, hogy már semmit nem akarok tőletek kérdezni, és egyáltalán nem akarok veletek beszélgetni, mert irritálóak vagytok. Már megbántam, hogy kérdeztem tőletek. Ennyi történt.

ma 17:49
 14/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ebből is látszik, hogy a Jehova tanúi csak egy a sok vallásból, akik eltértek az igaz imádattól, teljesedik rajtuk a prófécia, ami a hitehagyásról szól. Nem gyakorolják, nem mutatnak be egységes imádatot Istennek. Egyébként nem csak Igazhitűek vannak, hanem még néhány másik csoport is, főleg az USA-ban, ahol eleve többen vannak.
ma 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!