Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek a Jehova tanúi gyerekei milyen állapotban nőnek fel ha a nem élik meg a varázslatos ünnepeket, kint a karácsony, Halloween, Mikulás?

Figyelt kérdés

Kit érdekel milyen eredetű?! Már nem a sötét középkorban élünk!

Egy pogány ünnep is lehet csodálatos.


szept. 7. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Sötét középkor?

Sajnos nem ismered Istent, és nem is érdekel, hogy Ő mit gondol a pogány ünnepekről.Isten semmilyen korban nem gondolta meg magát, hogy engedélyezze a hazugságon alapuló ünnepeket.

Már csak azért is, mert aminek hazugság az alapja, ott Sátán támogatása által van fenntrartva.

Sokakat érdekel, mivel Istennek, és nem embereknek szeretnének megfelelni. Isten pedig nem "modernizál".

Vajon örülni lehet-e olyan ünnepnek, aminek hazugság az alapja?

A hazugságról pedig tudjuk, hogy nem Istentől származik.

Jehova Tanúi nem boldogtalanok, hiszen az ajándékozás nem tilos.

A varászlás nem Istentől származik.

A bibliát pedig nem csak a "sötét középkorra" vonatkozóan íratta le, hanem örök érvényű.

Egyébként a sötét középkorban sem éltek Istennel összhangban azok akik "vallásokhoz" tartoztak, ezért gyilkoltak le mindenkit.


Isten gyűlöli a "pogány ünnepeket", ebben pedig hogyan lehet örömet találni?

szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sok oka lehet annak, hogy emberek pogány eredetű ünnepeket tartanak meg. Néhányan hagyományból vagy családi szokásokból teszik, hiszen ezek az ünnepek generációk óta részei a kultúrának. Mások talán nem is tudják, hogy ezek az ünnepek pogány eredetűek, és inkább a modern jelentésükre vagy a közösségi együttlétre koncentrálnak. Vannak, akik az ünnepek örömteli hangulatát, az ajándékozás örömét, vagy az évszakok változásának megünneplését értékelik, függetlenül azok vallási gyökereitől. Az emberek különböző módokon és indokokkal kapcsolódnak ezekhez az ünnepekhez, és ezek az okok nem mindig vallási természetűek.
szept. 7. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

2

Én értem, hogy mit szeretnél mondani, sajnos Te nem érted, vagy nem akarod megérteni, hogy Isten miért tiltja, nem fogadja el.

További szép estét neked.

szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kérdéseket , jól


Így nőttem fel és nekem ez soha nem okozott problémát és ma sem okoz.


Ha megkérdezhetem: neked miért probléma ez?

szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. A hagyományosok szoktak érvelni. De nekem is varázslatos a mai ünnepek.
szept. 10. 13:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!