Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova tanúi hogyan értékeli...

A Jehova tanúi hogyan értékelik a tőlük kiszakadt Igazhitű Jehova tanúi munkásságát?

Figyelt kérdés

Egy kis infó róluk:


"Adatok:

Nemzetközi neve True Faith Jehovah's Withnesses.


Központjuk nincs.

Tagságuk Kelet-Európában néhány tízezer fő.Hazánkban főleg a szomszéd országokból járnak át.prédikálni.


Háttér:

1962-ben vált ki a hitehagyottnak és elvilágiasodottnak ítélt Jehova Tanúi szervezetből.és hasonló szervezetet hoztak létre.


Tanítás

Alapvetően azonos Jehova Tanúi tanításával,de a 60-as évektől megjelent tanításokat a régebbi igazságok megtagadásának tekintik.

A kiválás oka Az Őrtorony tanításának megváltozása volt,miszerint a Róma 13:-beli "felsőbb hatalmak"alatt nem Jehovát és Krisztust,hanem az államokat kell érteni.

Mivel jelenleg a világ államai nem rendlik alá magukat Jehovának;ez nyilvánvalóan nem lehet a Róma 13. jelentése.A változások mögött csak a KGB állhat,amely átvette a hatalmat JT brooklyni központjában.


forrás:

Szalai András - Más Jézus, más lélek, más evangélium (2011) - c.könyv 208.oldala."


Traktátusok:


[link]


[link]


Az adatok forrása: [link]


tegnap 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia

" kiválás oka Az Őrtorony tanításának megváltozása volt,miszerint a Róma 13:-beli "felsőbb hatalmak"alatt nem Jehovát és Krisztust,hanem az államokat kell érteni."

Az egyik ok amit írtál valótlan, ugyan is nem az emberi hatalmaknak tartozunk elsősorban engedelmességgel, hanem Krisztusnak.

Az általad belinkelt Traktátusban is azt olvassuk, hogy "ne társuljunk emberi politikai eszmékkel".


Jehova Tanúi közül épen ezért zárnak börtönbe némelyeket, mert nem tagadják meg a hitüket az emberi hatalom parancsára, és ezért nem is vonulnak be katonának, nem szavaznak emberi uralmakra.

Ezért hamis okokat írnak ezek az emberek.


A KGB nem vette át a hatalmat Krisztus kinevezettjei felett, már csak azért sem, mert a vezető testület központja az Államokban van, és ott a KGB labdába sem rughat. Sőt az Államok emberi uralkodói sem uralkodhatnak, vagy vehetik át az uralmat, mert a Testvérek elsősorban Krisztusnak tartoznak engedelmességgel, mint Isten felkent kinevezett királyának.

Ezért kizárólag Biblia alapú tanytásban részesülünk.

Nem régiben az egyik Biblia tanulmányozáson, pontosan erről tanultunk, hogy nem avatkozhatunk bele az emberi uralmak, vagy szervezetek dolgaiba, nem sztrájkolunk ellene, de nem is támogatjuk.

Ez pedig mindig is így volt. Sok testvérünket zárták börtönbe abban az időben mert nem volt hajlandó szakszervezeteket, vagy emberi uralmakat támogatni, vagy a munkahelyükről is kirugták. Egyszer még fel is akasztottak egy testvért, hála Istennek nem halt meg.


Egyébként pedig ismerjük a Romániában történt eseteket, a jw.org honlapon van is egy videó ezzel kapcsolatban. Sokan árulók lettek ott a politikai káosz miatt, és nem jutottak egy ideig információhoz. Ezért a Testvérek nem bíztak meg már egymásban és voltak, akik ezt az "igazhitű" megalakulást szervezték. A Vezető testület hallott erről, és meglátogatták a Romániában élő testvéreket, és tisztázták a félreértéseket.

Ha nem is mindenki de a legtöbben, újra felvették a kapcsolatot Jehova népének kinevezettjeivel.


Egyébként pedig ha megfigyeled a próféciákat, melyik csoportra illik rá a Bibliában olvasható azonosítás?

Mert az tény, hogy Isten népének a világban nem sok tagja van a népességhez mérten, de nem csak 10.000-en vannak.

Illetve világméretekben szolgálnak, nem csak a szomszédos országokban.

A nehézségek ellenére Isten, és Krisztus támogatását élvezik, és a Föld legtávolabbi részéig jutnak, Krisztus parancsa szerint.

(Máté 28:19) . . .tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, . . .

(Cselekedetek 1:8) . . .és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Szamáriában és a föld legtávolabbi részéig. . .


Az igazhitű Jehova Tanúi ezért nem azonosíthatók ezzel a Biblia proféciával. Ők kiszakadtak, és hazugságokat terjesztenek, ahogy Jézussal is ezt tették.

Jézust is voltak akik elhagyták, nyilvánvaló hogy a tanítványaival semlesz másként. Ennek ellenére Jézus tanítványai sokasottak, ahogy napjainkban sem csökkennek.

ma 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1


Ha megfigyelem a próféciákat, akkor azt látom, hogy egy szó sincs Jehova tanúiról benne, hanem önkényesen magatokra magyarázzátok úgy, mint az adventisták, akik szinén abban hisznek, hogy őket megjósolta a Biblia :)

De őszintén szólva szórakoztató látni, hogy még a Jehova tanúi is szétszakadtak. 😅 A protestantizmusra jellemző ez a szakadár viselkedés, hiszen eleve a Katolikus Egyházból szakadtak ki. Vajon mennyi olyan szakadár irányzat van, ami aztán még tovább szakadt? Egyébként jellemző az ilyen "minket megjósolt a Biblia" stílusí kisegyházakra, hogy észre sem veszik, hogy azzal, hogy szétszakították a kereszténységet, csak ártottak neki, meg a Bibliának is.

Na, aztán most idézheted az állítólagos bibliai jóslatokat, mert ez csak porhintés az igazságra, ami rohadtul ciki.

ma 09:23
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Unatkozó!


Jól értem hogy megint nem volt kérdésed csak éppen szapulni akartál minket?


Legyen a továbbiakban egy békés és nyugodt napod!

ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű kérdést tettem fel, te meg elkezdtél arról beszélni, hogy titeket megjósolt a Biblia. Egy ilyen nevetséges állításra nem tudok mit mondani, csak azt, amit leírtam. Ez nem szapulás. Az álkedvességedre meg nincs szükségem. Szevasz.
ma 11:51
 5/13 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy a mártírkodásod is taszító. Leírod, hogy a testvéreidnek milyen nehéz a sorsa, más topikban meg te (vagy valamelyik testvéred), más keresztények üldözését meg ha jól értettem, Isten büntetésének tekintitek? Taszító nézeteitek vannak. 🤢 De több kérdést nem teszek fel nektek, mert 2 értelmes szót nem lehet veletek beszélni, mivel ilyen hajmeresztő válaszokat adtok, mint amit fentebb összehordtál.


Szal nyugodt lehetsz, én ezen az oldalon többet tőletek nem kérdezek semmit.

ma 11:56
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

3

Kedves Hozzászóló,

Én is úgy vélem, hogy ez egy olyan kérdés, amivel minket szeretnének megalázni.

Nem baj, tegye, szabad akarata van.

Szép napot mindenkinek.

ma 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tévedés, ezt csak te hiszed, mert minden egyes kritikát üldözésként éltek meg. Egy egyszerű kérdést tettem fel, amire szerettem volna normális választ kapni. Ez azonban nem jött össze.

Szóval rájöttem, hogy tőletek nem kérdezek többet soha, semmit.

ma 13:43
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Tisztelettel adtam normális választ.

Leírtam, hogy nem vette át a KGB az irányítást.

Ami Romániában történt, az annak az országnak a problémái miatt voltak, nem a földön lévő országok problémái miatt. Más országokban továbbra is egységesen egy vezetés, Krisztus kinevezettjei által történtek.

Már maga az állítás, hogy "Brooklynban a KGB átvette a vezetést" abszurd.

Már itt is sántit a vád.


Ha megfigyeled, kizárólag Romániához tartozó testvérek némelyike vélekedett így, mások nem.

Ezt is Tisztelettel írtam.

Erre úgy reagáltál, hogy Jehova Tanúi nincsenek benne a Bibliában.

Holott a kérdésed nem is ez volt.

Ezért írta a 3-as válaszoló, hogy talán unalomból, nem találtál kötekedésre méltó ellenfelet, hanem a Tanúkat.

Teljesen eltértél a kérdésedtől, amit Te magad tettél fel.


Ami pedig a Bibliát illeti, talán nem találkoztál még olyan Biblia verssel, ahol az utolsó napokban mik lesznek a jellemzőik Isten népének.

Ezek között pedig benne van, hogy a népének megengedi, hogy a nevét viseljék. Jézus is ebben a névben jött, és hű tanúja volt az Atyjának.


Szép napot neked.

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8


Ha egy Jehova tanúi szemszögéből az minősíthető "normális" válasznak, amit te leírtál abban a kommentben, akkor az csak abban erősít meg, hogy jobb, ha nem kérdezek tőletek semmit. ;) Érted?

Az még rendben is lett volna, hogy visszautasítjátok a KGB vádat, de amikor már elkezdtél jönni a mártítkodással, ami annak fényében, amit másokról mondtok, taszító, meg megint elkezdted azt, hogy titeket megjósolt a Biblia... 🤦‍♂️


A Bibliát sokkal, de sokkal jobban ismerem, mint te. Mert míg te csak egy felekezeti tanítást ismersz, addig én magát a Bibliát ismerem.

És nem, nem jósolt meg titeket, nem vagytok "utolsó napi" nép, kb. annyi valóságalapja van ennek a nézetnek, mint annak, amikor más is arra hivatkozik, hogy az ő vallását megjósolta a Biblia (bizony, még Mohamed prófétát is belemagyarázzák).


Erről azonban vitat nem indítok, mert, úgysem figyelsz oda az érvekre, meg kedvem/időm sincs rád.

Szal maradhatsz nyugodtan abban a téveszmében, hogy ti vagytok az utolsó napi nép, mert én, aki tényleg ismerem a Bibliát meg a tanításaitokat is, nagyon jól tudom, hogy ez hülyeség.

ma 14:06
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia,

ha megnézed a Bibliát a kezdet kezdetétől, akkor arra jutsz, hogy végülis MINDEN ma létező vallási csoport (kis és nagy egyházak) "Jehova Tanúi" -ból szakadtak ki, csak nem így hívták az elspő hűséges embereket még. De gondolj csak bele: Isten (akinek a Biblia szerint a neve Jehova) megteremti az első emberpárt. Nekik nem volt kérdés Isten léte, tudták hogy VAN és ismerték a nevét is. Aztán születtek gyerekeik, meg azoknak is és azoknak is, de mindenki tudta, hogy a teremtő Isten nem más, mint Jehova, volt aki komolyan vette az életében a hitet, volt aki nem, jöttek-mentek a nemzedékek, az emberek egyre gonoszabbak lettek és eljött a vízözön. Még mindig Jehova Istent imádja az emberek azon része, aki , mint Noé és családja, közel akar maradni Istenhez. A vízözön után is csak Jehovának ezek az imádói maradtak életben, Noé első dolga, miután kijöttek a bárkából, hogy áldozatot mutat be Jehova Istennek - tehát ők is és a közvetlen gyerekeik továbbra is "Jehova Tanúi" voltak. Aztán innen már felhígul az imádat, Nimród, Noé egyik dédunokája Bábel (az ősi Babilon) városában azzal a bizonyos toronyépítéssel túllép egy határt, isten összezavarja az építők nyelvét és az azonos nyelvet beszélők csoportokba verődtek és szétszóródtak a föld színén, magukkal vitték a saját verziójukat Istenről, a vízözönről stb, aztán a különböző tájakon klf "vallásos" nézetekből kialakultak más istenségekben-hiedelmeken alapuló vallsáos nézetek. Innen aztán szerteágazik a keleti- vagy ősi Kínai- egyiptomi és egyéb istenségek imádata.

Időközben elkészült a Szentírás, ami azért csak-csak irányt mutatott az Isten-keresésben, hiszen Isten nevét is megtaláljuk még benne, Krisztusról is hiteles feljegyzések vannak benne, aki próbálta ismét visszaterelni a népeket Atyjához (több-kevesebb sikerrel).

Szóval ha visszatérünk a gyökerekhez, látni, hogy "Jehova Tanúitól" már számtalanszor szakadtak ki klf irányzatok - most is ez történik ezzel az "igazhítű"-csoporttal , nincs ebben semmi meglepő.

De mindez a lényegen nem változtat, Isten jól érthetően, világosan leírja a Bibliában ki Ő, mi a neve, mi a célja és mik az elvárásai.

Aki kellő alázattal olvassa, megérti...

ma 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!