Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Ha a gyerekeitek...

Jehova tanúi! Ha a gyerekeiteknek tilos mágia, varázslatos könyveket használni, akkor a Biblia miért engedélyezett miközben tele van erőszakkal, brutális halálozásokkal, háborúkkal? A Biblia felnőtt könyv.

Figyelt kérdés
szept. 9. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már egyszer feltette valaki, csak más formában. Lehet, hogy épen Te voltál.


A Biblia nem "felnőtt könyv", mivel maga Isten a szülőket is azzal bízta meg, hogy a gyermekiket is neveljék Isten szava szerint.

Ezt pedig úgy kell megtenni, hogy a korának megfelelően tanítjuk, nyilván egy babának, vagy pici gyermek esetében nem használunk olyan szavakat, történeteket, amit még nem képes megérteni, felfogni.

Idővel pedig, mindig kiegészítjük ezeket, mivel ebben a világban úgy is szembesülni fog az erőszakkal, háborúkkal, a történelem könyvekben is, vagy akár másoktól is halhat róla, ezért jó ha fel vannak készülve ezekre.


De ennek megvan a módja, és az megfelelő ideje.

szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ábrahám és Izsák áldozata: Az a történet, ahol Ábrahám Isten parancsára készül megölni fiát, Izsákot, hogy áldozatot mutasson be. Az ilyen történetek érzelmileg megterhelőek lehetnek.


Vagy ahol a katona átszúrja a lándzsáját Jézus testét... Ezek nem valóak kisgyerekeknek!

szept. 9. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező

Látom nem olvastad el amit írtam, legfeljebb felületesen.


Egyébként hagy kérdezzem már meg, hogy ha ez nem gyermekeknek való, akkor a világi szülők némelyike miért engedi a 2-3 éveseket lövöldözős játékkal játszani a gyermeket, ahol egymást ölik meg "játékból".

Utána meg a valóságban is eljátsszák, pl az óvodában, vagy az iskolában.

Ezek nem Bibliai alapúak és sokkal durvábbak, még sem kérdezed meg, miért tesznek ilyesmit a szülők.

szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a a világi szülők némelyike azt is megengedi, hogy olvassa a kisgyerek a Bibliát, márha tud olvasni.
szept. 9. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán annyit, hogy járok tanítani egy 3 gyermekes anyához, akinek a pici gyermekei azzal vannak elfoglalva, hogy a mobil eszközön vámpíros játékkal, egymás legyilkolását szorgalmazó játékokat játszanak.

Egyszer az egyikőjük azt mondta haragjában nekem, hogy levágja a fejemet, a durvábbat már nem is említem, de kiakadtam.


Mondtam a szülőnek, hogy vannak olyan mesék, játékok, amik nem ilyesmivel tölti meg az elméjét a gyermeknek, és azt a választ kaptam, hogy az nem köti le a gyermekek figyelmét. 😮😱

Már csak azért sem, mert az óvodában úgy is ilyeneket játszanak a gyermekek...

Nos erről mi a véleményed.

szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Semmi. Kérdezd meg egy új topikban.
szept. 9. 19:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kérdezem meg, mert nem szoktam kérdést feltenni ide, a "provokálás" vádja elkerülése végett.


Nincs véleményed? Érdekes.

szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ez a felnőtt tartalom beosztás a 20. Század hülyesége, az előtt felvetettél volna egy ilyet kiröhögtek volna. Régen a gyerekek (pláne a biblia korában) még harcoltak, bányásztak, farmerkodtak, öltek, felnőttel párosodtak, ittak,

az újkorban még kábítószereztek is legálisan konkrétan felnőttek voltak csak a szüleiknek tartoztak fegyelemmel és tisztelettel.

szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!