Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Felnött ministránsok kapnak...

Felnött ministránsok kapnak fizetést vagy ngyen csinálják?

Figyelt kérdés
Nem akarok ministrálni, Isten őrizz. Csak kiváncsi vagyok mert ma a misén láttam egy magamkorabeli ministránslányt
2021. okt. 8. 00:00
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Reformátusként nem igen tudom hogy van ez. Nagyváradon mennyire lehetnek angayaálva, 4 órára es mennyi pénzt kapnak? Elkébzelni nem tudom hogy felnött ingyen csinálja.
2021. okt. 8. 00:02
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

Lol

Pénzt...?

Isten fizesse meg...

2021. okt. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem kapnak? Azt a lányt ismerem látásból mert videon látom, minden Szentmisén ministrál. Gondolod hogy nem kap semmit? Ahova járok ott csak vasárnap van mini, olyaqn 7 meg 8 éves, hétközmnap délután az atya egyedül van. Tényleg, bossz...miéért kellett annaqk a fiatal papnak ma délután mini? Egyedól hogy nm tudja csinálni, alig voltunk 2ö-an és abból 19 áldozott mert én nem mivel keresztény református vagyok. Ahova járok ott hétköznap is (vasérnap többen vannak) negyvenen vagyunk vag 45 és abból rajtam kivül mindenkit Ministráns nélékül áldoztat a pap. Igaz 54 éves már, nem most bkezdte.
2021. okt. 8. 00:44
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem kapnak pénzt a ministik? Legalább zsebpénzt? Bejelentve sincsenek?: Református papok is ki kéne találják hogy legyen ministráns. Elmennék a vallásomba refi pap mellé ministrálni a refi templomba és hatha kapnék pénzt.
2021. okt. 8. 00:46
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Legfeljebb a kántor.
2021. okt. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
Én a lányom születéséig ministráltam, 31 éves koromig. Ha valaki pénzt ajánlott volna érte, elküldöm a fenébe. Isten oltára mellett szolgàlni a legnagyobb megtiszteltetés, hálás voltam hogy méltatlanként részesülhettem benne.
2021. okt. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen nem kapnak érte pénzt, ez önkéntes szolgálat.
2021. okt. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
15%

6

Vannak bajok...

2021. okt. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem, ez egy szolgálat. Én kórustag vagyok, mi sem kapunk pénzt érte, el sem fogadnám liturgikus szolgálatért.

Az akolitusok, a ministránsok, a lektorok sem kapnak pénzt.

Egyedül a kántor kap (vagy kaphat), de ő az Egyház alkalmazottja, neki ez főállású munka és munkaszerződése van.

2021. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%

"Vannak bajok..."

És mik azok?

2021. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!