Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Felnött ministránsok kapnak...

Felnött ministránsok kapnak fizetést vagy ngyen csinálják?

Figyelt kérdés
Nem akarok ministrálni, Isten őrizz. Csak kiváncsi vagyok mert ma a misén láttam egy magamkorabeli ministránslányt
2021. okt. 8. 00:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
96%
Szóval, visszatérve a kérdésre, nem, nem kapnak pénzt, én ministráltam három éven át. Olyan volt, hogy esküvő, vagy temetés alkalmával, amikor amúgy is fizetnek a papnak, akkor kaptunk egy fagyira valót kb. Meg karácsonykor és húsvétkor kaptunk külön ajándékcsomagot, könyvvel, meg díszekkel. De igazából ennyi, nem a pénzért csináltuk. Meg aztán hova, heti egyszer-kétszer kell végigcsinálni egy szentmisét, ahol nagyjából ugyanazt csinálod, mint a hívek, csak beöltözve, meg hozol-viszel ezt-azt. A legjobb a húsvéti időszak, virrasztással, körmenetekkel, én mindig lobogós akartam lenni, de mindig csak csengős lettem. De a passiójátékokon én voltam Pilátus, amit szerettem, mert egy csomó szövegem volt.
2021. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Ki a fene menne el ministránsnak. Esetleg a református templomba ha kitalálják, azt is akkor ha fizetnének érte.

Visszatérve az előző dologra a hit a szívben van vagy nincs. A szentmise meg Szent liturgia csak egy látványos műsor amit azért csinálnak úgy hogy érdekesebb, látványosabb legyen és odavonzza az embereket. Bárkit megkérdezhetsz. Nem hit van benne csak show.

2021. okt. 8. 20:41
 23/32 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként azt tudom mondani, hogy az, hogy részt vehetsz a liturgia működésében, önmagában jutalom. Szerettem a vasárnapi olvasmányt meg szentleckét felolvasni, mert eléggé erős élmény, hogy zeng a templom a hangodtól, ahogy Isten igéjét olvasod az embereknek. Vagy hogy segítesz abban, hogy az emberek megkapják az Oltáriszentséget. Vagy hogy láthatod a másik oldalról, ahogy egy házasság megszületik. Én ezt szerettem benne. Aktív részese vagy a hitéletnek a legkézelfoghatóbb formában, gyerekként ez igen nagy élmény.
2021. okt. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
86%
Titus Pullo, nem figyeltél a Kérdezőre. Ez csak showműsor, ezt a Kérdező már eldöntötte. :D
2021. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Figyeltem én, de ha rosszhiszemű lennék, már itt hagytam volna a GYIKet 😅 Csak felkínáltam a megértés lehetőségét.
2021. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
91%

"Ki a fene menne el ministránsnak."

Olyanok, akiknek Isten szolgálata fontosabb a pénznél. Ők a mennyben várják érte a jutalmat, te a földön. Ők mennyei kincseket gyűjtenek, te földi kincseket.

2021. okt. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
93%

"Ki a fene menne el ministránsnak. Esetleg a református templomba ha kitalálják, azt is akkor ha fizetnének érte."

Hozzáteszem, a ref. presbiterek sem kapnak fizetést a szolgálatukért. Vannak szolgálatok, de ez a kifejezés úgy látszik sokaknak ismeretlen.

2021. okt. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
A prezsbiterektol a katolikusoknal egyház tanácsosnak hívják. Az megint más. Én ministránsról beszélek aki közvetlenül a pap mellett van. Adhatna nekik valami zsebpénzt az eklézsia de ha ingyen vállalják., nem hülye az egyház sem.
2021. okt. 12. 18:57
 29/32 anonim ***** válasza:

"A perselypéntbűl összejönne annyi."

Valószínűleg van róla fogalmad, hogy mire fordítják a perselypénzt...

Ja, nem.

2023. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Aki mást állít az a hazugság bűnebe esik bele ami a 7 főbun egyike."

A hét főbűn (zárójelben a latin megnevezésük):


kevélység (superbia) – büszkeség, gőg,

fösvénység (lat. avaritia, gör. φιλαργυρία/filargüria ) – kapzsiság, zsugoriság,

bujaság (luxuria) – érzékiség,

irigység (invidia),

torkosság (gula) – mohóság, falánkság,

harag (ira),

a jóra való restség (acedia) – lustaság.

[link]

2023. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!