Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért parancsolta meg...

Jézus miért parancsolta meg nektek, hogy még egy iskolai lövöldözős elkövetőnek is adj bocsánatot? Szerintem baromságot kért.

Figyelt kérdés
szept. 6. 21:47
 1/9 Jégszív ***** válasza:
72%

"Bocsásd meg a mi vétkeinket, miképpen mi is megbocsájtunk az ellenünk vétkezőknek"


Függetlenül attól, hogy mélységesen egyet értek a kérdezővel, ebben a megbocsájtásban is van némi ráció!

Sőt, azt is elismerem, hogy - hasonló gaztettek esetén! - erre csak az igazán nagy és nemes lelkek (esetleg számító politikai érdekek) képesek, de muszáj belegondolni:

Az ilyen bűnök haragot gerjesztenek, a harag bosszút, a bosszú újabb bosszút! Az egész már akkora ESZKALÁCIÓT termel, hogy pokoli nehéz lesz megállítani!

szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Bocsáss meg neki, nem a te dolgod a büntetés végrehajtása, hanem Istené.


Neked csak Istenhez kell imádkozni, és hívő életet élni.

szept. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert a Te megbocsátásod attól függ, hogy megbocsátottál másoknak, akik ellened vétkeztek, vagy nem.

(Máté 6:14, 15) 14 Mert ha megbocsátjátok az embereknek a vétkeiket, égi Atyátok is megbocsát nektek, 15 de ha nem bocsátjátok meg az embereknek a vétkeiket, Atyátok sem bocsátja meg a tiéiteket.


Naponta vétkezünk Isten ellen, és biztos vagyok benne, hogy jól esik ha Isten elnézi a hibáinkat. Akkor mi, hogyan vagyunk az Ő hasonlatossága, ha nem tudunk megbocsátani. Főleg, jelen esetben nem is ellened vétkezett a személy.

Jézus megbocsátott a gyilkosainak, imádkozott értük.

Ki vagyok Én, hogy másként tegyek, vagy gondolkodjak. Főleg ha kereszténynek merem magam nevezni?


Az ember olyasmibe üti bele az orrát, ami nem az ő dolga.

szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel hogy kinek bocsátasz meg vagy sem.
szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogy nem. Istent érdekli.

Mint írtam ezen múlik, hogy neked meg lesz-e bocsátva.

szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És vajon az iskolai lövöldöző érdemel-e bocsánatot ha olyan embereket lőtt le akik nem hittek Jehovában?
szept. 7. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Mint említettem, és mások is írták, hogy ennek elbírálása Isten joga.

Neked akkor is meg kell bocsátanod, mivel neked is szükséged van Isten megbocsátására.

Gondolkozz el azon a példázaton, amit Jézus mondott egyszer arról, hogy a királynak valaki sok pénzel tartozott.

Ennek az embernek is tartozott egy ember társa, de sokkal kevesebbel.

A király elengedte a hatalmas tartozást, viszont a kisebb tartozást Ő nem engedte el, az embertársának.

Amikor a király ezt meghallotta, mit gondolsz mi történt?

(Máté 18:21, 22) 21 Akkor Péter odament, és ezt kérdezte tőle: „Uram, hányszor vétkezhet ellenem a testvérem úgy, hogy meg kell neki bocsátanom? Még 7-szer is?” 22 Jézus így szólt hozzá: „Mondom neked, nemhogy 7-szer, hanem még 77-szer is.

Olvasd el a Máté 18: 23-35 ig. Figyelj és tanulj.

szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Számomra nem érdemel bocsánatot aki lelőtt fiatal embereket az iskolában, a szülők pedig sajnos stresszesen sajnálják!
szept. 7. 19:21
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

8

Nézd kedves Kérdező, szabad akaratod van.

Én csak azt írtam le, hogy Isten mit gondol erről.

A többi nem tartozik rám.

Egyébként Isten előre figyelmeztetett mindenkit, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető válságos idők lesznek.

A 2Timóteus 3:1-5 versekben olvashatjuk, hogy mik történnek napjainkban.

Akik ezt tudják azoknak sem könnyű, hát még azoknak akik nem ismerik, nem tudják.

Viszont van a jövőre vonatkozó kilátásunk, ami lehet, hogy sokaknál ez vajmi kevéssé megnyugtató lehet.

Viszont Sátán világában ezek bármikor bárkivel megtörténhetnek, még alázatos Istent félő emberekkel is. Őket sem tartja burokban Isten.


Egy fiatal külföldi Testvéremmel történt, hogy a szolgálata során egy férfi lelőtte, és meghalt.

Az ember börtönbe került. Ott kezébe került egy Bibliai kiadvány, és ennek hatására elkezdett Bibliát tanulmányozni.

Tudod, hogy ki tanította?

Annak a fiúnak az apukája, akit megölt.

A megbocsátás, Isteni erény.

Ezt még Erzsébet, VIII. Henrik lánya is elismerte.

szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!