Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnak a tudatlanok...

Hogyan tudnak a tudatlanok irracionális dolgokban hinni 2024-ben, mint Ádám és Éva, Sátán, angyalok, Isten, és Jézus? Már rég kiderült, hogy az egész csak egy kitalált mese, hogy az egyháznak legyen hatalma! Lásd a búcsúcédulák.

Figyelt kérdés
aug. 24. 08:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

"Már rég kiderült, hogy az egész csak egy kitalált mese ..."


Nem derült ki.


Mindenki abban hisz, amiben akar. Ez a hit lényege.

aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ami eléggé irracionális.. és ami ez, az nem lehet igaz.


Vagy az egyik igaz, vagy a másik. Nem lehet a Nirváná, és a Pokol is valóságos egyszerre.

aug. 24. 08:33
 3/23 UlfOrmson ***** válasza:
73%

Előre leszegezem, ateista vagyok.

Sokaknak megnyugvást jelent a vallás, mások a neveltetésük miatt hisznek (ők általában felszínes hívők). Én úgy vagyok, hogy engem nem zavar, csak ne erőltessék rám. Vallásszabadság van, ha valaki keresztényként érzi jól, magát, legyen keresztény, ha valaki buddhistaként talál rá a lelki megnyugvásra, egészségére. Attól, hogy valaki vallásos, még nem lesz hülye, vagy tudatlan. Rengeteg kutató, diplomás ember vallásos. Itt a gyk-n is nagyon sok művelt és elfogadó vallásos felhasználó válaszát olvastam már. Viszont mélységesen sötét ateisták hülyeségcunamiját is, akik úgy írják le a baromságaikat, hogy a Bibliát ki sem nyitották (mint az evolúciótagadók, akik úgy támadnak valamit, hogy fogalmuk sincs róla). Ateistaként már nem is szekunder, hanem inkább primer szégyenérzetem van miattuk

aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De a tudósok sem tudnak mindent, ezért vallásosak!


És az a baj a vallásokkal, hogy térítenek. Szerintük az örök tüzes tóba kerülök ha nem követem az ő hitüket...


Jól érzik magukat? Ez az úgy nevezett agymosás. A valóságtól elmenekülnek egy mesébe, minthogy bátrak legyenek!

aug. 24. 08:51
 5/23 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
84%

Az ilyen buta kérdések sértőek az ateizmusra.

Miért lenne irracionális a vallás?

Mikor derült ki, hogy ez csak mese?

Milyen hatalma van az egyháznak?

Mi van a búcsúcédulákkal?

aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Katolikus egyház, Charles Darwin.
aug. 24. 09:16
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Most itt is megpróbálod előadni azt, hogy az evolúció bizonyítaná Isten nem létezését?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

aug. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen. Ez miért baj?


Ateista szabadság van!

aug. 24. 09:34
 9/23 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
70%

ma 09:16


Azért irracionális a vallás, mert katolikus egyház?

aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem baj. Csak már ott sem volt igaz mint ahogyan azt ki is fejtették.

Miért van szükséged ennyire arra, hogy bizonygassad azt, hogy a kereszténység téves? Ha ennyi alaptalan kérdést kiírsz akkor feltételezem van valamilyen érzelmi inditatás mögötte.


Bántottak és így próbálsz vissza vágni? Bizonytalan vagy az állítólagos ateizmusodban? vagy miért?

aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!