Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnak a tudatlanok...

Hogyan tudnak a tudatlanok irracionális dolgokban hinni 2024-ben, mint Ádám és Éva, Sátán, angyalok, Isten, és Jézus? Már rég kiderült, hogy az egész csak egy kitalált mese, hogy az egyháznak legyen hatalma! Lásd a búcsúcédulák.

Figyelt kérdés
aug. 24. 08:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Bántottak és így próbálsz vissza vágni? Igen.


De ennél tovább nem akarok menni!

aug. 24. 09:42
 12/23 anonim ***** válasza:
44%
#2 De!
aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
11. óvodás szint
aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%

Gratulálhatsz magadnak, a vallást egy az egyben azonosítottad a katolikus egyház tanaiban való hittel. A kereszténységen belül van vagy tucatnyi irányzat, amelyik nem ért egyet a legnagyobb felekezet tanításaival. Pl biztos emlékszel, hogy a bucsucédulák ügyére jött Luther és a reformáció monumentális, szerteágazó mozgalma. Aztán olyanokrol hogy tao, iszlám, hindu, zsidó vallások, vagy éppen modern okkultista irányzatok, pl antropozofia már tényleg ne is beszéljünk.

Neked is van egy vallásos, úgy hívják: tudomány és technológia fetisizmus. Meg:" amit a tompa érzészerveimmel látok, hallok,az agyammal gondolok, az az Igazság!" Van egy rossz hírem: nem, nem az az Igazság. Az max valóság általad látott kicsiny, aprócska szelete.

aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
36%
Mintha a tudomány annyira biztos lenne. Nem is oly rég még tudományos tény volt, hogy egy csecsemőt nyugodtan meg lehet érzéstelenítés nélkül is műteni, mert nem érzi úgy sem. Arra sem tudja a választ a tudományod, hogy hogyan keletkezett a Föld. A rákot sem legyőzni.
aug. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Tudjuk, hogyan keletkezett a Föld, és a Hold.
aug. 24. 11:42
 17/23 anonim ***** válasza:
15%
Ádám/Éva: a Biblia történetei szerinten leginkább allegorikus történetek, nem szó szerint értendők. Ami biztos: a tudomány, a modernizmus eredményei,pl Ösrobbanás, evolúció legalább annyira tekinthetők mesének, mint a Biblia történetei. Pl: mi robbant fel és miért? Miben robbant fel, hiszen még tér sem létezett? stb stb Evolúció: találtak néhány csontvázat, abból következtetnek, de ugyanakkor hatalmas időbeli lyukak vannak az elméletben, bizonyos időszakokra, több ezer évre, nem találtak semmit. Amennyire tudom, a cro magnogni embertipust sem találták meg mindenütt a világon. Nyilván laikus ként mondom,nem vagyok szakértője a területnek.
aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15%

“Ádám/Éva: a Biblia történetei szerinten leginkább allegorikus történetek, nem szó szerint értendők. ”



Róma‬ ‭5‬:‭12‬ ‭

““Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek;”

‭‭

aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 UlfOrmson ***** válasza:
48%

#14: "Neked is van egy vallásos, úgy hívják: tudomány és technológia fetisizmus." A kérdező megnyilvánulásai alapján nem ért a tudományhoz sem, de ennek ellenére fitisizálhatja. Erre a legjobb példa (ami akár az általad felvetett "tudomány és technológia fetisizmus" cáfofolata is lehet), amit a #4 válaszában ír: "De a tudósok sem tudnak mindent, ezért vallásosak!" Ilyen érveket általában a tudománytagadó, evolúcióellenes kérdéséeknél szoktam olvasni.

Szerintem a kérdező se nem ateista, se nem tudomány és technológia fetisiszta, csak egy egyszerű, ócska troll.

aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Jégszív ***** válasza:
60%

"Ha nem volna Isten, fel kellene találni."

/Voltaire/



TÖK FÖLÖSLEGES itt a Biblia igéit csontig elemezgetni.


Vegyük tudomásul!

Szép számmal vannak (Én is ilyen voltam!), akik

- a természettudományos tételek érthetetlenek, felfoghatatlanok számukra,

- nem találják a helyüket a valóságban,

- egy önként felvállalt HAMIS TUDATBAN ("a nép ópiuma...") találnak egyfajta VIGASZT.

aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!