Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy bírnak az emberek hinni...

Hogy bírnak az emberek hinni irracionális dolgokban 2024-ben? Miért nem gondolkoznak? Nekem nem elég a hit! Én jobb világot csináltam volna mint Jahve.

Figyelt kérdés
aug. 11. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy ők ebben lelik a lelki békéjüket.


Én se értem, de elfogadom.


Én ateista vagyok. Múltkor ellőttem egy rakétát a templom előtt aztán Jézus lemászott a keresztről, én meg kezembe vettem egy gallyat, földre csaptam majd annyit mondtam neki, hogy "vonszold vissza a büdös seggedet a keresztre"

aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi a játék címe?
aug. 12. 00:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyivel jobbat?
aug. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

"Nekem nem elég a hit!"

(Jakab 2:17) 17 Ugyanígy a hit is, ha nem párosul tettekkel, önmagában halott.

Nem Jahve csinálta, hogy a világ ilyen legyen. Ő jelenleg csak megengedi, hogy lásd, az emberek mit tudnak kezdeni a hatalmukkal nélküle.


Jobb világot csináltál volna?

Sátán is ezt állította, és lám milyen "kedves boldog életünk van...."

aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jégszív ***** válasza:

"Én jobb világot csináltam volna mint Jahve."

Hát ezt inkább vele kéne közölnöd.


#4.

Árnyékra vetődtél. a kérdezőnek nem a tettekkel van baja, hanem a hit és a tudás antagonizmusával! Ugye, már megint az a fránya Biblia...


"Ő jelenleg csak megengedi"

No elmész ám te is a ... katekizmusba!

aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

"Nem Jahve csinálta, hogy a világ ilyen legyen. Ő jelenleg csak megengedi, hogy lásd, az emberek mit tudnak kezdeni a hatalmukkal nélküle."

Ha ő teremtette a világot, és mindenható, akkor látja a jövőt, tehát eleve tudta, hogy a világ, amit teremt, így fog kinézni és működni. Tehát látnia kellett, hogy ez így szar lesz, de azért megcsinálta, szar lett, és valamiért ez az egész az emberek hibája. Mhm.

aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

"hogy lásd, az emberek mit tudnak kezdeni a hatalmukkal nélküle."


Isten alkotta a világot és az embert. Ha az emberek ilyenné teszik a világot az azért van mert Isten olyan világot és embert teremtett amik esetén ez lesz az eredmény.

aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

Látom süket fülekre talált az, amit a "mindenhatóságról" elmondtam.


További szép napot.

aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!