Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért volt ennyire neveletlen...

Miért volt ennyire neveletlen a gyerek Jézus? Szó nélkül elment a templomba, és a szülei aggódva keresték!

Figyelt kérdés
aug. 23. 19:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a történetből indulunk ki, akkor feltehetőleg 12 éves korában jött rá arra, hogy kicsoda ő valójában. Így onnantól már igyekezett a küldetésének megfelelően élni. Amúgy nem volt neveletlen, mert amikor megtaláltám a templomban, akkor endelmeskedett a szüleinek, és elment velük Názáretbe.
aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De hát SZÓ NÉLKÜL elment máshová!


Én mindig szólok az ősöknek, hogy mennem kell valahova!

aug. 23. 20:28
 3/22 anonim ***** válasza:
14%

Nem volt neveletlen.

Jézus szülei nyilvánvalóan megengedték a 12 éves fiuknak a mozgásszabadságnak ezt a fokát.

Ugyanakkor a szülők is tudták, hogy Ő kicsoda, nyilván elfelejtkeztek arról, hogy az Atyja valójában Isten.

Sőt mint gyermek, engedelmességet tanult ebből is, ahogy olvassuk.

Jézus, nem csak emberként volt tanítható, és engedelmes, hanem még az égi életét illetően is.

Nyilvánvaló, hogy ő sem tudott egyből mindent, tanulnia kellett az Atyjától, ahogy olvashatjuk.

Ebből is látható, hogy nem egyenlő Istennel az Atyjával.

Ellenben egy Istennek miért kellene tanulnia?

Az Atyját nem tanította senki, Jézust viszont minden élethelyzetben tanították.

Ezt olvassuk Jézusról az egyik jövendölésben:

(Ézsaiás 50:4) 4 A legfőbb Úr, a tanítottak nyelvét adta nekem, hogy tudjam, milyen beszéddel válaszoljak a megfáradtnak. Reggelről reggelre fölserkent; fölserkenti fülemet, hogy úgy halljak, mint a tanítottak.

(János 15:15) . . .elmondtam nektek mindazt, amit az Atyámtól hallottam.

(János 8:28) . . .ahogy az Atya tanított, úgy mondom ezeket.

aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

#2


Erre nem tudok mit mondani. Jogos a felvetésed. 😅 #1 voltam

aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

"Jézus szülei nyilvánvalóan megengedték a 12 éves fiuknak a mozgásszabadságnak ezt a fokát."


Ha megengedték volna, akkor Mária nem fakadt volna így ki:


"Amikor meglátták, csodálkoztak. Anyja így szólt hozzá: „Gyermekem, miért tetted ezt velünk? Íme, atyád és én szomorúan kerestünk.” (Lk 2,48)


#1 voltam

aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

"Ebből is látható, hogy nem egyenlő Istennel az Atyjával."


Ebből éppenséggel csak az látszik, hogy nem érted a Szentháromságtant. Sebaj, én sem értem, de ettől még simán lehet egyenlő Istennel - legalábbis a keresztény teológia szerint. Amint a filippi levél szerzője írja: "Istennel való egyenlőségét nem a saját javára használta fel"(2,6). Az UVF ezt a bibliai szakaszt az ellenkezőjére ferdítette, hogy fent tudja tartani a saját ariánus tanításait. #1 voltam

aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

"Ebből is látható, hogy nem egyenlő Istennel az Atyjával."

Ebből hogy lenne látható, amikor emberként jött el? Fiúként volt mindenben egyenlő az Atyával, értelemszerűen. Hiszen a Bibliában pontosan azt olvashatjuk, hogy saját Istenségét hagyta maga mögött amikor eljött embernek alakjában a Földre. Tehát a Biblia alapján Jézusként ember volt, de amúgy maga Isten.

5. Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

6

A Háromság, nem bibliai tanítás, Isten mono. Kizárólagosan egyedül rendelkezik hatalommal, amit nem oszt meg senkivel.

Az elsőszülött pedig nem mindenható Isten, mivel az életét a Mindenható Isten hozta létre, minden külső segítség nélkül.

Istennek nincs szüksége segítségre a teremtéshez.

aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

#8


Ha mélyebb kutatásokat végeznél a témában, és nem csak a jw.org-ot olvasnád, hanem katolikus és protestáns kommentárokat is, akkor láthatnád, hogy a Háromság-tan tagadása bizony nem áll olyan szilárd alapokon.


Itt pl. ajánlott elolvasni Szabados Ádám: "És Isten volt az ige": Határozatlan, határozott, vagy

aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

vagy kvalitatív jelentés?


[link]


Bocs, hamarabb elküldtem a #9-es választ. 😅


Na, de végső soron nekem mindegy mit hiszel, csak szóltam. Üdv.

aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!