Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért volt ennyire neveletlen...

Miért volt ennyire neveletlen a gyerek Jézus? Szó nélkül elment a templomba, és a szülei aggódva keresték!

Figyelt kérdés
aug. 23. 19:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"A Háromság, nem bibliai tanítás"

"Az elsőszülött pedig nem mindenható Isten"

Valójában de.

[link]

Nem véletlen, hogy a rengeteg, egymással sokmindenben egyet nem értő keresztény felekezet is mind egyetért, néhány olyan eretnek kivételtől eltekintve mint az ariánusok vagy a jehova tanúi. De az sem véletlen, hogy a jehovistáknak saját Biblia átiratot kellett írniuk, a valódi fordítások ugyanis rendre cáfolják a tévtanaikat.

Tessék, csak néhány példa:

[link]

[link]

Ha a tanaitok Biblikusak lennének, miért kellett ilyen egyértelműen átíronotok jó pár bibliai igét, pláne mindezt úgy, hogy mint láthatod, az átírt igék jellemzően ellentmondásba is kerülnek más igékkel?

aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Jogod van ezt hinni.
aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jog kérdése, hanem hogy mit ír a Biblia. Ezek a tények.
aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül volt vesszővel is elfenekelve
aug. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a történetben nem csak az volt a gond, hogy szó nélkül távozott hanem, hogy nem törődött azzal, hogy a szüleinek mennyi gondot okozz és mennyi fájdalmat.

A Bibliában írtak alapján ekkor már nagyon bölcs volt ezért bőven képesnek kellett lennie arra, hogy felmérje milyen hatással lesznek a cselekedetei másokra. Ő azonban magasról tett a szüleire pedig nem kellett volna sokat tennie azért, hogy ne aggódjanak és ne legyen gond. Még sem tett semmit.


A másik problémás rész pedig a válasza szerintem amikor megtalálták. Semmi megbánás nem volt a szavaiban vagy sajnálat, hogy ennyi félelmet okozott a szüleinek. Mintha egyáltalán nem értené és érezné át az emberek érzéseit. Semmi empátia nem lenne benne.

aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Mégis honnan tudhatták volna, hogy a templomban lesz? És különben is, nem volt éhes? Én már félnapig sem bírtam volna kaja nélkül!
aug. 24. 08:46
 17/22 anonim ***** válasza:

16

Ez kinek szól?

aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Neked. Én mint gyenge agnosztikus nem tisztelem ezt a jelenetet amit a gyerek Jézus csinált a szegény szüleivel!
aug. 24. 08:49
 19/22 anonim ***** válasza:

Onnét tudhatták volna, hogy a templomban lesz, hogy szól nekik vagy üzen nekik például.


Azt nem tudom, hogy éhes volt-e. Amit írtam az egyáltalán nem tért ki ilyenre nem tudom, hogy miért kérdezed. Valószínűsítem, hogy adtak neki is enni amikor a többiek akikkel beszélgetett ettek.

aug. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 szp72 ***** válasza:
43%

A történetből teljesen világos, hogy Jézus fájdalmat, aggodalmat okozott szüleinek. Tudnia kellett, hogy már az egész rokonsága elindult haza, ehhez képest ő még a harmadik napon is Jeruzsálemben maradt.


Ez az engedetlenség annyira megdöbbentő, annyira szokatlan, annyira nem jellemző Jézusra, hogy éppen a rendkívülisége miatt került bele a Bibliába.


Fájdalmat okozni csak alapos okból nem bűn. Miért csinálta? A kérdést persze a szülők is feltették, a válasz:


"Miért kerestetek? Nem tudjátok, hogy Atyám dolgaiban kell lennem."


Ez valami olyasmit jelent: Ha én Isten Fia vagyok, akkor csak azt tehetem, amit Isten akar, de nem is történhet velem semmi, amit nem Ő akar.


A választ persze nem értik: vajon miért akarta Isten, hogy azt higgyük valami bajod esett? Célszerűbb lett volna, ha közlöd, hogy még maradsz.


Jézus eltűnése valójában a halálának előrevetítése, a harmad napon való megtalálása pedig a feltámadását jelzi.


Jézus engedetlensége egyfajta felkészítése a szülőknek, hogy egyáltalán nem mindig az fog történni, amit ők szeretnének vagy remélnek Jézussal kapcsolatban, hanem az bizony meglehetősen érthetetlen és fájdalmas lesz, de bármi is történjen az bizonnyosan Isten akarata lesz.


A választ bár egyenlőre nem értik, de Mária sokat gondolkodik ezen. Bizonyos, hogy Mária is más Messiásra számított, Jézus későbbi viselkedése számára is teljesen érthetetlen, a kereszthalála felfoghatatlanul fájdalmas.


Mégis Mária lehetett az egyetlen, aki hitte Jézus feltámadását, ő ugyanis nem tart a kenetet készítő asszonyokkal.


Tehát ez egy felkészítő fájdalom okozás volt, a későbbi nagyobb fájdalmak elviselésére.

aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!