Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nehéz elfogadni hogy...

Miért nehéz elfogadni hogy Jézus nem európai volt?

Figyelt kérdés

Megint megjelent egy hamis ábrázolás Jézusról ami európainak mutatja be. Fehér bőrszín, hosszú haj.


[link]



Jézus sémi népcsoporthoz tartozott ők pedig nem így néznek ki. Világosbarna vagy sötétbarna bőrszín, barna szeme és sötétbarna vagy fekete rövid haj.



#keresztény #Jézus #Jézus ábrázolás
szept. 6. 10:35
 1/3 Jégszív ***** válasza:
65%

Nem tudom, ez kit zavarna.

De igaz, ami igaz: Láttam már Krisztus ábrázolást totál demens arccal. Attól nekem is fölállt a szőr a hátamon.

szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Talán azért, mert némely emberek a "faji, etnikai, nacionalista" szellem foglyai.

Egyszerűen nem értik meg, hogy Isten úgy döntött, hogy a valamikori választott népében kell megszületnie, Ábrahám, Dávid vonalán.

Ezzel is csak azt bizonyítják, hogy mennyire nem tudnak, vagy nem akarnak ilyen gondolkodás nélkül élni.

Isten nem nacionalista.

Ezért a megváltás a lényeg, nem az, hogy hogyan nézett ki a megváltó.

az ilyen személyek ezért nem tudnak teljesen azonosulni a keresztény élettel járó gondolkodásnak.

szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából talán azért mert mindenki a saját "fajtáját" érzi legközelebb magához. Tehát pl Afrikába a sötét bőrű emberek sötét bőrűnek ábrázolják
szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!