Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikusok! Szerintetek mi...

Katolikusok! Szerintetek mi nem visszük egy kicsit túlzásba ezt a Mária kultuszt?

Figyelt kérdés

pl a mai ünnepet, amire a Bibliában semmi nem utal


vagy ennél az éneknél nekem eléggé le esett az állam:


https://www.youtube.com/live/MhsVDe5E-HQ?si=9sYO2DCAWwYkPhs0..


mert nekem minden reményem sokkal inkább az Atyában, a Fiúban, és a Szentlélekben van, nekem ez így nagyon visszatetsző



aug. 15. 20:30
1 2 3
 21/28 Jégszív ***** válasza:
0%

#19.

"Tényleg nem értem a problémád ezzel kapcsolatban."

Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén, te akkor sem fogod megérteni. 😛


"a modern hírközlési eszközöket is meglepően gyorsan és hamar kezdték használni."

Lehet, hogy Hittant tanultál, de Esztétikát nem! Jelen esetben a FORMA ellentétes a TARTALOMMAL.

aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ha gépész szak helyett terméktervezőre megyek egyetemen, lehet több esztétikát tanulok, de továbbra se látok ellentétet. Az Egyháznak nem feladata feladva hitelveit meghasonulnia magával.

De ha szeretnéd, a Mária-dogmákba beleláthatod a patriarchális társadalom letűnését, s egy olyan korszakot az Egyházon belül, melyben nagyobb hangsúly helyeződik a nők szerepére.

aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
77%
A szentek közbenjárására nem bálvány imádat ! Olyan, mintha a szigorú édesapád nem engedne meg valamit és édesanyádat kérnéd meg rá, hogy beszéljen vele az érdekedben
aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
55%

Édes Jégszív.


1 Ha Krisztus mennybe ment, akkor miért nem lehet elképzelni hogy Isten kiválasztottja aki azt a megtiszteltetést kapta hogy Istent szüljön, ugyan miért gondolod hogy ez nem lenne logikus Isten részéről.


2 Szeplőtelen fogantatás megtalálható az állatvilágban is, emiatt ez sem abszurdum.

aug. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
46%

"Ha nem a vallást nézzük, hanem a megszokott hétköznapi életet, kicsit gyanúsnak tűnik nekem, ugye mikkel táplálkozunk mi földön élő egyszerű hétköznapi emberek érzelmekkel, haraggal, gonoszsággal, vidámsággal, kedvességgel és még sorolhatnám milyen indulataink léteznek még nekünk embereknek és valamikor az szövődik le nekem, hogy Istent és a mennyországot és poklot, csak a papok prédikálják a templomban, holott csak azért találták ki, hogy egymástól is félnek az emberek."

Nem hiszem, hogy ilyen célokkal találták ki ezeket a dolgokat, mert egymástól is félnek az emberek, sokkal inkább a régebbi hagyomány, bár hogy miért tartják fent ezeket még mostanáig is, az lehet azért is, amit te feltételezel.

aug. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Jégszív ***** válasza:
0%

Kedves #24,

félek, itt dialógusunk megfeneklett!

Kezdeném ott, hogy Jézus mennybemenetelét SEM TUDOM elfogadni. A szellemek világában mi szükség van anyagi "teleportációra"!? (A lelkek mihez kezdenének vele...)

Második megállapításod igen sértő volna Jézus szent anyjára nézve:

Háziállataink több száz - ezer? - generáció óta szűz egyedtől jöttek világra, ez igaz! Csakhogy valós hím egyed ANYAGI TERMÉSZETŰ konzervált örökítő anyaga által, amit köznyelven MESTERSÉGES MEGTERMÉKENYÍTÉSNEK nevez a szakma!

Kapaszkodj meg, SZŰZNEMZÉS (parthenogenesis) is létezik, és bajban lennék, ha mindet fel kéne sorolnom! Lényeg a lényeg: itt egy KORÁBBI MEGTERMÉKENYÍTÉS elraktározott ivarsejtjeivel történik a szaporodás: a fonálférgektől a hüllőkig jó néhány fajnál bevett gyakorlat.


Nem te tehetsz róla, ha nem tudsz meggyőzni. Ami miatt védettségem van ezekre az ungabungákra, az két okra vezethető vissza:

Az egyiket úgy hívják, hogy MATERIALIZMUS, a másikat úgy, hogy EGYETEMI KÉPZETTSÉG! Figyelmességedet viszont illik viszonoznom egy költői kérdéssel:

Szerinted egy jól képzett, tanulmányaiból élő ember KÉPES LESZ ÜDVÖZÜLNI...? 😊

aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

Ez az egész Mária-kultusz nem más, mint a pogány szemiramisz Napistennő imádata, csak Máriának van elnevezve.A katolikus, pogány vallásokból jött létre I.Konstantinnal az élen.Benne vana nevében is, hogy katolikis, azaz egyetemes vallás. Minden vallás az igaz Istentől, az egyedüli igazságtól, távoltartja az embereket.Mindegy, hogy a Kereszténység melyik vallását követi valaki, ha abból nem nön ki és kizárólag nem a Bibliát értelmezi az Isten által megadott módon, nem olyan emberektől tanul, aki jartas a az Isten igazságainak ismeretében, akkor biztos lehet benne, hogy el fog kárhozni.Ugyanis, inkább hallgatott a vallási vezetők hagugságaira, féligazságaira, mint az egyedüli Isten színtiszta, üdvözítő igazságainak.

Miért kellene Máriával foglalkozni, imádkozni hozzá, amikor neki semilyen hatalma nincs.Nem tud megbocsájtást adni, ötökéletet sem,stb.Ezekre csak a Megváltó(aki a vérével fizető szentlélek Apcsel 20:28) és az Atya Isten képes. Aki nem kizárólagosan csak az ő utasításait követi az írott igazságain keresztül, nem reménykedhet az Isten bocsánataban, hanem Isten ítélete lesz rajta.De ugyanígy a Buddhizmusban, vagy akármilyen izmusban hívő emberek is, ha nem térnek vissza az igaz Isten igazságai szerint való éléshez, nem számíthatnak semmi jóra.


Senkit sem szerettem volna megbántani a hozzászólásommal, csupán reméltem azt, hogy hátha valakinek a fejében megkondul a vészharang.


Mi köze van Máriának(aki egy igazságban élő nő volt), a közbenjárásnak, az üdvösséghez, megbocsájtáshoz? Mit tudna adni Mária, ha egy szó sem esik róla a Bibliában, hogy neki is lenne ezekre hatalma az Istentől?


Borzasztó, hogy a Kereszténység 250.000 féle válfaja, mennyire el tudja vakítani az emberek elméjét, lelki szemeit az igazságról.Inkább a legtöbbje, ki sem nyitja a Bibliát, vagy ha igen, akkor sem az Istentől megadott módon értelmezi, hanem a vallási felekezet szerint, akihez tartozik.De az igaz Istennek, Megváltónak, nincs vallása, nem hozott létre Kereszténységet sem.

aug. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#27

A 16-os válaszomban leírt fogalmak közti különbség tisztázását neked is javaslom. Google a barátunk.

Olvasásra ajánlanám: Jel 12,1-2

aug. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!