Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikusok! Szerintetek mi...

Katolikusok! Szerintetek mi nem visszük egy kicsit túlzásba ezt a Mária kultuszt?

Figyelt kérdés

pl a mai ünnepet, amire a Bibliában semmi nem utal


vagy ennél az éneknél nekem eléggé le esett az állam:


https://www.youtube.com/live/MhsVDe5E-HQ?si=9sYO2DCAWwYkPhs0..


mert nekem minden reményem sokkal inkább az Atyában, a Fiúban, és a Szentlélekben van, nekem ez így nagyon visszatetsző



aug. 15. 20:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
44%
Örülj akkor magadnak és ne provokálj!!
aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%

"pl a mai ünnepet, amire a Bibliában semmi nem utal"

Miért kell, hogy minden ünnepre utaljon valami a Bibliában? Idéznéd a Bibliából, ahol ez szerepel?

aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
az ünnep tárgya nem szerepel benne
aug. 15. 21:03
 4/28 anonim ***** válasza:
46%
Az ünnep tárgya Mária és elég sokat szerepel benne. Ha tényleg katolikus lennél és nem csak ócska provokátor, akkor a mai olvasmányokban, zsoltárban hallottad volna bibliai alapját is az ünnepnek.
aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

egyrészt ne ítélj meg, másrészt hol szerepel benne a mai ünnepre utaló esemény?


de akkor mit szólsz ahhoz az énekhez? nekünk minden reményünk Mária?

aug. 15. 21:19
 6/28 anonim ***** válasza:
46%

#5

Ha nem voltál, erről lemaradtál, nem segítek benne.


De azért az énekre reagálok a többi olvasó kedvéért:


"Ó, kérjed Istent újra értünk;

Ne hagyd elveszni árva népünk!"


Itt konkrétan leírja, hogy Mária miben minden reményünk. Tehát abban, hogy Mária könyörög Istenhez a magyar népért. Ettől függetlenül, nekem az ének nem annyira jön be, a dallama és a szövege is gyenge.

aug. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
31%

Gondolkodtam azon, hogy hány Mária-ünnep van egy évben, és a Szentlelket pedig ünnepeltük két napig (pünkösd). A pápa pedig elvett egy napot (pünkösd hétfő) a Szentlélektől, és azt is odaadta ki másnak, mint Máriának.

Könyörgök, a Szentlélek mégiscsak isteni személy!

aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%

Egy katolikus a mai napon szentmisére megy, ahol meghallgatja a mai napra vonatkozó szentírási részeket és a prédikációt. Innentől kezdve tudja, hogy mi ennek az ünnepnek a bibliai vonatkozása, és hogy mi az ünnep lényege a mi életünkben. Mert ugyebár az ünnepek sosem önmagukért vannak, hanem a mi életünkhöz kapcsolódnak.

Szóval ez a kérdés pusztán egy bújtatott provokáció.

aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
62%

Tudnod illik hogy a katolikus hitnek van egy népiesebb vonulata, ami nem teljesen bibliai, hanem a szenthagyományokbol táplalkozik. A szentek vertanusagait, halálukat feljegyezték, (lásd kalendárium ikonok) és mivel szentségben azaz tisztaságban éltek, haláluk inkább dicsősêgként kezelték, mint amikor a menyországba érkeznek. Emiatt nekik ez nem egy szomorú esemény hanem az égi boldogság kezdete.


Nagyboldogasszony ezt fejezi ki.

Mi utal erre a Bibliából?


A Szentlélektől átitatodva kiáltja egy asszony a tömegből:Boldog a méh, amely téged hordozott, és az emlők, amelyeket szoptál!


És itt a válasz miért nem tulzás:


Ekkor nagy jel tűnt fel az égen: egy asszony, akinek öltözete a nap volt, lába alatt a hold, és a fején tizenkét csillagból álló korona.

Aztán egy másik jel tűnt fel az égen: íme, egy nagy, tűzvörös sárkány, amelynek hét feje és tíz szarva volt »


Tehát Mária segít nekünk legyőzni a gonoszt.


Na és végül a linked, hát tényleg én szavát se értettem a pap énekének, nem tud énekelni sok a hivatalos de kevés a választott.


De ez csodálatos: őrvendez ...szép királynői anya, oroszul van úgy kezdődik radulszjá....örvendezz...


Hihetetlen hogy itt érezni a szentlélek ajándékát, most kapaszkodjatok meg, itt is Máriárol énekelnek, ezt másold be a YouTube keresőbe Valaam Monastery Agni Parthene (church slavonic)


Ettől nem megy el a kedved mégha oroszul is énekelnek.

aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
65%

#7

Lehet érdemes lenne ezen még gondolkodnod kicsit, mivel a Szentlelket minden egyes nap ünnepli az Egyház. Ugyanis minden egyes szentmise Istennek, a Szentháromságnak (amiben benne van Szentlélek) bemutatott ima, imádat, áldozat. Nyilván a pünkösd egy olyan ünnep, amikor még inkább középpontba kerül Szentlélek.

Könyörgök, néha kicsit kéne gondolkodni is.

aug. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!