Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit kell csinálni egy olyan...

Mit kell csinálni egy olyan hitetlen emberrel aki kiröhögi a keresztényeket hogy nincs nekik igazuk? Például Isten nem létezik mert nem tud végtelen kavicsot csinálni, vagy, hogy Jézus nem létezett mert pogány mítosz.

Figyelt kérdés
júl. 10. 20:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tündérke szól a malackának két kíváncsága lehet mi legyen az?


- Itt ebbe a fába legyen egy szög amit senki nem tud kihúzni. -mondta az agreccív malacka


- Jó - mondta a tündér - mi a második kíváncságod?


- Húzzd ki!


Ebben mi a megoldás?

júl. 11. 09:02
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

10

Régebben lehet, hogy nagy jelentősége volt. Erről nem tudok sokat.

Azonban ott már hibás szerintem az egész felvetés, hogy Istent az emberi gondolkodás korlátjai között próbálja kezelni.


A korlátoltság nem érv.

júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
32%

10 vagyok. Nem érveltem, csak egy probléma megoldásának a történelmi vetületét mondtam el.

Fenntartom, amit állítottam:

Aki nem fogadja el a másik nézeteit kár vitatkozni.

Egyébként a köves probléma felvetésnek két megoldása van:

Az egyik, amit előttem 12 kolléga ismertetett, a másik, hogy nem létezhet mindenható.

A XIX. században erről nagy vita folyt. Mivel én nem érzem magamat arra felkenve, hogy állást foglaljak, nem teszem.

júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%

Gondolj Pál apostolra!

Kegyetlenül üldözte Jézus tanítványait, de eljött az idő amikor az Úr megmutatta neki mennyit kell szenvedni az ő nevéért.

júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
a jézusod nem csinálta már a legelején... Szadista isten csinál ilyet...
júl. 11. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!