Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit kell csinálni egy olyan...

Mit kell csinálni egy olyan hitetlen emberrel aki kiröhögi a keresztényeket hogy nincs nekik igazuk? Például Isten nem létezik mert nem tud végtelen kavicsot csinálni, vagy, hogy Jézus nem létezett mert pogány mítosz.

Figyelt kérdés
júl. 10. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Azt, amit neki is kéne: Meghallgatni és nem vitatkozni.
júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak hát mindkét vannak álszent emberek, nem állatok.
júl. 10. 20:16
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Egyszerűen, nem kell időt pazarolni ilyen emberre.

Jézus is csak azokkal töltött időt, akikben látta az alázatos szellemet, és lehetőséget.


A másik lehetőség, hogy keresel egy közös pontot a témában, amivel Ő is egyetért. Erre lehet építkezni.

júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Semmit, mert ezek szerint magadtól sem tudsz velük vitázni.


És pont ezért van nekik igazuk.

júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
én alapból nem szoktam fogyatékosokkal beszélgetni
júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Megveccőzni...
júl. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Ne beszélj a gondjaidról másoknak, hacsak nem vagy biztos, hogy igazán hallani akarják. - mondta egyszer egy bölcs ember.


Ha ő végighallgatja a vallásos dumádat, akkor úgy fair, ha te is meghallgatod az övét.

júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell vele csinálni semmit. Ahogyan neked jogodban áll abban az istenben hinni akiben akarsz úgy neki is jogában áll azt gondolni amit akar.


A további teendők pedig a körülményektől függnek. Láthatóan érvelni nem nagyon tudsz pedig ez a kavicsos szerintem egy elég gyenge érv.


Ha valamilyen kocsmában akadtok össze akkor csak menjél arrébb és ne társalogj vele, ne traktáld a vallási nézeteiddel és ő sem fog téged traktálni az övéivel.


Ha rokonod vagy barátod akkor szintén igaz, hogy ha te nem zaklatod a vallással akkor valószínűleg ő sem fog. Ha mégis akkor megkérheted és megegyezhettek abban, hogy nem beszéltek erről a témáról és legyen békesség.

júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A hit magánügy, csak a fanatikusok ezt nem fogják fel.
júl. 11. 08:27
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

"A kavicsos szerintem gyenge érv"

Annyira nem. A felvilágosodás egyik elindítója az a kérdés volt, hogy Isten tud-e akkora követ teremteni, amit nem tud felemelni.

A kavicsos szerintem ennek a leszármazottja.

A kérdéssel kapcsolatban:

Vallási meggyőződéssel szerintem kár vitatkozni. Úgy se tudod a partnert meggyőzni.

Én úgy vagyok vele, hogy aki elfogadja a nézeteimet (nem harapja le a fejemet miattuk), azzal szóba állok (ha "van kivel", akkor egyeztethetjük is a nézeteimet, de tériteni nem akarok és nem tűröm el), akit zavarnak, azzal nincs miről beszélni. Én egy boltba nem járok, mert a tulajdonosnak valamiért szimpatikus voltam és nagyon meg akart téríteni. Párszor mondtam, hogy nekem mások a nézeteim, aztán máshol vásárolok.

júl. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!