Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hitetlenek hogy van szívük...

A hitetlenek hogy van szívük hallgatni új ateista szerzeményeket hallgatni, ami erősen kritizálja a kreachionistákat?

Figyelt kérdés
júl. 2. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Most kikről van szó?
júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát én ugyanúgy röhögök a laposföldeseken is, ha ez megnyugtat.
júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Darkmoon80 ***** válasza:
67%

Hitetlenek... mármint ateisták???


Milyen szerzeményekre gondolsz konkrétan?


Csak az újakkal van bajod? A régieket (biztosan vannak olyanok is, ha vannak újak) lehet hallgatni?


Neked lenne szíved olyan új vallásos szerzeményeket hallgatni ami népszerűsíti a kreacionizmust?


Végül.


Mi baj azzal, ha rámutat valaki a kreacionizmus hibáira?

Jó esetben lesz egy-két ember aki elgondolkodik és túllép ezen az ostobaságon...

Igaz, ehhez nem szív kell, hanem gondolkodásra képes agy.

júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Áldás, ha az ember hitetlen.
júl. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem szívem van hozzá, hanem eszem. A kreacionizmust sokáig hallgattam az adventista korszakban, és téveszmének tartom.
júl. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam enni.
júl. 3. 09:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Én hívő keresztény vagyok, de a kreacionizmust egy baromságnak tartom.

Akkor én most hitetlen vagyok? :))

júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jézus is kreacionista volt.
júl. 3. 11:56
 9/12 Darkmoon80 ***** válasza:
Igazolás?
júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A Biblia alapján Jézus számos utalást tett a teremtésre és a Teremtőre, ami alapján kreacionistának is tekinthető. Néhány példa:


Máté 19:4-6: „Ő pedig felelve mondá: Nem olvastátok-e, hogy a ki teremtette, kezdettől fogva férfiúvá és asszonnyá teremté őket, és mondá: Annakokáért elhagyja a férfiú atyját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek ketten egy testté? Úgyhogy már nem kettő, hanem egy test. A mit tehát az Isten egybekötött, ember el ne válaszsza.”


Márk 10:6-9: „De a teremtés kezdete óta férfiúvá és asszonnyá teremté őket az Isten. Annakokáért elhagyja az ember az ő atyját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez; És lesznek ketten egy testté: úgyhogy többé nem kettő, hanem egy test. A mit tehát az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válaszsza.”


János 1:1-3: „Kezdetben vala az Ige, és az Ige vala az Istennél, és Isten vala az Ige. Ez kezdetben az Istennél vala. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.”


Ezek az idézetek arra utalnak, hogy Jézus hitte és tanította, hogy Isten teremtette a világot és az embereket.

júl. 3. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!