Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utálják ennyire a zsidókat?

Miért utálják ennyire a zsidókat?

Figyelt kérdés
Több közösségi platformon szidják a zsidókat, és azt írják, hogy bárcsak lenne 2. Holokauszt. Múltkór mikor kiírtam egy platformra, hogy Izraelt támogatom, elkezdtek üzenetben zaklatni és halálos fenyegetéseket kaptam. (Nem vagyok zsidó)
jún. 18. 14:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
45%

Az Ószövetség a zsisó nép etnikai alapú felsőbbrendűségét hirdeti. Továbbá Isteni parancsra népirtást rendel el, csak mert a környező népek másban hittek és mert nekik jár Kánaán. Jelenlegi Izraeli elnök az Ószövetségre hivatkozva követ el népirtást a palesztinok ellen. A Hágai bíróság népirtás vádjávval eljárást indított Izrael ellen, amire az volt a reakció részükrők hogy a Hágai Nemzetközi Bíróság antiszemita.


Egyébként a zsidók a keresztényeket is gyilkolják Palesztinában. Ma már alig maradt őslakos keresztény. Ezért is érdekes hogy sok keresztény még mindig Izraelt támogatja.

jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 tgt ***** válasza:
37%

11-es: Súlyos tévedés. Az Ószövetség nem hirdeti a zsidó nép felsőbbrendűségét. Nem kiváltságot, hanem feladatot adott Isten a zsidóknak, ezzel megnehezítette az életüket.


A kánaánitákat pedig valóban eltörölte Isten a földről, mivel embertelen kultuszaik voltak, például az istenüknek gyerekeket áldoztak. A Biblia szerint annak a népnek, amelyik ilyet tesz, nincs helye ezen a világon.

jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
68%

Leginkább a vallási fanatikusok utálják őket, mert benyalnak valami propaganda hazugságait. Lásd példának a 11. kommentelőt.

"Egyébként a zsidók a keresztényeket is gyilkolják Palesztinában."

Ugye amikor egy emberben fe sem merül hogy ellenőrizzen ekkora ostobaságokat, csak simán elhiszi, mert a vallása alapján antiszemitának kell lenni, ott felesleges racionalitást várni.

jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Abdullah_ ***** válasza:
36%

Az Iszlám nem antiszemita vallás, a békés egymás mellett élést vallja a Könyv Népe és az Umma között.


Viszont egyes zsidók az általam korábban leírt módon viselkednek.

Az pedig amit Izrael Palesztinában művel az egy modernkori népirtás.

jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
41%

#14

Egyes muszlimok meg pont úgy viselkednek, mint akiket kritizálsz, míg más muszlimok még rosszabb módon, hát van ilyen.

Arról is gyakran megfeledkeztek, hogy a palesztin Hamasz kezdte, még most is 120 túsz náluk van.

jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
65%

15


Hány hamasz-os halt meg? Nem sok!

Hány civil? Több ezer! Nők és kisgyermekek!

Hány családnak ment tönkre az élete?

jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%
Na és hány civil élteti és segíti a Hamaszt? A múlt héten kiszabadított 4 túszt is civilek tartották fogva.
jún. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
64%

17


Élteti és segíti? Többek közt a fél világ, köztük Usa és Izrael! Mit gondolsz, hogy működik a világ? Csóró szegényemberek gonoszkodnak a milliárdosokkal szemben? Honnan jön a fegyver és a pénz? Kik irányítják a nemzetek politikai életét?


Orbán rezsimjébe minden Magyar beletartozik?


Miben voltak bűnösök a kisgyermekek, vagy azok, akik a lebombázott kórhazakban, iskolákban tartózkodtak? 6000 ember halt meg, 2 millió ember éhezik, miközben 200-at raboltak el a hamaszosok! De kik valójában a hamaszosok? Miért nem elég Izraelnek az a föld, amit Palesztínából szakítottak ki erőszakkal, miután bevándoroltak oda?

jún. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
39%

"Leginkább a vallási fanatikusok utálják őket, mert benyalnak valami propaganda hazugságait. Lásd példának a 11. kommentelőt."


Ha a vallási fanatikus keresztényekre gondolsz akkor igazad van. Ha muszlimokra céloztál akkor hazudsz. Én sem utálom a zsidókat. Nyilván azokat igen akik népirtást követnek el a palesztinok ellen de ugyanígy utálom a nácikat is.



"Ugye amikor egy emberben fe sem merül hogy ellenőrizzen ekkora ostobaságokat, csak simán elhiszi, mert a vallása alapján antiszemitának kell lenni, ott felesleges racionalitást várni."



Én már rég megtettem veled ellentétben:


Jeruzsálemben a zsidók az utcán köpködik a keresztényeket, és volt aki úgy nyilatkozott hogy a keresztény papok és a templomok leköpése „ősi zsidó szokás”.



[link]



Izrael lebombázta a legrégebbi keresztény templomot Gázában, megölve sok keresztény civilt.



[link]



Izrael megalakulása óta a keresztényeket is kidobta a Szent Földnek nevezett területről. A 20. század elején még a muszlimoké volt a terület és a lakosság 10-15%-a keresztény volt. Ma Izrael lakosságának mindössze 2%-a keresztény de ebben benne vannak a későbbi bevándorlók. Szinte nem is maradt őslakos keresztény.

jún. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%

#17

Konkrétan a palesztinokra gondoltam, bár nem értem, hogy igényelhet ilyesmi külön magyarázatot. Azokra a palesztin civilekre, akik október 7-én tömegével éltették hogy a Hamasz ártatlan zsidó civileket ölt, vagy akik azóta is segítik a terroristákat, bújtatják a zsidó túszokat, stb.

A pénz pedig a világ elég sok országából ment és megy, hiszen rengetegen segélyezik a palesztinokat már évtizedek óta. Igen, többek közt az USA is. Na ezt fogta a Hamasz, és lenyúlta mindet, nyomorba taszítva a saját civil polgárait (na, ennyire érdeklik őket a palesztin civilek, még az IDF is sokszorta többet tett értük mint a Hamasz valaha), és mindent fegyverkezésre fordított. Meg persze a saját gazdagodásukra. A Hamasz vezetői multimilliomosok, miközben a palesztinok ott döglenek éhen-szomjan az utcákon, Gázában. Abban a Gázában amit Izrael fejlett iparral, mezőgazdálkodással, turistalétesítményekkel, rengeteg munkalehetőséggel, lakással, fejlett áram- és vízellátással hagyott ott nekik. Ők egy gettót kreáltak belőle saját maguknak, és most még van képük ezért is mártírkodni...

jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!