Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a zsidókat?

Figyelt kérdés
2020. nov. 7. 08:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

Én nem ismerek 1 zsidót sem.

De lehet, hogy irigység mert ahogy én tudom a zsidók gazdagok.

2020. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%

Leírok - tömörítve - egy megtörtént esetet.

Strandon helyet kért egy általad kérdésben taglalt vallású család az egyik pad egyik végén, hogy leülhessenek. Kaptak helyet. Ezt követően addig kombináltak és helyezkedtek, amíg el nem mentek a padról azok az emberek, akik helyet szorítottak nekik úgy, hogy még az elüldözött emberek érezték magukat hülyén. Tanulságos és nem egyedi eset.

2020. nov. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Én egyszer megkérdeztem egy nőt, aki állandóan szidta őket, és már nem először hallottam tőle, hogy miért. Nem tudta megmondani.

Valakiket szidni, utálni kell.

Ha nem őket, akkor a romákat. Közülük sem mindenki olyan, amire sztereotipizálják a népcsoportjukat, de általánosítani könnyebb.

Igazság van abban is, amit az első válaszoló írt, a válasza második felében.

Ezzel együtt nem kételkedem abban, amit a második hozzászóló le írt, de ebből, vagy néhány, mondjuk további tíz esetből, általánosítani egy egész népcsoportra, én azért túlzásnak tartom.

Éppen úgy, mint ahogy egyes nemzetek utálnak minket, magyarokat.

Miért? Mert sokaknak kell valami ok, ellenségkép, akit utálni, gyűlölni, szidni lehet.

2020. nov. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Kettes, én ugyanezt a sztorit romákkal ismerem.

Ja, meg románokkal.

Ó, és arabokkal is.


Egyes: honnan tudod, hogy gazdagok? Úgy érted, mind? Az összes? Mert az, hogy van a világ gazdag emberei között zsidó vallású vagy származású, az a nagy számok törvénye alapján szinte kötelező. Ahogy vannak köztük keresztények, ateisták, muszlimok, buddhisták és sátánisták is. Ja, meg szcientológusok. De ez nem jelenti azt, hogy minden zsidó, minden keresztény, minden ateista, minden muszlim, minden buddhista és minden sátánista gazdag. Vagy minden szcientológus.

Mellesleg az, hogy te nem ismersz egy zsidót sem, egyáltalán nem biztos. Nem minden zsidó származású ember tudja magáról, hogy az. Akik tudják sem mind foglalkoznak vele, vagy kötik a te orrodra.

A hármas részben rátapintott az igazságra: valakit mindig gyűlölni kell. Ez nem csak a mai politika egyik vezérvonala, így van évezredek óta. Amíg van valaki vagy valami, mait gyűlölni tudsz, addig nem veszed észre, hogy az, aki téged manipulál, hogy kit gyűlölj, az téged is kihasznál.

Nézz csak körül Magyarisztánban, mi volt az elmúlt pár évben: a cigányok, a muzulmánok, a migráncsok, a komcsik, a libsik, Brüsszel, Bukarest, Berlin, Soros, Gyurcsány, CEU - mindig megmondják neked, nektek, kit kell éppen utálni. És ti bőszen utáljátok is, parancsra, füttyre. Miközben valójában kizárólag azoktól lenne okotok félni, akik mindenki másra ráuszítanak... Ők lopják el a hazátokat, a pénzeteket, a jövőtöket.

De ti inkább utáljátok a zsidókat, mert úgy hallottátok, gazdagok...

Tudod, te is gazdag lehetnél, ha nem menne minden második forintod a Lőrincz zsebébe...

2020. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
5%
A magyarokat is utálják, mert lopnak. (és a középiskolás osztálytársaim tényleg loptak külföldön - utáltam is őket, mondjuk nem ezért).
2020. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
68%

Azért, mert nem ismerik a történelmet, önzők, fogalmuk sincs az emberi természetről, rövidlátók, kicsinyesek, pitiánerek és tudatlanok, befolyásolhatók, és tele vannak értelmetlen előítéletekkel.

Kb. így alkotnak véleményt a legtöbb dologról is, mondjuk a tudományról.

2020. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek spirituális zombik. Sokuk utál. Az utálás istenkáromlás, még is gyakorolják. Erre nincs ok, betegség.
2020. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

a 4-es ràtapintott a lènyegre!

"mert megmondjàk nektek kit kiket KELL èppen ùtàlnotok,mocskolnotok,gyalàznotok,ocsàrolnotok!"

-ès aki akik ezzel nem èrtenek egyet -(legyen akàr öskeresztèny)-kikiàltjàtok "bèrenc"-nek!!

csak èrdekessègkènt irom mèg a nyilasoknak is -(nem mindnek,de a legtöbbjènek igen...!!)-volt sajàt "jo zsidaja",akit tisztelt!!

nem igy a ma embere aki akik zsigerbol utàlnak,CSAK mert màsok is utàljak!

valoban igy van erre nincs èpeszu magyaràzat!!

39L es zsido

2020. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

en is leirok egy tortenetet amit a vollt deeportalt nagypapam mondott el hosszas unszzolas utan!

tortent meg a haboru-(magyarok bevonulasa )-elott karpataljan,hogy egy marcius 15-en magyar fiatalok megtamadtak zsidokat mert azok nem tuztek ki nemzeti szinu kokardat!! megvertek oket emiatt!!ez ungvvaron tortent meg 1940-ben!

no telik az ido mint rendesen,es a nagy magyar bevonulas utani marcius 15-en ugyanazok a magyarok most azert vertek zsidokat,mert hogyan mereszelnek nemzeti szinu kokardat kituzni!!

tetszik erteni ugye?

2020. nov. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
23%
Ez már egy nagyon régi történet,például Egerben 1832-ben nem éjszakázhattak zsidók a város falain belül...sok ismert magyar ember,pl.Móricz Zsigmond és sokan mások elmondták véleményüket a dologról...úgymint fizikális megjelenésük,úgymint tevékenységeik miatt.
2020. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!