Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért utálják annyian a zsidókat?

Miért utálják annyian a zsidókat?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 12. 07:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
62%
Mert valaki azt mondta, hogy a zsidókat utálni kell, és a tömeg hallgat rá.
2020. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem utálják őket sokan.Egyáltalán miért is kellene őket utálni?Ha kicsit visszanézünk a történelembe láthatjuk hogy a zsidó nép olyan népcsoport volt akiket nagyon sokat üldöztek a történelem folyamán.

Kezdve az egyiptomi rabszolgaságtól,a perzsa birodalom a római birodalom,a keresztes hadjáratok és a második világháborún keresztül mind a mai napig.

2020. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%

Ennek több oka is lehet, bár ez nem hatalmazza fel az embereket, hogy másokat utáljanak.

Egyébként sem az embert kell utálni, hanem a helytelen tetteit.

Pl: Gyakran visszaéltek a valamikori kiválasztottságukkal, és olyan tettekre ragadták magukat, amit nem szabadott volna.

Vannak akik azért mert úgy érzik, hogy Jézus halála miatt, mivel ez a nemzet ölte meg, haragudni kell rájuk.

2020. ápr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%
Fordítsuk meg a kérdést: Miért szeretik annyian a zsidókat?
2020. ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
40%
Vagy a tórában vagy a talmudban vannak hasonló tanítások mint hogy a gój(nem zsidó) embereket simán át lehet verni üzletben, de más zsidó vallásúval korrekten kell üzletelni, és még ehhez hasonló fincsiségek. :D
2020. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
48%
Az össze esküvés elméletek miatt. A zsidók irányítják Amerikát, az Egyesült Királyságot, stb.
2020. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként azért, mert a vallásukba van kódolva egy ilyen "felsőbbrendűség tudat" amitől sokuk úgy érzi hogy ők többek, jobbak, több joguk van egy nem zsidó embernél.
2020. ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
48%
#7: hát persze, hiszen ők Isten választott népe! És ezt még a nemvallásosak is így értelmezik.
2020. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
17%

Nem szabad utálni a zsidókat! Egyébként is vannak közöttük akik elfogadják Messiásnak Jézust!

Aki utálja a zsidókat, vagy bár kit is, az csak saját magának árt, mert a lelkét megfertőzi a gyűlölettel, ami beteggé teszi!



"Veszélyes-e a zsidóuralom?



Semmiképpen! Van egy olyan törvényszerűség, melynek a másik neve kegyelem. Ezzel nektek nem is kell foglalkoznotok. Nem, mert amit most kegyelem alatt értek, az nem más, mint az Én benső munkám teremtményeimben. Ilyen kegyelem az a kiválasztottság, melyet a zsidók magukban hordanak. De a kegyelem nem jelent igazságtalanságot olyan értelemben, hogy bárkivel is kivételeznék ezáltal. Ha valaki a Tőlem kegyelemként kapott kiválasztottságot arra használja, hogy mulandó, hatalmi érdekek szolgálatába állítja magát, – gondolj az egyházi vezetők különböző rang- és címkórságára – akkor önmagának feltétlenül árt, de hát ezt sem ti, sem én megváltoztatni nem tudom. A rosszat nem tudom olyan címkével ellátni, mely azt Általam kívánatosnak hirdethetné.


A hatalom, mint uralom emberek, társadalmak felett, ROSSZ! Ezért szólítottalak fel benneteket arra, hogy aki első akar lenni, az legyen az utolsó, önuralma által legyen SZOLGA!


A zsidóság a vezető szerepek lefoglalása által nem tesz mást, mint negatív módon tesz tanúságot arról a kegyelemről, mely kiválasztottságuk által az Én munkám bennük. Nekik nem jó. Időnként ez a nem jó annyira fölgyülemlik, hogy a történelem ezeket a korokat zsidóüldözések- korának nevezi. A zsidóüldözések, az antiszemita megnyilvánulások nem mások, mint a bennük működő kegyelmem elrontásának következményei kárukra. Kárukra, és nem a ti károtokra."

Jézus; A HANG - könyv 198

2020. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
37%

Mert ők kezdtek el legkorábban pénzügyekkel foglalkozni Eu-ban. Részben muszájból, mert nem lehetett földbirtokuk.

A bankszakma meg mindig a profitról, mások kiforgatásáról szól.

2020. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!