Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért utálják annyian a zsidókat?

Miért utálják annyian a zsidókat?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 12. 07:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
47%
19es a tömény zagyvaság mellett egy hiteles adatot adtál a haláltáborba csak 500 ezret vittek nem 5,5-6 milliót amit folyamatosan hazudoznak a propagandáikban ....
2020. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
85%

# 21 ma 18:59

Szerintem fuss neki mégegyszer!

"500 ezret vittek nem 5,5-6 milliót"

Magyarországon.

Ha nem vetted volna észre, ezzel kezdõdik a mondat.

Ami a tömény zagyvaságot illeti, soha senki nem állította, hogy Magyarországról 5,5-6 milliót vittek volna el.

Gonjdolom, ilyen alaposan olvastad a többit is. Egyik, másik szót, találomra. Úgy persze csakugyan zagyvaság.

Ezért mondom, fuss neki mégegyszer!

2020. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
33%

# 20 ma 18:38

" illetve anticionizmusról?"

Az anticionizmus az antiszemitizmus egyik formája. A mi kedves miniducénk szerint, továbbá Ferenc pápa, egy katolikus püspöki konferencia, és a béke Nobel díjas Dr Martin Luther King jr szerint. ("... Amikor az emberek a cionistákat kritizálják, a zsidókra értik. Az Ön beszéde antiszemita." - [link] )

[link]

[link]

[link] (közepetáján)

2020. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért sem a cionizmus, sem a zsidók nem állnak kritikán felül, ezt azért érdemes tudatosítani. Sokakat éppen az frusztrál, hogy a jogos kritikára is antiszemitizmust kiáltanak.


Nem azért mondon, mert cáfolni akarnék bármit is, mert amúgy egyetértek veled, s inkább vagyok filoszemita, mint antiszemita, inkább vagyok Izrael-párti, mint Izrael-ellenes. De nem gondolom, hogy ha valaki kritikával illetné zsidókat, vagy Izrael politikáját, akkor az máris automatikusan antiszemitizmus volna.

2020. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
A zsidókat utálni nem kóser.
2020. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
33%

Titus Pullo

"sem a cionizmus, sem a zsidók nem állnak kritikán felül"

Persze.

" a jogos kritikára is antiszemitizmust kiáltanak."

Hozzá kellet volna tenni: némlyek és akkor egyetértek.

És persze, az sem mindegy, ki, mit tekint jogosnak.

Vannak, akik " jogos kritikának" mondják a rakétaesõkre adott katonai választ. Bizony õket én is leantiszemitázom, mert ez nekem úgy jön le, mintha azt mondaná: "zsidó, hogy jössz ahhoz, hogy élni akarsz, hogy visszaütsz?"

Viszont, noha vallásos zsidó vagyok, elismerem, jogos, ha valaki azt mondja, hogy ahhoz képest, hogy szekuláris állam, az állam és vallás elvileg szét van választva, túl nagy a befolyása a vallási pártoknak. És, bár valódi problémát nem okoz, európai szemmel fura, hogy a polgári házasság intézménye nem létezik.

Továbbá, ha a Yedioth Achronoth is írt ilyen cikket néhány éve, én is mondhatom, hogy igen, elõfordul, hogy ugyanolyan cselekményért egy arab súlyosabb büntetést kap, mint egy zsidó, és ez helytelen. Szerencsére, talán a cikk hatására, e téren is van fejlõdés.

2020. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
52%

Épp meg akartam jegyezni, hogy csodállom hogy nem terjengenel olyan konteók, hogy a koronavírust a zsidók alkották. Ráguglizok, és kiderül, hogy mégis:


[link]

2020. ápr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert egyrészt sajnos kulturális szokás a mások utálata, ezen belül is a zsidózás kulturális szokás (nekem gimiben mondta egy osztálytársam pl. azt, hogy "én még sosem találkoztam zsidóval, de apukám mindig azt mondta, hogy utálni kell őket" - talán az apukája sem találkozott soha zsidóval és ő is csak az apukájától így tanulta és soha nem kérdezte meg ezt, amit te kérdezel...).


Másrészt azért, mert ennek olyan mély történelmi gyökere van sajnos, hogy amikor a vallás még egyenlő volt a vallásossággal és a zsidók - az amúgy szintén zsidó - Jézust sem fogadták el megváltónak, amit a keresztény egyház elég indoknak érzett a zsidók ellen is ingerelni a népet, de persze a zsidóknak a kereszténység születése előtt is voltak ellenségeik, ahogy a zsidóság nem csak vallás, de nép is, és ha kinyitod a Bibliát, az Ószövetség tele van háborúval, a felvilágosodásig letelepedési jogokat sem kaptak sehol, amikor meg igen, akkor többnyire jobb eredményeket értek el a nem zsidóknál pl. iskolában, és így jobb munkát is kaptak később, mivel a zsidóság alapértékei között van a tanulás, már hároméves kortól olvasni tanítják a gyerekeket, akik az imákat már születésük óta hallják is rendszeresen, ez pedig rövid távon vezetett a mai napig is hallható összeesküvés-elméletekhez, hogy a világon akarnak uralkodni a zsidók. Állandó üldözöttségük miatt a másságuk miatt - ami ma már egyre kevésbé szembetűnő, amióta több a nem vallásos, mint a vallásos - értelemszerűen összetartanak, ami megint csak az összeesküvés-elméletek táptalaja.


Röviden azért, mert a primitív ember mindent utál, amit nem ismer és más, mint az ő világa sajnos. Éljen a kérdés, már ha őszinte és tényleg érdekli is a kérdezőt és meg is szűri magának a válaszokat...

2020. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!