Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a zsidózás? Miért...

Mi az a zsidózás? Miért utálják a zsidókat annyian?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy valahogy ahhoz van köze, hogy már az újkorban, középkorban is jó kereskedők voltak, az ügyesebbek pénzesebbek. Illetve, hogy nem követik Krisztus tanait? De ezért utálni?


Kérlek, kíméljetek meg a fröcsögő, ez vagy az a közéleti személy zsidó és efféle megjegyzésektől, köszönöm!


2015. dec. 2. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem valós ok nem igazán van az utálatra.

Nekem egy dolog nem tetszik, hogy semmi kritikát nem lehet megfogalmazni zsidókkal, vagy konkrét zsidó emberekkel kapcsolatban, mert akkor te már antiszemita vagy. Akkor is, ha a kritikádnak semmi köze az ő zsidóságához, hanem a munkájához, a teljesítményéhez, a viselkedéséhez, stb.

Izrael mesterséges létrehozásával sem értek egyet. De azzal sok zsidó sem, úgyhogy remélem, ezért nem leszek antiszemita :)

2015. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

bunbakkereses, az emberek mindig mast akarnak hibaztatni a sajat nyomorukert.


A zsidok meg ott vannak, szem elott vannak, rajuk lehet mutogatni, ennyi.

2015. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Azt azért tegyük hozzá, hogy nem minden zsidót utálnak. Azért nem kell utálni senkit, mert nem követi a tanokat. Sokan nem követik, és mégis jó emberek. Nem a jó kereskedőség a baj. Hanem, ha valaki tisztességtelenül csinálja, tönkretéve embereket, országokat, gazdaságokat. Az élősködés a baj.
2015. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, példát tudsz mondani?
2015. dec. 2. 09:45
 5/14 Roland G. ***** válasza:
100%

Több oka lehet.

Irigység,előítélet.


A legfőbb probléma az általánosítás.Persze,hogy vannak olyan vezető szerepet betöltő zsidók akik beleszólnak a gazdasági,politikai stb életbe,de ugyanúgy említhetnénk az arabokat az olaj miatt és lehetne sorolni...

Ami megdöbbentő,hogy ismerek olyan embert,aki zsidó létére minden rosszért a zsidóságot hibáztatja.(Összeesküvés-elméletet...)

2015. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

"Miért utálják a zsidókat annyian?"

Erre természetesen azok tudnak válaszolni, akik utálják. Amennyire megfigyeltem, mást, mást mondanak, a fõ, hogy valakit KELL utálni ( már csak a jó közérzet miatt is ) és erre történelmileg alkasnak bizonyultak a zsidók.


Amúgy az ókorban ( isz. 3. századig ) azért, mert a zsidó vallás volt az egyetlen egyistenhit, mindenki más pogány volt.

Ebben is a fõ szempont az uralkodóké volt, mert a zsidó vallás emberközpontú ( "Tartsátok meg rendeleteimet és törvényeimet, melyeket ha megtesz az ember, ÉL ÁLTALUK" ( Mózes harmadik könyve 18. fejezetének 5. verse ) )

és mert I-ten, áldott Õ, elsõ személyesen kinyilatkoztatott igéjében azt mondta: "KIVEZETTELEK ... A SZOLGASÁG HÁZÁBÓL" ( Mózes második könyve 20. fejezetének 2. verse ), vagyis Izrael I-tene a szabadság I-tene is.

Sõt, még az elején: "Ez az Ember nemzetségeinek könyve" ( Mózes elsõ könyve 5. fejezetének 1. verse ) - az egész emberiség egy ősre vezethető vissza – az egész emberiség testvérisége természetes, nincs alóbbmeg felsõbbrendû.

Az ókori uralkodók számára ezek nemcsak elfogadtatatlanok, de ellenségesek voltak, minthogy õk magukat valamelyik isten leszármazottjának, élet és halál korlátlan urának tekintették. ( Faraótól a római császárokig )

Eleinte a keresztényeket is mint zsidókat üldözték.


Késõbb, amikor a kereszténység államvallássá lett azt tanította, hogy a zsidók mindanntyian bûnösek, mert "megölték Jézust", "I-tengyilkosok". ( Ezzel az ostobasággal ( önellentmondással ) hivatalosan sajnos csak a 19. század végén kezdtek szakítani a keresztény egyházak. )

Erre az alapra rakódott azután az írígység és az, hogy, ha egyszer bûnösek, akkor mindenben bûnösek. Ha más gazdag, az nem tünik fel, de ha a zsidó ... ha más tisztességtelenül kereskedik, nem tünik fel, de ha a zsidó ... ha a keresztény kölcsönöz valakinek és a visszaadáskor a "hálás" adóstól eszméltelen nagyságú "hála-ajándékot" vár el és kap ( mert kamatot nem kérhet, hisz testvére a másik keresztény és a Biblia parancsa, hogy "testvéredtõl ne kérj kamatot" ), az természetes, de ha a zsidó kamatot kér ( mert õ kérhet a kereszténytõl ) ...


Szóval így alakult ki, hogy sok embernek a zsidógyûlölethez egyáötalán nincs szüksége zsidókra.

++++++++++++

# 1/5 Időpont ma 09:32

"Izrael mesterséges létrehozásával sem értek egyet."

Rosszul tudod, Izraelt nem mesterségesen hozták létre.

Izraelt kicsit több, mint 3000 éve hozták létre Izrael ( Jákob ) leszármazottai. I.e. 1020 körül kente fel Sámuel próféta Izrael elsõ királyát, akinek személyét maga az Örökkévaló, áldott Õ mutatta meg neki. ( Sámuel elsõ könyve 9. fejezetének 15-16. ; majd 10. fejezet elsõ verse, persze érdemes elolvasni a teljes 9. és 10. fejezetet, sõt, persze, az egész Bibliát :) )

I-ten akarata szerinted mesterséges?


"De azzal sok zsidó sem"

Ezt is rosszul tudod.

A zsidók számához ( világszerte össz kb 16 millió ) képest teljesen elhanyagolható azoknak a száma, akik elfogadják azoknak rabbiknak a véleményét, akik szerint a zsidóknak csak majd a Messiási korban lehet államuk. A rabbik túlnyomó többsége szerint ez egyáltalán nem következik a Biblia semelyik részébõl.


"remélem, ezért nem leszek antiszemita"

Nem lezel, hanem vagy. A Vatian szerint is, mások szerint is "az anticionizmus az antiszemitizmus újabb formája" ( "... the total rejection of anti-Semitism in all its forms, including anti-Zionism as a more recent manifestation of anti-Semitism." - [link] )

Ezt az álláspontot többször megerõsítette Ferenc pápa is.

2015. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hétköznapi emberek is vannak zsidók akikről gondolom nem is tudják sokan hogy azok... ugyanolyan ember minta többi.


A pénzesek részét tekintve is a zsidókra ugyanannyi nem zsidó ember jut aki szintén ugyanúgy vagyonos stb.

2015. dec. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2015. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Mi az a zsidózás?:


A zsidózás az az amikor értelmetlen gyökerek olyan szóval dobáloznak amiről nem is tudják ,hogy mit jelent AUTENTIKUS MÓDON!


Mert hát van az antiszemiták által kreált "zsidóság" akik az antiszemiták elmebajos álomvilágában élnek.

Ők azok akik nagyon szeretik a pénzet,mindenről negatívumról ők tehetnek....stb

És az ilyenekkel járnak az olyan agyrém szülemények ,mint pl. a vérvádak,hamis-talmud...stb


Én épp az imént (2015/5776) láttam egy-pár másodperces animációt ami arról szólt ,hogy egy fegyveres ember egy ortodox zsidót elkezdett üldözni és közbe lőtt rá és el is találta ,majd folytatta tovább a lővéseit.....

Rohadtul felháborodtam és azonnal is jelentettem a YT-nek.


Am én zsidóként úgy láttom ,hogy a zsidóság AUTENTIKUS arcát nem tanulás által ,hanem puszta tények közlésével ,illetve igazolásával lehetne bemutatni.

Pl. hallottam olyanról ,hogy valaki kiírt valahova egy zsidózó kommentet és meg is bírságolták.

Én úgy tartom ,hogy az ilyeneknek helyesebb lenne megmutatni a zsidóság autentikus arcát és nem egyből megbüntetni ,mert úgy még inkább szélsősségesek lesznek a zsidósággal szembe.

Sajnálatosan engem értek (mentális) támadások ,szóval tudom miről beszélek.


1-esnek:


"Izrael mesterséges létrehozásával sem értek egyet. De azzal sok zsidó sem, úgyhogy remélem, ezért nem leszek antiszemita :)"


Nem leszel és NEM IS VAGY antiszemita! :) (כאלילע)

És igen valóban jól tudod ,hogy sok zsidó elítéli Izrael államát és a cionizmust:


[link]

Mi az a zsidózás?:


A zsidózás az az amikor értelmetlen gyökerek olyan szóval dobáloznak amiről nem is tudják ,hogy mit jelent AUTENTIKUS MÓDON!


Mert hát van az antiszemiták által kreált "zsidóság" akik az antiszemiták elmebajos álomvilágában élnek.

Ők azok akik nagyon szeretik a pénzet,mindenről negatívumról ők tehetnek....stb

És az ilyenekkel járnak az olyan agyrém szülemények ,mint pl. a vérvádak,hamis-talmud...stb


Én épp az imént (2015/5776) láttam egy-pár másodperces animációt ami arról szólt ,hogy egy fegyveres ember egy ortodox zsidót elkezdett üldözni és közbe lőtt rá és el is találta ,majd folytatta tovább a lővéseit.....

Rohadtul felháborodtam és azonnal is jelentettem a YT-nek.


Am én zsidóként úgy láttom ,hogy a zsidóság AUTENTIKUS arcát nem tanulás által ,hanem puszta tények közlésével ,illetve igazolásával lehetne bemutatni.

Pl. hallottam olyanról ,hogy valaki kiírt valahova egy zsidózó kommentet és meg is bírságolták.

Én úgy tartom ,hogy az ilyeneknek helyesebb lenne megmutatni a zsidóság autentikus arcát és nem egyből megbüntetni ,mert úgy még inkább szélsősségesek lesznek a zsidósággal szembe.

Sajnálatosan engem értek (mentális) támadások ,szóval tudom miről beszélek.


1-esnek:


"Izrael mesterséges létrehozásával sem értek egyet. De azzal sok zsidó sem, úgyhogy remélem, ezért nem leszek antiszemita :)"


Nem leszel és NEM IS VAGY antiszemita! :) (כאלילע)

És igen valóban jól tudod ,hogy sok zsidó elítéli Izrael államát és a cionizmust:


[link]

Mi az a zsidózás?:


A zsidózás az az amikor értelmetlen gyökerek olyan szóval dobáloznak amiről nem is tudják ,hogy mit jelent AUTENTIKUS MÓDON!


Mert hát van az antiszemiták által kreált "zsidóság" akik az antiszemiták elmebajos álomvilágában élnek.

Ők azok akik nagyon szeretik a pénzet,mindenről negatívumról ők tehetnek....stb

És az ilyenekkel járnak az olyan agyrém szülemények ,mint pl. a vérvádak,hamis-talmud...stb


Én épp az imént (2015/5776) láttam egy-pár másodperces animációt ami arról szólt ,hogy egy fegyveres ember egy ortodox zsidót elkezdett üldözni és közbe lőtt rá és el is találta ,majd folytatta tovább a lővéseit.....

Rohadtul felháborodtam és azonnal is jelentettem a YT-nek.


Am én zsidóként úgy láttom ,hogy a zsidóság AUTENTIKUS arcát nem tanulás által ,hanem puszta tények közlésével ,illetve igazolásával lehetne bemutatni.

Pl. hallottam olyanról ,hogy valaki kiírt valahova egy zsidózó kommentet és meg is bírságolták.

Én úgy tartom ,hogy az ilyeneknek helyesebb lenne megmutatni a zsidóság autentikus arcát és nem egyből megbüntetni ,mert úgy még inkább szélsősségesek lesznek a zsidósággal szembe.

Sajnálatosan engem értek (mentális) támadások ,szóval tudom miről beszélek.


1-esnek:


"Izrael mesterséges létrehozásával sem értek egyet. De azzal sok zsidó sem, úgyhogy remélem, ezért nem leszek antiszemita :)"


Nem leszel és NEM IS VAGY antiszemita! :) (כאלילע)

És igen valóban jól tudod ,hogy sok zsidó elítéli Izrael államát és a cionizmust:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Én személy szerint szívesen meghallgatom a zsidósággal való kritikákat ,de természetesen ne az olyanokat ,hogy "ezek a mocskos zsidók már megint...." ,hanem ,ha pl. értelmesen megkérdezik ,hogy mit gondolok pl. a liberalizmusról és a kommunizmusról (volt már rá pl.) .

Úgyebár elhíresült sztereotípia a zsidóságról ,hogy nagytöbbségükbe komcsik és libsik.

De viszont ez nem igaz! ( ברוך ה׳ )

Én személy szerint a kommunizmust csípőből elítélem ,a liberalizmus ,meg így alapját véve valóban jó ideológia lehetne ,de viszont szó szerint magába csapodik ,mivel mindent mindenkire ráerőltet (lásd: bevándorlás. Én kifejezetten bevándorlás-ellenes vagyok.) .


Am visszatérve (Izrael állama/cionizmus):


A talmud ( התלמוד ) egyik traktátusában (egy tórai levezetés által) az van leírva ,hogy a zsidóság csak akkor kaphatja vissza Szentföldet ,ha ERŐSZAK MENTESEN teszik azt ,illetve (kicsit "misztikusabban" tekintve) I-ten adja vissza nekünk.

Am azt meg szeretném jegyezni ,hogy a héberben a "Szentföld" kifejezést "Erec jiszráél"-nek mondják (írás: ערץ ישראל /askenázi kiejtés: Eresz jiszrójl) ami magyarul annyit tesz ,hogy "Izrael földje" (A Szentföldön/Palesztiniai neve: הערץ - kiejtés: Há'árec - jeletés: "A Föld").

Na de itt nem egy cionista államra kell gondolni (azaz az Izrael név alatt) ,hanem magára a zsidó népre,zsidóságra,12 törzsre ,mivel az Izrael (ישראל -kiejt.: jiszráél / keleti ask.: jiszruájl / nyugati ask.: jiszrójl) név a zsidóságot jelöli.

Egy mondattal:


יהודים=ישראל


Azaz:


Zsidók=Izrael


Magyarán Izrael maga a zsidóság.

Meg aztán I-ten ezzel a névvel áldott meg minket Jákob által.


Üdv!

2015. dec. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok


Elnézést a kellemetlenségért ,de úgy tűnik ,hogy 2x küldte át a felét ,bár azért remélem ,hogy a lényeg átment.


Üdv!

2015. dec. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!