Hogyan tudnák már a föld korát megmondani miközben a torinoi lepel vizsgálatában is tévedtek?
A torinói lepel vizsgálata közelebb hozta Krisztus feltámadásának bizonyîtását, (forrás wikipedia):
Ian Wilson összehasonlította a termonukleáris robbanáskor keletkezett nyomokat a lepellel. Szerinte a holttestet néhány másodpercig ismeretlen sugárfajta érhette.
Rodante szerint egy impregnált vásznon a napsugarak hasonló nyomokat hagynak. Véleménye szerint a feltámadás pillanatában a fénynek belülről kellett jönnie, és erre csak egy „ember”, Isten fia volt képes.
„Ilyen fizikai sugárzást a Földön nem ismerünk” (Beljakov).
Roberto Hedges az oxfordi radiokarbonos kormeghatározás vizsgálat egyik résztvevője (laborvezetője) állítja, hogy a leplet neutronkisülés érte.
Az olasz Országos Technológia- és Energiaügyi Fejlesztési Ügynökség kutatócsoportja Paolo Di Lazzaro vezetésével négy évnyi vizsgálódás után arra jutott, hogy „a leplen lévő kép olyan, mint amilyet lézerrel hoznak létre egyes szövetgyártók”. A szakértői csoportnak több éves kísérletezés után sikerült „speciális lézertechnikával kibocsátott, rendkívül rövid, de intenzív fényimpulzusokkal” a lepelhez hasonló módon elszínezni egy szövet felszínét. A lepelnek azonban csak igen kis részét tudták ilyen módon reprodukálni. „A teljes kép reprodukálásához 14 000 lézerre volna szükség, ami jelenleg megvalósíthatatlan” – mondta Di Lazzaro.
Mark Antonacci történész és Arthur Lind fizikus Részecskesugárzás a testből című tudományos cikkükben ismertetik kutatási eredményüket, mely szerint a lepel lenyomatát sugárzás okozta, ami a lepel által takart testből jött.
Q rorinoi leplet Franciaországban tartották ezustládában. Az a templom leégett ès félő volt hogy a dobozzal együtt lepel is elég.
A dobozban összehajtogatva volt. A hajtogatás sarkai már elégnek a forroságtól és a szélei is.
A leplet apácáknak adták akik gondosan szájról számra pótolták a leplet. A pótlás szemmel is látható az ismétlődő foltok a lepel közepén. Míg a szélek pótlása nem látható.
A C14es vizsgálatakor a széléről vittek textil mintát, nem az egész felületét vizsgálták.
Tehát a középkori apácák által kikötött vászondarabot vitték három laborba ahol mind3 ban kiderült középkori a vászon széle. Csak az derült ki a vászon széle középkori.
Pollenvizsgálatot már az egész felületen végeztek, az Izraeli tudós azt állapította meg, hogy 2. Század előtti közel keleti és tavasszal nyíló virágok pollenek vannak rajta.
A logika azt mondja hogy a laborok került vásznak a középkori kipotlasbol vannak, míg a pollenvizsgalat mrgerősiti a Bibliában Krisztus haláláról leirtakat, hogy a kőzel-keleten tavasszal halt meg, a testen egy keresztrefeszitetten kivégzett alak látható, golyós ostornyomok vannak rajta, amit a római hadsereg használt. A test képét a textilszálak roncsolodásának mértéke alakította ki, semmilyen középkori hamisítás szóba sem jöhet emiatt.Azok mind elavult fantáziálgatások.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!