Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mekkora felelőssége van...

Mekkora felelőssége van Istennek abban hogy az ember bűnt követ el, létezik-e egyáltalán szabad akarat?

Figyelt kérdés
Hány milliárd ember született eddig a földön mióta itt vagyunk és mégis minden ember választott rosszat mert minden ember bűnös, tehát Isten szabad akaratot adott az embernek mégis egy olyan ember nem volt eddig, aki a szabad akarat révén ne választott èlete folyamán volna bűnt, mert tudjuk nincs bűntelen ember, tehát a rossz valamilyen szinten egy meghatározott determinizmus dolog lehet, ami az emberben van, aminek az oka nem lehet más mint maga Isten mert ő alkotott minket..
2023. dec. 24. 12:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

"tehát a rossz valamilyen szinten egy meghatározott determinizmus dolog lehet, ami az emberben van, aminek az oka nem lehet más mint maga Isten mert ő alkotott minket.."


Szerintem ez így értelmetlen.

Miért Isten lenne az oka? Ha már belekezdtünk miért pont Istennél állítanánk meg a láncot? Miért nem az a tényező vagy akármi a hibás, ami Istent létrehozta? Hiszen az a valami hozott létre olyan Istent, ami ilyen embert teremtett. No kérem, akkor mégsem Isten a hibás, hanem ami azt létrehozta. De miért is állnánk meg itt? Az a valami is ugyan úgy hibás ami azt az okozót létrehozta ami majd Istent létrehozza, és ezt így tovább lehetne folytatni a végtelenségig. Tehát végtelen regresszióba keveredünk aminek nincs értelme.


Ahhoz, hogy mindezt elkerüljük:


1. Bizonyítani kellene, hogy Isten létezik.


2. Bizonyítani kellene, hogy Isten hozott létre minket.


3. Bizonyítani kellen, hogy Isten volt a legelső létező dolog, és őt nem hozta létre semmi más.


Mindaddig míg ezek nincsenek bizonyítva, a kérdésed pusztán értelmetlen spekuláció.

2023. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Sztem már csak amiatt is van felelőssége, mert szabad akaratot adott, ergo megengedte, áldását adta rá, h pl az erősebb bánthassa a gyengét. Én ha egyszer találkoznék az öreggel biztos szemen köpöm majd szabad akaratból és elmondom neki, h nála rosszabb istent nem kaphatott volna az emberiség.
2023. dec. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%

"Sztem már csak amiatt is van felelőssége, mert szabad akaratot adott, ergo megengedte, áldását adta rá, h pl az erősebb bánthassa a gyengét."


Vagy éppen az a valami a hibás ami lehetővé tette Istennek, hogy Isten szabadakartot adjon az embernek.


Ja és ha már itt tartunk azt sem ártana bizonyítani, hogy Istennek van-e egyáltalán szabad akarat.


Eleve még azt sem tudtuk eldönteni, hogy az embernek van-e szabad akarata.

Akkor meg miről beszélünk?


"Én ha egyszer találkoznék az öreggel biztos szemen köpöm majd szabad akaratból és elmondom neki, h nála rosszabb istent nem kaphatott volna az emberiség."


Ha tényleg létezik (én nem tudom), akkor esélyed sem lesz a közelébe kerülni.

2023. dec. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
#3 nyilván ezek olyan “HA” dolgok. Én amúgy ateista vagyok, csak ezt arra írtam, h ha mégis létezne és ha elé kerülnék. Amúgy miért ne találkozhatna vele bárki? Elvileg mindenható, nincs mitől tartania és egyszerre akár mindenkivel is találkozhat egyszerre nem?
2023. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

#4 Én is csak bizonytalan vagyok ezért is írtam előző kommentemben záróljelben hogy: "(én nem tudom)" de ha tényleg létezik, akkor nem lehet semmit tenni ellene.


Régebben olvasgattam a témában és amennyire jól tudom, halálod után szembe kerülsz az Isteni jelenléttel. De ugyanakkor abban a pillanatban minden igyekezeted és akaratod ellenére belátod, hogy végig neki volt igaza, majd ez történik veled:


https://www.youtube.com/watch?v=DZi1zOio1X8


Ha tényleg létezik valahol, valahogyan egy akkora hatalom mint amiben a keresztények hisznek, nyilván valóan nem lehet packázni vele.

2023. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
19%

A szabad akarat azt jelenti, hogy Te döntesz két opció között.

Miért lenne felelős Isten azért, hogy Te a rosszat választod?


Még azt sem mondható, hogy nem tudtak a következményeiről, mert azt is felvázolta nekik.

Ha Te elmondod a gyermekednek, hogy van két lehetőség, felvázolod a hátrányt, és az előnyt. De a gyermek a hátrányt válassza, akkor miért Te vagy a hibás?

2023. dec. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

5.


Sajnos rosszul vagy tájékoztatva Istenről. Ilyen,hogy "keresztények" Istene, abban a formában nem létezik, amit az alatt értenek.

Isten nem vallásokat hozott létre, hanem a neki járó imádatot fektette le.

Elmondta, hogy mi a következménye ha rosszul döntünk, és mi ha jól döntünk.

Ezért külön nem kell Isten elé járulni.

Ádám sem ment az égbe angyali formában azért, hogy a földön elkövetett hiba miatt az égbe Isten felelősségre vonja.

Ott kapta meg a büntetését, ahol vétkezett.

Ismerte Isten elvárásait, és azt is, mi lesz ha fellázad ellene.

2023. dec. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Miért lenne felelős Isten azért, hogy Te a rosszat választod?


Hacsak nem tesz Isten valami olyan dolgot beléd ami miatt hajlamos vagy a rosszat választani, ugyanis mint mondtam minden ember választ rosszat, nem született olyan ember eddig aki csak a jót választaná, így megkérdőjelezhető a szabad akarat ténye, tehát ha lenne szabad akarat biztos hogy lenne a legalább egy olyan ember aki a földön a több milliárd ember közül soha nem választ rosszat hiszen szabad....

2023. dec. 24. 17:12
 9/23 anonim ***** válasza:

"lenne a legalább egy olyan ember aki a földön a több milliárd ember közül soha nem választ rosszat hiszen szabad...."


És honnan tudod, hogy nincs ilyen ember? xD

2023. dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9. A Biblia szerint egyedül csak Jézus és Isten büntetlen...
2023. dec. 24. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!