Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ha vissza mennék...

Szerintetek ha vissza mennék az időbe, és elő adtam volna az akkori tudatlan embereknek hogy én vagy isten, és mindenféle mesét mondtam volna nekik elhiszik? Főleg ha a jelenből viszek magammal dolgokat amiket akkoriban csodának hisznek.

Figyelt kérdés

2023. márc. 23. 17:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
40%

"6 és minek rögtön a személyeskedés?Úgy tudom már nem a középkorban élünk vagy talán mégis?"


Te tiszteletlen vagy az ősökkel!

Mégis abban a világban csücsülünk, amit ők a keserves munkájuk verejtékével építettek szépen fokozatosan. Sokszor olyasmiért dolgoztak, vagy küzdtek, amiről tudták hogy az ő életükben már nem fog gyümölcsöt teremni, hanem majd az utódnemzedékek fogják kiélvezni.


Erre jön egy ilyen kis takony, és lebutázza őket.


Sokuk az akkori lehetőségeik, és körülményeikhez képest igenis jól helytálltak az életben.


Na és mi mit fogunk az utódnemzedékre hagyni?

Könnyen lehet, hogy ők meg minket fognak butának nézni, amiért tele szemeteltük a Földet, és szét szennyeztük a környezetet, az esőerdőket pedig kiirtottuk.

Ráadásul mi még tudjuk is hogy nem helyes amit a világgal teszünk, mégis csináljuk. Még lehet, hogy pont mi vagyunk az a generáció, amit a jövő nemzedékei a történelem során a legbutábbnak fog majd tartani.

2023. márc. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nos 21-es ebbed igazad van csak ezt már nem volt energiám kiírni.

De nem nézem le azért mert lebutáztam őket!A mi generációnk is buta a maga módján nem tudhatjuk, hogy a technológia hova fog fejlődni pár ezer év múlva

(feltéve ha nem halunk ki addig a sok környezetszennnyezés/globális problémák miatt).

Nem vagyok azért tiszteletlen mert lebutáztam őket mert mához képest tényleg azok voltak (nyilván nem igazságos az összehasonlítás)

2023. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!